Předokenní roletyStínící technika není jen ochrana před sluncem

Stínící technika má už ze své podstaty hlavní úkol, zastínění před sluncem. Mezi nejčastěji používanou stínící techniku patří žaluzie, rolety a markýzy. Kromě hlavní stínící funkce má však stínící technika spoustu dalších vlastností a praktických využití. Částečně zabezpečí vaše okna, eliminuje hluk z ulice, tepelně izoluje a pomáhá nastavit domácí světlo, šero či úplnou tmu. Ale to není všechno, tento článek zmiňuje i další vlastnosti stínící techniky, které jsou takovým příjemným vedlejším produktem.

Zabezpečení a součást designu domu

Rolety i venkovní žaluzie pomáhají zabezpečit okna proti vniknutí zlodějů do objektu. Není to úplně nepřekonatelná překážka, ale přesto velkou část zlodějů odradí. Naopak na druhé straně je stínící technika součástí celkového vzhledu domu. Ideální je ji ladit s fasádou domu a s dalšími prvky (dveře, okapy, parapety apod.). Žaluzie, rolety i markýzy můžete sehnat v nejrůznějším barevném provedení, tak proč toho nevyužít a nezkrášlit svůj dům.

Tepelná i zvuková izolace

Stínící technika také pomáhá chránit před vysokou teplotou zvenčí, ale zároveň udržuje teplotu v domě, je-li venku chladno. Navíc částečně eliminuje hluk z ulice, což je pro mnohé velmi důležité. Nejúčinnější jsou v tomto směru předokenní rolety, ale svůj díl k zvukové izolaci přidají i žaluzie či svislé markýzy. Neodhluční váš dům úplně, ale každý decibel dolů se hodí. V kombinaci s kvalitními plastovými okny, které proti hluku výborně izolují, je to ideální varianta.

I ve dne můžete mít doma noc

Některé typy stínící techniky vám okna zatemní tak, že nepoznáte, jestli je venku den či noc. To se může hodit lidem, kteří v noci pracují nebo maminkám, které chtějí přes den v klidu uspávat své miminko. V létě si můžete pospat déle a sluníčko vás nevytáhne z postele už před 6 hodinou. I vaše děti budou spát déle a nepřijdou vás budit tak brzy.

Hlavním úkolem stínící techniky je však stínit. Sami si můžete nastavit, jak moc světla si domů pustíte.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE