Ovladač garážových vrat

Ovladač garážových vrat

  • Publikováno: 14.7.2019
  • Kategorie: Garážová vrata

Dálkové ovladače garážových vrat jsou dnes samozřejmostí, ale zároveň je dobré si uvědomit, jak je to pohodlné. Sedíte v autě, prší, zmáčknete tlačítko, brána se otevře a vy vjedete do suché garáže. Paráda! Každá brána nebo garážová vratanaprosto unikátní kódování, takže se svým ovladačem můžete ovládat opravdu jen svoje vrata, případně oboje, bránu i garážová vrata. To záleží na naprogramování ovladače. Vedle klasického ovladače garážových vrat dnes existuje i možnost ovládat vrata pomocí mobilního telefonu, ale o tom se rozepíšeme v jiném článku.

Na jakou vzdálenost ovladač funguje

Záleží na tom, jaký konkrétní typ ovladače máte. Obecně platí, že klasické ovladače garážových vrat nebo pojezdových bran fungují až na vzdálenost několika stovek metrů. Přesně by to mělo být uvedeno v manuálu, který k ovladači dostanete. Když tedy přijíždíte domů, můžete si bránu a garáž otevřít v předstihu tak, že ani nepřibrzdíte a neztratíte tak ani vteřinu. Stejně tak můžete bránu zavírat až krátkou chvíli po výjezdu.

Co dělat, když ovladač ztratíte

Určitě je dobré mít minimálně dva ovladače, kdybyste jeden ztratili. Navíc existuje tzv. univerzální ovladač s klonovací funkcí, který dokáže nahradit téměř všechny běžné ovladače. Podmínkou je, abyste ještě měli jeden funkční ovladač. Princip je takový, že univerzální ovladač má schopnost učit se vysílaná data vašeho stávajícího ovladače. Můžete tak jednotlivá tlačítka univerzálního ovladače naučit tlačítka stávajícího ovladače. Samozřejmě lze zakázat použití ztraceného ovladače.

Jedno, dvě nebo čtyři tlačítka

Klasický ovladač má na sobě jen dvě tlačítka. Jedním se vrata otevírají, druhým se zavírají. Můžete se však setkat i s ovladači, které mají jedno tlačítko (otevírání i zavírání na střídačku) nebo čtyři tlačítka, když chcete ovládat jedním ovladačem třeba dvě brány nebo ještě jiné doplňky (markýzy, rolety apod.).

Když ovladač ztratíte, chcete jich mít více nebo jej chcete o něco doplnit, ideální je to řešit přímo s dodavatelem vašich garážových vrat. Jestli už nefunguje, nebo nechce spolupracovat, obraťte se na některého spolehlivého dodavatele garážových vrat ve vašem okolí. Ideálně takového, který kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu. Když problém nevyřeší, určitě vám poradí, co dělat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE