Terasové dveře v interiéru - jak je zastínit

Terasové dveře v interiéru – jak je zastínit

  • Publikováno: 21.7.2020
  • Kategorie: Stínící technika

Máte-li prosklené dveře na terasu nebo třeba jiné prosklené interiérové dveře, asi uvažujete o tom, jak je funkčně a elegantně zastínit. V dnešní době existuje spousta variant, záleží na tom, jak moc chcete stínit, jestli chcete mít možnost stínění regulovat, a jaký design zvolíte. V praxi se nejčastěji používají tyto varianty stínění na terasové dveře:

  • Horizontální žaluzie. Stále nejrozšířenější způsob ochrany proti slunci. Barevná škála dovoluje sladit barvy v místnosti s barevnými doplňky a vytvořit tak příjemnou atmosféru. Výhodou je jednoduchost, rychlost montáže a cenová dostupnost.

  • Interiérové rolety. Můžete volit nejrůznější roletky z různých materiálů a v různém barevném provedení. Látkové rolety s ovládacím řetízkem, bambusové rolety, které se hodí do domácnosti, kde se preferují přírodní materiály nebo třeba pevné rolety z umělých materiálů, které tolik neprosvítají.

  • Papírové stěny. Volně visící papírové stěny působí nejen jako lehké stínění terasových dveří, ale také jako příjemná dekorace. Když zvolíte takovou barevnou kombinaci a vzor, který bude ladit s interiérem, výrazně to promění atmosféru v domě.

  • Plisé žaluzie. Tyto elegantní žaluzie se montují bez vrtání přímo na dveře a kromě stínění rovněž fungují jako dekorační prvek. Dají se ovládat manuálně i pomocí dálkového ovládání.

    Vertikální žaluzie
  • Vertikální žaluzie. Velmi oblíbené jsou vertikální žaluzie různých šířek. Jsou elegantní a designově se hodí do novostaveb nebo stylových pokojů s moderním nádechem. Jednoduše se ovládají, ale obvykle nestíní úplně nejlépe, což ani nemusí být cíl.

  • Závěsy. Když zvolíte staré dobré závěsy z kvalitní a hezké látky, můžete účinně zastínit terasové dveře, dokonce je můžete mít během stínění i otevřené a zároveň budete větrat. Důležité je závěsy často prát, aby na sebe tolik nevázaly nepříjemný prach.

Pozn: Nezapomeňte také, že některé typy interiérové stínící techniky mohou přitahovat nečistoty a prach, což není vhodné pro alergiky. Poté je spíše vhodné vybírat z venkovní stínící techniky.

U stínění terasových dveří je důležité, aby bylo dostatečně účinné a zároveň zapadlo do celkového designu pokoje. Na trhu máte obrovský výběr variant, ideální je najít osvědčeného českého výrobce, který kromě e-shopu provozuje i kamennou prodejnu. Tam se můžete osobně poradit, případně tam řešit servis, poradenství či reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE