10 důvodů, proč zasklít balkon či lodžii10 důvodů, proč zasklít balkon či lodžii

Váháte, zda zateplit balkon či lodžii?  Možná vám při rozhodování pomůže následujících deset výhod, které vám zasklení přinese.

1/ Zateplení – hlavní důvod, proč si lidé nechávají zasklívat balkony a lodžie, je zateplení bytových prostor. Zvýšení teplot bude citelné, protože se uvnitř lodžie teplota zvýší až o 10 °C. Větší teplo bude samozřejmě i v přilehlých místnostech, předpokládá se, že dojde ke zvýšení až o 3 °C.

2/ Úspora nákladů na energie – právě díky zvýšení teploty šetří zasklení nemalé finanční prostředky. Zvýší se okolní teplota, čímž se sníží náklady na vytápění. Navíc sklo izoluje, takže díky zasklení balkonu a lodžie dojde ke snížení tepelných ztrát.

3/ Úspora nákladů na údržbu - zasklením dojde i k poklesu nákladů na údržbu. Především podlahy u nezasklených lodžií trpí vnějšími vlivy, které je mohou narušit a vést až k zatékání do panelů. Zasklení chrání nejen podlahy, ale i stěny před vlivy zvenčí.

4/ Ochrana před deštěm a větrem – zasklení chrání před deštěm a větrem. Díky tomu budete moci používat balkon za jakéhokoliv počasí.

5/ Ochrana před hlukem a prašností - zároveň se díky zasklení lodžie sníží okolní hluk a prašnost, čímž se podstatně zvýší komfort bydlení.

6/ Design – zasklené lodžie působí velmi příjemným estetickým dojmem. Stávají se přirozenou součástí moderního bytu.

7/ Ochrana před vloupáním – zasklené balkony a lodžie poskytují větší ochranu před zloději, které zasklení ve většině případů odradí. Větší ochranu ocení obyvatelé přízemních a nízkopodlažních bytů.

8/ Zvětšení obytného prostoru – zasklení lodžie poskytne další bytový prostor, který lze využívat například jako zimní zahradu nebo jako prostor pro relaxaci a odpočinek. Jsou výborné jako relaxační místnost nebo jako místo na sportování. Například taková jízda na rotopedu bude jistě příjemnější na balkoně než v klasické místnosti. Balkony tak již nemusejí být pouze úložištěm nepotřebných věcí, ale i plnohodnotnou součástí bytu.

9/ Nonstop využívání – balkony a lodžie se dají díky zasklení používat za jakéhokoliv počasí. To ocení zejména ženy při sušení prádla, které by bylo za deštivého počasí nevhodné pověsit na balkon.

10/ Bezpečnost dětí – dříve bylo naprosto nemyslitelné, aby si malé děti hrály na balkoně, protože hrozilo, že přelezou zábradlí a spadnou. To již naštěstí díky zasklívacím systémům neplatí. Zasklení lodžie a balkonu naprosto eliminuje toto nebezpečí.

 

Už jste se rozhodli? Vyberete si ze dvou zasklívacích systémů, rámového a bezrámového, a užívejte si balkon celoročně.

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE