Co dělat, když dveřmi táhne

Co dělat, když dveřmi táhne

  • Publikováno: 9.1.2020
  • Kategorie: Dveře

Když vám táhne kolem dveří, je to hlavně v zimě docela problém. Přitom se často stává, že profukuje dokonce novými dveřmi. Jak je to možné? Na vině může být například fakt, že jste koupili levnější dveře od neznámé a neprověřené firmy, ale důvodů může být samozřejmě více. Dveře jste si pořídili na jaře nebo v létě, ale až v zimě jste si všimli toho, že dveře dostatečně netěsní. Co tedy s tím?

Buď zavoláte firmě, která vám dveře montovala, nebo si poradíte sami. Druhá varianta je spíše pro schopné domácí kutily.

Táhne mezi rámem a zdí

Nejdříve je potřeba najít trhliny a škvíry, což potvrdí, že dveřmi opravdu protahuje. Pro zedníka bude taková oprava jednoduchá. Díru zatěsníte tak, že proškrábnete omítku šroubovákem, dáte tam dodatečný polystyren a zatmelíte díru tmelem. Místo šroubováku se dá použít taktéž bruska, kterou se prořízne díra kolem rámu. Ta se pak opatrně vyplní těsnící pěnou. Problém profukování mezi rámem a zdí by mělo vyřešit i nové venkovní zateplení.

Táhne mezi sklem a rámem

U terasových a balkónových dveří může být problém v tom, že profukuje mezi křídlem a rámem. V tomto případě je to spíše práce pro odborníka na okna a terasové dveře. Je totiž potřeba okno seřídit. Pokud je to nutné, technik může doprostřed okna přimontovat ještě jeden pant, nebo jej seřídit tak, aby bylo při zavírání pořádně dotažené.
Nejčastější problém nastává při prudkých změnách teplot, např. když klesne venkovní teplota hluboko pod bod mrazu. V takovém případě každé plastové dveře reagují „smrštěním“ (plast má tepelnou roztažnost, což si málokdo uvědomuje). Není tedy dobré zasahovat do seřízení, neboť při oteplení by bylo nutné znova kování nastavit.

Když máte dveře zbrusu nové (nebo v záruce) a táhne jimi, pak by to měla jednoznačně vyřešit firma, od které balkónové či vstupní dveře máte. Někdy je těžké poznat, kudy přesně táhne, ale i to odborníci určitě vyřeší.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE