Je hliníková pergola vhodná pro zastřešení terasy

Je hliníková pergola vhodná pro zastřešení terasy?

  • Publikováno: 21.1.2020
  • Kategorie: Pergoly

Když uvažujete o zastřešení terasy, logicky se nabízí varianta hliníkové pergoly. Pergolu vám vyrobí na míru, dokonce si můžete vybrat různé typy zastřešení. Otázkou však je, jestli je technicky možné zrovna vaši terasu zastřešit. Záleží totiž samozřejmě na tom, jak máte terasu postavenou, jestli je hodně atypická, nebo jsou její součástí nějaké překážky (sloupy, stromy, zídky apod.).

Na drtivou většinu teras hliníkovou pergolu napasujete

Z praxe je jasné, že na většinu teras se dá hliníková pergola postavit. Nejčastější a bezproblémovou variantou jsou jednoduché pravoúhlé (čtvrecové nebo obdélníkové) tvary pergol, které lze snadno doplnit o vhodnou stínící techniku (např. markýzu nad střechu pergoly a screen rolety či žaluzie jako boční stínění).
Pozn. Svět oken nabízí celokonstrukční pergoly, tj. nelze dodat pouze střechu.

Můžete mít jakékoliv zastřešení

Co se týče zastřešení terasy, pak zde nejsou žádná omezení. Například český výrobce hliníkových pergol Svět oken vyrábí pergoly se 4 typy zastřešení:

• polykarbonátová střecha
• prosklená střecha
• posuvná střecha
• střecha s otočnými lamelami

Ať už máte jakoukoliv terasu, je velká šance, že si na ni můžete nechat vyrobit typizovanou hliníkovou pergolu. Navíc si můžete dle libosti vybrat typ zastřešení. Ideální je oslovit výrobce pergol, který k vám pošle technika, se kterým se domluvíte na všech podstatných detailech.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE