Jaké typy balkonů a lodžií lze zasklít

Jaké typy balkónů a lodžií lze zasklít

Obecně platí, že lze v podstatě zasklít jakýkoliv typ balkónu, lodžie či terasy. V případě klasických balkónů a lodžií by neměly nastat žádné komplikace, ale konkrétní případy musí posoudit odborník, ideálně firma, která vám bude zasklení balkónu provádět.

Možnosti zasklení zjistíte tak, že pozvete odborníky na statiku a necháte je posoudit technický stav a únosnost stávající konstrukce balkónu, verandy, lodžie či terasy. Poté se již můžete obrátit na firmu, která u vás zasklení bude instalovat a nechat si předložit cenovou kalkulaci a návrh.

Jaký systém zasklení zvolit

Síla skla se odvíjí od výšky patra, kde je zasklení instalováno, od 4 mm do 6 mm. Vy se budete muset rozhodnout, jestli chcete rámový či bezrámový systém zasklení. Oba mají své výhody a nevýhody:

  • Rámový systém. Tento systém má hliníkové profily, někdy i izolační dvojsklo. Je levnější než bezrámový systém. Může mít jedno i více křídel, která se otevírají.
  • Bezrámový systém. Použity jsou skleněné tabule (ESG 6 mm) bez konstrukce. Budete mít na balkóně více světla, protože zde nejsou žádné rámy. Sklo je zasazené do plastových dílců, které zajišťují pohyb ve vodících lištách. Dražší varianta. Lze využít i systém, kdy je možné tabule skla nejen odsunout, ale i otočit a "složit" na bok balkónu, takže máte naprosto volný výhled bez rušivých elementů.

Co byste ještě měli vědět

Ať už máte jakýkoliv balkón, v první řadě je dobré renovovat zábradlí, abyste na něj nestavěli zasklení a pak museli zábradlí za pár let měnit. V tom vám však poradí i profesionální firma, která vám bude zasklení balkónu provádět.

Skla v zaskleném balkónu můžete používat jako klasická okna, dokonce na ně můžete dát žaluzie či jinou stínící techniku.

Pozor na stavební povolení. Zasklení balkónu je stavba, proto je potřeba vydat se na stavební úřad a ohlásit ji. Záleží na vašem stavebním úřadě i na typu zasklení. Některé dodavatelské firmy toto vyřeší za vás.

Kontaktujte spolehlivé dodavatele zasklení balkónů, teras a lodžií a pozvěte si je na nezávaznou konzultaci.

Zde najdete orientační ceny zasklení balkonu.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE