Zima...ideální čas na opravu žaluzií

Zima...ideální čas na opravu žaluzií

  • Publikováno: 26.12.2019
  • Kategorie: Stínící technika

Některé opravy v domácnosti jsou jednoduché až banální, ale my se jich zbytečně bojíme. Jiné jsou zase nad naše síly a neodbornými zásahy můžeme věci ještě zhoršit. V tomto článku se podíváme na dvě časté poruchy žaluzií, které si můžeme opravit jednoduše sami – špatné naklápění lamel u vertikálních žaluzií a křivý chod horizontálních žaluzií. K opravě nepotřebujete nic extra, vše potřebné budete mít nejspíše doma v dílně.

Špatné naklápění lamel u vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie fungují jednoduše. Vždy mají ovládací řetízek a šňůrku se závažím. Funguje to tak, že zatažením jedné části řetízku naklápíte lamely a zatažením šňůry se závažím stahujete lamely do strany. Doporučuje se vždy před stažením lamel do strany dát lamely do kolmé polohy vůči oknu (otevřené žaluzie). Když se vám stane, že se jedna nebo i více lamel otáčí jinak než ostatní, znamená to zaseknutý vozíček. Řešení je jednoduché – ovládacím řetízkem přetáhněte naklápění přes zuby a několikrát za sebou žaluzie stáhněte a roztáhněte. Tím se lamely srovnají a problém je vyřešen.

Křivý chod horizontálních žaluzií

Horizontální žaluzie jsou rozšířenější, proto se tato závada stává častěji. Obvykle se horizontální žaluzie ovládají za pomoci řetízku. Křivý chod může být způsoben nešikovným ovládáním. Jak tedy žaluzie srovnat?

Žaluzie je třeba demontovat, vzít si šroubovák a vytáhnout z dolní lišty žaluzie spodní zátku. Z ní pak vymáčkněte klínek a z klínku odrolujte textilní pásek. Dalším krokem je pásek znovu a správně narolovat. Začíná se od silnější strany klínku. Po namotání klínek zatlačte zpět do zátky a zátku zase do spodní lišty. A máte hotovo, křivý chod žaluzií by měl být vyřešen.

Venkovní i vnitřní žaluzie se mohou pokazit i jinak. Když si nevíte s opravou rady, nebojte se zavolat odborníky, ideálně dodavatele vaší stínící techniky. Někdy je totiž odborná pomoc nutná.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE