Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jaké zvolit vchodové dveře - plastové, dřevěné či hliníkové?

V tomto článku vám pomůžeme najít odpověď na to, z jakého materiálu zvolit vchodové dveře. Zvolíte hliníkové nebo plastové dveře? Kam se které dveře hodí, jaké mají výhody a omezení? Více v článku...
blog

Posuvné či otevírací dveře na terasu?

Při výběru terasových dveří se budete hlavně rozhodovat mezi posuvnými a klasickými dveřmi. Posuvné zbytečně nezabírají prostor, jsou moderní, ale dražší než klasické otevíravé dveře, které představují ekonomickou volbu...které zvolíte vy?
blog

Montáž balkónových dveří

Montáž klasických balkónových dveří není obzvlášť náročná a zvládnou ji bez problému dva šikovní montéři. Postup je velmi podobný jako u plastových oken...Pojďme se tedy podívat, jak to celé probíhá.
blog

Bezpečnost terasových a balkónových dveří v případě požáru

Bezpečnost terasových a balkónových dveří se řeší především z pohledu ochrany před zloději. Pojďme se podívat, jak je to s požární bezpečností terasových dveří.
blog

Energetické nároky na terasové a balkónové dveře

Energetické nároky na terasové či balkónové dveře jsou obdobné jako na plastová okna. Jen kvalitní terasové dveře a odborná montáž zajistí jejich bezproblémové fungování.
blog

Dveře jako základ bezpečného bydlení

Základem bezpečnosti jsou kvalitní vchodové dveře. Více než 50 % vloupání totiž proběhne přes hlavní vchodové dveře. Správné vchodové dveře musí splňovat několik náležitostí, jako je zařazení do bezpečnostní třídy, kvalitní bezpečnostní zámek či protipožární ochrana. Svět oken nabízí velké množství designového a barevného provedení, výběr je tedy jen na vás. Náš článek vám poradí jak vhodné vchodové dveře vybrat.
blog

Jak přichytit dekoraci na dveře a přitom je nezničit

Pro někoho představuje podzim pochmurný a šedý čas, podzimní výzdoba ale bývá plná barev. Chryzantémy, dýně, barevné věnce z listí. Jak zdobíte svůj dům vy?
blog

Balkónové dveře – plast či hliník

Balkónové a terasové dveře jsou důležitou součástí vašeho domova. Vnáší do něj světlo a propojují vás s okolím. Víte co vše je třeba zvážit při výběru balkónových či terasových dveří? Nejen materiál a design, ale také možnosti otevírání či posunu.
blog

Typy požární ochrany u vchodových dveří

Protipožární dveře mohou vypadat zcela obyčejně, ovšem díky materiálu fungují jako požární uzávěr. V rodinných domech oddělují garáž a zbytek domu, v bytových domech zase rozdělují prostory, aby se případný požár více nešířil.
blog

Jak se liší hlavní a vedlejší vchodové dveře

Kromě hlavních vstupních dveří, které by měly být krásné a bezpečné zároveň, mohou mít některé domy více vchodů. Jako vedlejší vchodové dveře si můžete představit terasové, do garáže, na zahradu...Máte také více vchodových dveří?
blog

Protihlukové dveře - potřebujete je?

Klasické dveře, vchodové i interiérové, dokáží tlumit zvuky z okolí. Pokud byste potřebovali určité místnosti odhlučnit více, poté doporučujeme pořídit protihlukové dveře se speciálními zárubněmi.
blog

Dveře na terasu - nejčastější problémy a jak je opravit

Zadrhnou vám někdy terasové dveře nebo se hůře pohybují ve vodících kolejích? I dveře na terasu je někdy potřeba seřídit nebo opravit. Šikovný kutil to zvládne i sám.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE