Zastínění hliníkové pergoly

Zastínění hliníkové pergoly - jaké jsou možnosti

  • Publikováno: 6.1.2020
  • Kategorie: Pergoly

Když máte na zahradě hliníkovou pergolu, nebo si ji plánujete postavit, možná se budete zajímat i o stínění pergoly. To záleží na tom, kde vaše pergola stojí, jestli ji přirozeně nezastíní stromy nebo jiné objekty na zahradě. Také záleží na zvoleném modelu pergoly - některé jsou vybaveny posuvnou střechou (typ Lerici) nebo otočnými lamelami (typ Portofino). Když stínění potřebujete, existují samozřejmě různé možnosti - rolety, žaluzie, markýzy aj. V tomto článku se podíváme na ta nejoblíbenější řešení stínění u hliníkových pergol.

Pergola Lerici a Portofino

Markýzy jedině na střechu

Když máte polykarbonátovou nebo skleněnou střechu, můžete ji účinně zastínit právě elegantní markýzou. Ta se jednoduše ovládá dálkovým ovládáním, může být vybavena i větrnými a slunečními čidly, takže se bude sama vytahovat a zatahovat. Na boční stínění se markýzy u pergol moc nepoužívají.

Boční stínění - screen rolety, žaluzie, plissé aj.

Stínění bočních stran pergoly se standardně řeší pomocí screenových rolet (ZIP screen). Tyto rolety se dají použít u zasklené pergoly i u pergoly bez zasklení, kde fungují jako venkovní rolety. Když je pergola zasklená, pak se často používají plisé žaluzie, nebo vnitřní vertikální žaluzie.

V podstatě však záleží na zákazníkovi, a na tom, jestli je hliníková pergola zasklená, nebo není. V dnešní době je možné použít skoro jakoukoliv stínící techniku, různé typy rolet i žaluzií. Zastínění můžete řešit i s výrobcem těchto pergol, Svět oken se totiž zabývá nejen výrobou hliníkových pergol, či zasklíváním, ale také stínící technikou. Vše s vámi zkonzultujeme, vyrobíme na míru a namontujeme.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE