Falcové a bezfalcové dveře

Falcové nebo bezfalcové dveře

  • Publikováno: 14.8.2020
  • Kategorie: Dveře

Chystáte se pořídit si nové interiérové dveře? Na trhu je spousta variant, budete volit materiál, barvu, ale i to, jestli chcete dveře falcové nebo bezfalcové. Na začátek si ujasníme, co je to falc, a jaký je mezi oběma typy dveří rozdíl. Základní definice je taková, že falc (polodrážka) je profil hrany ve tvaru schodu, který vytvářejí dveře vystupující proti zárubni do prostoru. Bezfalcové dveře jsou moderní varianta, kdy jsou dveře v jedné rovině se zárubní. Pojďme se podívat na bližší popis obou typů dveří:

  • Falcové dveře. Klasické dveře, kdy je dveřní křídlo usazeno do pantů na zárubni. Tyto dveře mají jasně viditelnou hranu, která vystupuje do prostoru. Tato hrana může být různě široká a je po celém obvodu křídla. Falcové dveře jsou klasické a patří mezi nejstarší typy otočných dveří. Díky přesahu tyto dveře účinně těsní. Tento typ lze použít i do původních (kovových) zárubní.

  • Bezfalcové dveře. Dveře bez polodrážky vytvářejí hladkou hranu se zárubněmi, což je designově zajímavé. Zavřené dveře tak perfektně zapadnou a nevyčnívají do prostoru. Potřebujete k nim speciální bezfalcovou obložkovou zárubeň se skrytými panty. Tyto skryté panty se montují na vnitřní hranu dveřního křídla, a proto je potřeba s tím počítat už při přípravě stavebního otvoru.


Který typ dveří zvolit

Co se týče praktického použití dveří, není zde v podstatě žádný rozdíl. O výběru dveří rozhodují obvykle dva faktory – design a finance. Vzhled dveří záleží na vašich představách, oba typy dveří mají své zastánce. Falcové dveře jsou léty prověřené a tradiční, bezfalcové dveře pak mají nádech velmi moderního designu a hodí se do novostaveb a moderních prostor. Co se týče ceny, pak obecně platí, že bezfalcové dveře jsou o něco dražší než dveře falcové.

Rozhodování o tom, jaký typ dveří budete mít, je potřeba udělat ještě před konstrukcí stavebních otvorů. Bezfalcové dveře totiž většinou potřebují stavební otvor širší kvůli osazení pantů.

Bezfalcové dveře galerie


Máme pro vás má širokou nabídku bezfalcových dveří

Rámové dveře: modely Auri, Premium, Verto A,B,D (v dekoru bílá matná), Even.

Deskové dveře: modely Fargo, Binito, Uni, Galeria Alu, Aldea, Arte B, Modern, Kanon, Carla, Blanco, Deco,Plus, Fano, Idea, Standard, Arte.

Bezfalcové posuvné: všechny modely kromě Sinco, Lack, Ascada.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE