Zasklené balkóny se používají i v ziměZasklené balkóny se používají i v zimě

Dle výzkumů trápí lidi, kteří dlouhodobě bydlí v panelovém domě dvě základní věci – nedostatek prostoru a pocit života daleko od přírody, zavření v „králíkárně“. Oba dva problémy vylepší zasklení balkónu. Fakticky se vám tak zvýší obytná plocha a zároveň můžete mít pocit, že když sedíte na balkóně za jakéhokoliv počasí, jste přeci jen blíže přírodě a okolnímu světu. Samozřejmě se to nevyrovná vlastnímu domečku se zahradou, ale zasklení balkónu alespoň zlepší váš současný komfort bydlení.

V zimě je „zvětšení“ bytu nejnápadnější. Dříve by vás ani nenapadlo, že byste vycházeli v zimě na balkón. Máte-li jej však zasklený, můžete jej i jednoduše vytopit. A poté sedět na balkóně, popíjet kávu a pozorovat, jak venku sněží. Navíc investicí do zasklení balkónu zvýšíte cenu celého bytu.

Výhody zaskleného balkónu

Cena zasklení balkónu není nějak závratná, na druhé straně získáte zasklením nový miniaturní „pokoj“ s výhledem do okolí. Zasklený balkón má několik jasných výhod:

  • tepelná úspora – výrazně se sníží tepelné ztráty z pokoje, odkud se jde na balkón
  • zvýšení bezpečnosti bytu – zasklením balkónu se zvýší celková bezpečnost, balkónem se k vám už zloději nedostanou
  • ochrana proti hluku a prachu – zasklení funguje jako výborná protihluková bariéra, navíc se zvýší ochrana bytu před prachem a nečistotami z městského ovzduší
  • zvětší se obytný prostor – zasklení fakticky zvětší váš obytný prostor, z balkónu se může stát odpočívárna, místo k posezení či dokonce mini pracovna

Kdy si nechat balkón zasklít

Můžete si vybrat zasklení balkónu s rámem nebo bez rámu. Obě varianty mají svá pro a proti. Výsledek je však podobný. Celoročně obyvatelný balkón s výhledem do okolí. Opravdu jej můžete používat i v zimě. Uvažujete-li o zasklení balkónu, nemusíte váhat a čekat až na jaro, zkušená firma vám zasklí balkón už v období před jarem. Spolehlivá firma s dobrým jménem bývá právě na jaře velmi vytížená, proto se nebojte si zamluvit termín zasklení balkónu s předstihem. Celé zasklení proběhne velmi rychle a navíc můžete získat zajímavou slevu.

 

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE