Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Rámové vs. bezrámové zasklení balkónu

Článek přináší srovnání rámového a bezrámového systému zasklení. Zvolíte nerušený vzhled bezrámového systému nebo praktičtější rámový systém?
blog

Kočka a balkón

Máte kočku a zároveň strach, že by mohla vypadnout z okna nebo balkónu? Občas se to stává a i když se říká, že kočka dopadne vždy na všechny čtyři a že má devět životů, není pro ni takový pád žádný med. Jak se postarat o bezpečí vaší kočky vám poradí tento článek.
blog

Zasklené balkóny se používají i v zimě

Zasklení balkónu má několik nesporných výhod, zvětší vám obytnou plochu bytu, uspoří náklady na vytápění či zvýší bezpečnost bytu. A navíc ho můžete používat i v zimě, stačí balkon vytopit a můžete si užívat ranní kávu a pozorovat, jak sněží.
blog

Co je lodžie

Je celkem jedno, zda máte lodžii či balkón. Důležité je, že máte možnost využít tento prostor podle vašich představ, ať už na balkońě nebo lodžii jen sedíte a vychutnáváte si kávu, nebo tam máte minizáhrádku s bylinkami. Zvažte možnost nechat si tento prostor zasklít.
blog

Jak využít prostor zasklené lodžie

Bydlíte-li v paneláku, určitě jste rádi, že máte alespoň balkón nebo lodžii. Pokud si tento prostor necháte zasklít, vzniká další „minipokojíček“, který může sloužit jako místo pro odpočinek, zašívárna či malá pracovnička. Samozřejmě zde můžete pouze věšet prádlo a odkládat haraburdí, ale byla by to škoda. V tomto článku se podíváme, jak nejlépe využít prostor zasklené lodžie nebo balkónu.
blog

Letní zasklení balkónu je investice na zimu

Zasklení balkónu vypadá v létě jako téměř nepotřebné. V létě se totiž nejčastěji nechává zasklení otevřené a zasouvá se jen v případě deště nebo na noc. Přesto je výhodné nechat si balkón zasklít už na jaře nebo v létě. Jednak si na zasklení zvyknete a vyzkoušíte si, jak funguje a taky už ho občas budete používat. A když začnou přicházet chladnější dny, výhody zaskleného balkónu využijete naplno.
blog

Jaké typy balkónů a lodžií lze zasklít

Obecně platí, že lze zasklít téměř každý typ balkonu či lodžie, ovšem předtím je vhodné obrátit se na odborníky na statiku, kteří posoudí technický stav a únosnost stávající konstrukce balkónu. Poté se již můžete rozhodovat, zda zvolíte rámový či bezrámový systém.
blog

Systémy zasklení lodžie – který vybrat?

Pokud chcete zvětšit obytný prostor vašeho bytu, můžete si nechat zasklít balkon či lodžii. Vybírat můžete z rámového nebo bezrámového systému. Náš článek vám přiblíží výhody a rozdíly obou systémů.
blog

Může vznikat na zaskleném balkóně plíseň? A co s ní?

Stejně tak jako na plastových oknech, tak i v zaskleném prostoru lodžie či balkonu mohou vznikat plísně, obzvlášť pokud jim k tomu připravíme vhodné podmínky. Vznik plísní podporuje vysoká vlhkost a špatné větrání, takže pozor na zalévání květin na balkoně a na sušení prádla. Jak vzniku plísní zabránit a jak řešit pokud už vás plíseň trápí, vám poradí náš článek.
blog

2 systémy zasklení lodžie – rámový a bezrámový

Zasklení lodžie či balkónu je určitě dobrý nápad. Mimo jiné rozšíříte svůj obytný prostor, zlepšíte klima v bytě, můžete na balkóně sušit prádlo i v dešti nebo si založit minizahrádku. Výhod zasklení lodžie je spousta. Takže když máte několik tisíc navíc, investujte do zasklení, zvýšíte tak vlastně i hodnotu své nemovitosti. Pro který za dvou systémů zasklení se rozhodnete?
blog

Proč má smysl zasklít balkón – klidně i v zimě

Když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, v první řadě získáte další obyvatelný prostor a zvětšíte si tak svůj byt. Alespoň tedy na většinu roku, protože v zimních a chladných dnech tam nebude tak teplo, jako uvnitř v bytě. Už jen tento důvod je pro spoustu lidí dostatečný, ale existuje ještě řada dalších praktických důvodů, proč si balkón zasklít.
blog

Zasklená lodžie sníží hlučnost a prašnost, zvýší bezpečí

Bydlíte v panelovém domě a uvažujete o zasklení lodžie? Zasklení se určitě vyplatí. Zvýšíte hodnotu svého bytu, získáte další obyvatelný prostor a snížíte tepelné ztráty. Jestliže bydlíte blízko rušné ulice nebo uprostřed oblasti, kde je znečištěno ovzduší, pak vám zasklení lodžie pomůže ještě více jako protihluková a protiprachová bariéra. v neposlední řadě je zasklení i výborná prevence proti zlodějům.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE