Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Jak správně čistit a udržovat plastová okna

Informace o tom, jak správně čistit a udržovat plastová okna.
blog

Oprava plastových oken

Nejčastější opravy plastových oken se týkají těsnění, kování, poškrábání rámů a problematického otevírání a zavírání oken. Některé opravy plastových oken si můžete udělat sami, jiné raději přenechejte odborníkům v rámci záručního a pozáručního servisu. Více informací o drobných opravách oken přináší tento článek.
blog

Nabídka oken na trhu aneb jaká okna si můžete koupit

Okna tvoří váš dům, podtrhují jeho design, a to nejen exteriéru, ale také interiéru. Před nákupem nových oken každý zvažuje, zda koupit okna dřevěná nebo plastová. Když si chcete koupit nová okna, měli byste vědět, jaká jsou ta původní. Víte například, zda máte okna kastlová nebo špaletová? Více se dozvíte v našem článku.
blog

Jak správně umýt okna

Čeká Vás jarní úklid spolu s mytím oken? V našem článku najdete, jak se s mytím oken vypořádat v co nejkratším čase a přitom s maximálním výsledkem, rady a tipy našich babiček a nejen to.
blog

Vnitřní parapety a plastová okna

Vnitřní parapety jsou nedílnou součástí oken. Většinou nejsou výrazné, ale jejich výběr je důležitý. Náš článek Vám pomůže zorientvat se v množství typů, materiálů, velikostí a barev.
blog

Životnost plastových oken

Kvalitní plastová okna Vám vydrží déle něž 50 let, ovšem je třeba dodržet několik základních podmínek. Nezapomeňte při výběru oken myslet na jejich životnost a kvalitu.
blog

Garance původu plastových oken

Při výběru plastových oken je důležité zohlednit kromě ceny, také kde a jak jsou okna vyráběna. A vězte, že je podstatný rozdíl mezi profily od osvědčeného německého výrobce a od neznámých polských či čínských výrobců. Vyberte si proto okna s garancí.
blog

Jak se chovají plastová okna při nízké a vysoké teplotě?

Jak ovlivňuje klima výběr plastových oken? Co způsobuje dilataci a jaké jsou důsledky působení dlouhodobého slunečního záření, mrazu či větru? To vše se dozvíte v tomto článku.
blog

Čištění rolet a žaluzií

Jestliže používáte stínící techniku, je třeba ji čas od času čistit. Jak se čistí rolety a žaluzie z různých materiálů se dozvíte v našem článku.
blog

Plastová okna – dokonalá imitace dřeva

Plastová okna nemusí být jen bílá, na výběr máte z široké nabídky dřevěných dekorů. Vše o výrobě oken v barvě dřeva a další zajímavosti se dozvíte v našem článku.
blog

Montáž plastových oken v novostavbě

Na co si dát pozor při montáži oken v novostavbě Vám odpoví tento článek.
blog

Okénko do historie plastových oken

Zajímá Vás kdy se začala vyrábět plastová okna a jak vlastně vypadala? Jak se v průběhu desetiletí posunula jejich výroba až do dnešní podoby? Zajímavosti z historie oken, nejen plastových, se dočtete v našem článku.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE