Bezpečnos terasových a balkonových dveří v případě požáru

Bezpečnost terasových a balkónových dveří v případě požáru

  • Publikováno: 21.7.2021
  • Kategorie: Dveře

V případě, že bydlíte v rodinném domě, nejvyšší riziko požáru je to, že oheň vznikne uvnitř domu. V takovém případě vás balkónové dveře před požárem logicky neuchrání. V bytovém domě je to trochu jinak. Tady musí vstupní dveře do bytu splňovat normy pro požární odolnost u bytových dveří, aby z jednotlivého bytu nezačaly hořet společné prostory, a pak i celý bytový dům.

Když se ale vrátíme k balkónovým dveřím, tak na ty jsou stejné požadavky jako na okna a ne jako na vstupní dveře. To znamená, že extra bezpečnostní požadavky na balkónové a terasové dveře neexistují. Obecně platí, že normy upravují pouze požární odolnost u bytových dveří.

Plastové dveře nebo dřevěné?

Logicky jsou bezpečnější v případě požáru plastové dveře. Stejně dnes drtivá většina lidí preferuje kvalitní plastové balkónové či terasové dveře, velmi často posuvné. Když se šíří požár, je jasné, že dřevo hoří lépe než plast. I to je jeden z menších důvodů, proč jsou dnes plastové dveře populárnější než dveře dřevěné.

Co říkají pojišťovny

Pojišťovny nejvíce zajímá zabezpečení dveří, včetně požární bezpečnosti. U balkónových a terasových dveří, když jsou byty a domy pojištěny na základní částku, musejí dveře splňovat minimální bezpečnostní standard proti vloupání. To znamená zadlabaná cylindrická vložka, oplechování zámku a štítkové kování (propojené s cylindrickou vložkou). Požární bezpečnost však většinou neřeší.

Ideální je poradit se o požární bezpečnosti balkónových a terasových dveří přímo s prodejcem dveří.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE