Plastová okna můžete mít v jakékoliv barvě

Plastová okna můžete mít v jakékoliv barvě


Plastová okna jsou v mysli mnoha lidí spojena s bílou barvou. Je to logické, na počátku se většina oken vyráběla v bílé barvě. Dnes to je stejné, ale pomocí laků, fólií a dalších postupů se plastová okna dodávají v podstatě v jakékoliv barvě ze vzorníku RAL. Můžete tak sladit okna s fasádou či interiérem, můžete si vybrat barvu, která je vám příjemná a do vašeho domu či kanceláře sedí. Okna neztrácejí nic ze svých vlastností, spíše naopak se ještě lehce zvýší jejich odolnost proti vnějším vlivům. A svou barvu si opravdu vyberete, protože výběr je velmi široký.

Barva na oknech vydrží

Můžete si nechat barevná okna jen z jedné strany či kompletně z obou stran. Ať už se používá k barvení oken jakákoliv technika, obecně lze říci, že výsledná barva na oknech vydrží. Barva se nesloupává, na slunci nebledne. Také je potřeba vzít v úvahu, na kterou stranu jsou okna situována. A na jižní stranu nedávat příliš tmavé barvy, které extrémně přitahují sluneční paprsky.

Plastová okna mohou vypadat jako dřevěná

Rádi byste si koupili dřevěná okna kvůli estetice, ale zjistili jste, že plastová okna jsou levnější a mají lepší vlastnosti? Můžete si pořídit plastová okna s dřevěným dekorem. Taková okna jsou na od dřevěných oken na pohled k nerozeznání. Na výběr máte spousty různých dřevěných dekorů. Od světlých jako je bříza, ořech či světlý dub až po tmavější třešeň, tmavý dub či dokonce mahagon. K barvě oken je možné ladit také doplňky jako jsou kliky, parapety, žaluzie či sítě proti hmyzu.

Barvu oken vyberte v kamenné prodejně

Z obyčejných plastových oken se tak díky zajímavé barvě může stát základní prvek sladěné estetiky vašeho domu či kanceláře. Okna se stávají důležitou součástí celkové atmosféry v domě. Vyberte si třeba dřevěný dekor v různém provedení, barvu hliníku, stříbrná či zlatá okna. Výběr je velmi široký. Na internetu najdete velkou nabídku barev, ale je potřeba si uvědomit, že obrázky na internetu zkreslují. Ideální je tak vidět vzorník osobně v kamenné prodejně dodavatele plastových oken.

Jak se plastová okna barví

Nejčastější způsob, jak vyrobit barevná okna je použití strukturované barevné fólie, která je vysoce odolná proti slunečnímu záření i proti mechanickému poškození. Přímo u výrobce se tyto fólie speciálním postupem nanesou na okenní profil a získá se tak jakékoliv barevné provedení. Až po nanesení fólie pokračuje proces výroby samotného okna. Tím pádem se není třeba obávat odlepení fólie.

Vyberte si svou barvu plastových oken, najděte si spolehlivého výrobce oken a ideálně se zajděte poradit do kamenné prodejny. Hodně štěstí a radosti při výběru!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE