Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Zvuková izolace plastových oken

Kvalitní okna by měla dobře izolovat hluky z okolí, obzvláště pokud bydlíte u rušné ulice. Pojďme se podívat, co vyjadřuje hodnota Rw a jak lze zlepšit odhlučnění z venku.
blog

Co je ostění

Pojem "ostění" naleznete v každém návodu k instalaci oken. Co to ale vlastně ostění je? V článku naleznete vysvětlení co tento pojem znamená a jaké typy ostění jsou.
blog

Dodatečná instalace ventilace do plastového okna - jde to?

Máte-li plastová okna, která lze otvírat pouze naplno, máme pro vás dobrou zprávu, že do většiny oken lze instalovat dodatečnou ventilaci. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.
blog

Součinitel prostupu tepla u plastových a hliníkových oken

Při výběru oken je stěžejním údajem součinitel prostupu tepla, který udává izolační schopnost okna. Které konkrétní hodnoty by kvalitní okna měla splňovat?
blog

Jakou zábranu do oken proti vypadnutí

Bezpečnost vašich dětí a domácích mazlíčků je na prvním místě, proto je třeba zajistit okna ve vyšších výškách proti vypadnutí. Existuje vícero možností, jak na to se dozvíte v článku.
blog

Jak fungují protihluková okna

Protihluková okna nebo-li spíše skla se hodí do opravdu rušných částí města nebo u vytížených komunikací. Pojďme se podívat jak tlumí hluk z okolí trojskla, dvojskla a pravá protihluková skla.
blog

Jaké sklo je nejlepší pro hliníkovou stěnu

Prosklené hliníkové stěny působí velmi elegantně, zajisťují dostatek světla uvnitř budovy a vynikají dlouhou životností a minimální potřebou údržby. Jaké sklo se hodí do takových velkoformátových prosklených stěn?
blog

Jak zaměřit venkovní a vnitřní parapety

Montáž oken bývá nejčastěji završena instalací parapetů. Venkovní parapety chrání omítku a brání zatékání vody. Vnitřní mají zase nejrůznější využití jako místo pro květiny a dekorace, pelíšek pro kočku, pracovní koutek nebo barové posezení s vysokými židlemi.
blog

Zasklení velkých ploch

Velké prosklené plochy a stěny jsou velmi efektní a oblíbené v moderním stavebnictví, přinášejí do interiéru světlo a propojí interiér se zahradou. Jistě stojí zato, přestože jsou finančně náročnější.
blog

Jak se vyrábějí plastová okna

Ačkoli se o plastech negativně hovoří v souvislosti s ekologiií, překvapivě plastová okna z recyklátu jsou ekologická. Pojďme se podívat, jak se plastová okna vyrábějí.
blog

10 věcí, které musíte vědět o hliníkových fasádách

Hliníkový fasádní systém je tvořen z okenních a dveřních hliníkových profilů. Výsledkem je vzdušný a moderní vzhled, propojení s okolím a množství světla uvnitř budovy.
blog

Co to jsou tepelné ztráty a jak se počítají

Pojďme si spolu spočítat tepelné ztráty. Pokud vám nestačí obálková metoda a chcete mít přesnější údaje, přinášíme vám postup, jak na to. Výsledné hodnoty jsou potřeba např. pro žádost o dotace nebo při prodeji domu.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE