Představujeme bioklimatickou pergolu

Představujeme bioklimatickou pergolu

  • Publikováno: 27.7.2021
  • Kategorie: Pergoly

Bioklimatická pergola...co to vlastně znamená, jaké jsou její výhody a proč jsou současným trendem?

Od dob, kdy pergoly vznikly jako přístřešky u cesty, aby si mohli poutníci řádně odpočinout od ostrých slunečních paprsků, uběhla už dlouhá staletí. Nyní jsou pergoly součástí téměř každého moderního rodinného domu. Nejmodernějším typem na trhu jsou pak pergoly bioklimatické, které poskytnou ochranu a tepelnou pohodu za každého počasí.

Jedinečné zastřešení terasy, které vás ochrání za každé situace

Unikátnost bioklimatické pergoly (typ Portofino) spočívá v jejím zastřešení, které je tvořeno praktickými naklápěcími lamelami. Tyto lamely je pak možné zcela uzavřít nebo naklápět až do úhlu 125°. Díky tomu vás střecha bioklimatické pergoly ochrání za každého počasí a poskytne komfortní prostředí pro posezení na terase.

Májový deštík posezení pod pergolou neohrozí

V případě prudkého deště nebo sněhové nadílky však lamely nemohou zůstat zcela uzavřeny. Musí být alespoň částečně pootevřeny, aby sníh mohl propadat a nevznikalo velké zatížení. A také, aby lamely k sobě nepřimrzly a nevzniklo poškození lamel či motoru. Roztátý sníh i dešťová voda odtékají důmyslným systémem odtoku vody. Okap je umístěný po celém obvodu pergoly a voda stéká odtokovým prostorem v nosném sloupu pergoly. Pod pergolou tak zůstane vždy dokonale sucho.

Příjemné proudění vzduchu díky naklápěcím lamelám

Naklápěcí lamely poskytují potřebné stínění ostrých slunečních paprsků během léta, ale také potřebnou cirkulaci vzduchu pod pergolou. Lamely lze nastavit přesně tak, aby poskytovaly potřebné stínění, ale zároveň byly otevřené a vzduch mohl volně proudit. Díky této ventilaci není pod pergolou příliš horko. Díky proudění vzduchu se budete pod zahradním přístřeškem cítit ještě lépe, než ve volném prostoru. Ventilace způsobí, že pocitová teplota pod pergolou je nižší. Především díky této vlastnosti jsou bioklimatické pergoly tolik oblíbené. Osvěžující cirkulaci vzduchu při posezení vám totiž nenabídne žádný jiný typ zastřešení zahradního posezení.

Bioklimatická pergola Portofino

Pergola - náklapěcí lamely

Hliník vám ušetří práci

Kvalitní bioklimatická pergola má robustní hliníkovou konstrukci. Hliník je dostatečně pevný a velkou výhodou hliníkové konstrukce, která je ošetřena vysoce odolným práškovým lakováním, je bezúdržbovost. Hliníková pergola vypadá stále jako nová bez přičinění majitele. Není potřeba ji natírat nebo složitě čistit. Stačí opláchnout čistou vodou nebo nechat déšť, aby to udělal za vás.

Na fixační komponenty pergoly by pak měla být použita nerezavějící ocel a naklápěcí lamely bioklimatické pergoly by opět měly být vyrobeny z hliníku, aby byly dostatečně pevné, lehké a nevyžadovaly údržbu.

Ovládejte variabilní zastřešení jedním stiskem

Skrytý motor bioklimatické pergoly, který nevyčnívá z konstrukce, vám umožní ovládat naklápěcí lamely pomocí dálkového ovladače. Na změny počasí potom můžete reagovat jedním stiskem tlačítka přímo ze svého zahradního křesílka. Pergola také může být napojena na systém inteligentní domácnosti, takže už nebude potřeba ani mačkat tlačítko.

Široké možnosti příslušenství vyladí bioklimatickou pergolu k dokonalosti

Různé prostory si žádají různá řešení. Pokud se na vaši terasu opírá slunce ze stran nebo fouká silný vítr, je možné pergolu dovybavit moderními screenovými roletami. Velmi populárním řešením je i instalace posuvných prosklených stěn, díky kterým vytvoříte elegantní zimní zahradu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE