Montáž balkónových dveří

Montáž balkónových dveří

  • Publikováno: 1.11.2021
  • Kategorie: Dveře

Dříve než přijde na řadu montáž balkónových dveří, je potřeba zaměřit skutečný stavební otvor a vybrat vhodné balkónové dveře. V tomto článku se podíváme na montáž klasických balkónových dveří (ne posuvných). Ideální je, když si otvor na dveře zaměří sama dodavatelská firma, která vám pak balkónové dveře i sama namontuje.

Postup montáže je u balkónových dveří prakticky stejný jako u plastových oken, kromě důsledné přípravy parapetní části, která je u balkónových dveří potřebná. Ideální je, když se balkónové dveře montují ve dvou lidech.

Umístění prahu parapetu

Parapetní část je nutné již od stavby tepelně a vodotěsně izolovat. Balkonové dveře by měly být osazeny podkladním tepelně izolačním profilem, který svou výškou odpovídá úrovni budoucí čisté podlahy. Správné umístění prahu parapetu pod balkónové dveře je tak stěžejním krokem celé montáže samotných dveří.

Připojovací spára a parotěsná páska

Připojovací spára mezi rámem dveří a zdivem musí být tepelně izolační, musí těsnit proti vodě i větru z exteriéru, i proti vzdušné vlhkosti z interiéru. U novostaveb se balkónové dveře utěsňují vyplněním mezery PUR pěnou v kombinaci s parotěsnými páskami na balkónové dveře. Parotěsná páska se lepí na rám okna ještě před montáží, poté se přilepí i ke zdivu a zakryje se omítkou, takže na konci není vidět.

Balkonové dveře, francouzské oknoOsazení a kotvení dveří

Balkónové dveře se podloží plastovými podložkami, dveře se vyklínují podle vodováhy, a dveře jsou usazeny. Kotvení probíhá obvykle turbošrouby přes rám dveří, případně přes hmoždinky. Když se dveře ukotví, odstraní se provizorní klínky a připojovací spára se vypění nízkoexpanzní PUR pěnou. Až pěna vytvrdne, to co přesahuje se jednoduše odřízne a dolepí se pásky, kterými se připojovací spára utěsní.

Tím je montáž prakticky hotova. Ideální však je, nechat si balkónové dveře namontovat dodavatelskou firmou.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE