Jak odstranit graffiti z garážových vrat

Jak odstranit graffiti z garážových vrat

  • Publikováno: 14.7.2018
  • Kategorie: Garážová vrata

Jestli řešíte graffiti na svých garážových vratech, měli jste smůlu. Asi máte garáž přímo u cesty, bydlíte v klidnější oblasti a sprejeři si vybrali zrovna vaše garážová vrata. Jestli si rovnou nechcete pořídit nová garážová vrata, můžete se pokusit graffiti sami odstranit. Otázkou je, z jakého materiálu vaše garážová vrata jsou a jaký sprej byl použit. Nejčastěji je to však tak, že si s odstraňováním graffiti lidé sami neporadí. Jestli je to i váš případ vyplatí se oslovit profesionální firmu na odstraňování graffiti, kterých najdete na internetu hned několik.

Jestli uvažujete o nákupu nových garážových vrat, možná jsou graffiti tím posledním důvodem, proč už s výměnou neváhat. Projděte si ceníky garážových vrat, reference výrobců i prodejců a nová garážová vrata si vyberte.

Profesionální firma – rychlé a jisté řešení

Vraťme se ale k samotnému odstraňování graffiti z garážových vrat. Když si zavoláte profesionální firmu, odstraní vám graffiti během krátké chvíle (obvykle do 24 hodin od nahlášení). To nejdůležitější je výběr čistící technologie podle konkrétního povrchu. Čištěním se totiž povrch nesmí poškodit. Tady jsou důležité hlavně zkušenosti a znalosti. Profesionálové vám vyčistí graffiti nejen z garážových vrat, ale také z plotu, z fasády, z oken, ze dveří i z dalších umělých i přírodních materiálů. Tyto specializované firmy často zaručují, že graffiti odstraní kompletně a kdyby se jim to nepovedlo, nic neplatíte.

Antigraffiti nátěr – ideální prevence

Jestli bydlíte na takovém místě, kde by mohlo k posprejování vašich vrat dojít, vyplatí se už předem natřít svá garážová vrata tzv. antigraffiti nátěrem. Je to levnější než platit odstraňování graffiti, navíc nátěr vydrží plně účinný spoustu let. Tento speciální nátěr funguje tak, že povrch vrat ochrání před vsáknutím sprejů. Proto když se pokusí sprejeři vaše vrata nastříkat, sprej se nevsákne a i samotné sprejery to omrzí a půjdou si hledat zábavu jinam.

Další prevencí proti sprejerům je zajistit osvětlení vrat nejlépe na pohybové čidlo, takže bude hned jasné, když se někdo k vaší garáži přiblíží. Sprejeři totiž logicky „operují“ hlavně za tmy, v nočních hodinách.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE