Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Nová zelená úsporám

Svět oken je zapojen do programu Nová zelená úsporám. Od října 2018 program rozšířil nabídku dotací, v článku přinášíme přehledně novinky a změny.
blog

Co se starými roletami

Až vám rolety doslouží, budete stát před otázkou, co s nimi? Nejsnadnější variantou je, že skončí ve sběrném dvoře. Napadnou vás ale nějaké tipy, jak je ekologicky recyklovat a znovu využít?
blog

5 základních typů garážových vrat

Výběr garážových vrat není snadná záležitost, proto vám přinášíme přehled základních typů garážových vrat, abyste se mohli snáze zorientovat, která garážová vrata jsou pro vás ta nej.
blog

Jak vybrat venkovní a vnitřní parapety

Ačkoli se parapety mohou zdát jako nedůležitá součást domu, není tomu tak. Při jejich výběru bychom měli myslet na správný materiál ale i barvu. Více podobností vám přináší náš článek.
blog

Čištění balkónového zasklení - jak na to

Mytí oken většinou nepatří mezi oblíbené činnosti. V tomto článku se dozvíte tipy jak jednodušše umýt velkou zasklenou plochu na vašem balkóně či lodžii. Obdobně můžete postupovat i v zasklené zimní zahradě ovšem bez strachu z výšek.
blog

Co se starými garážovými vraty

Pokud měníte garážová vrata, je potřeba se nějak "zbavit" těch starých. Jednoduše je můžete odvézt sami do sběrného dvora nebo firmou, která montuje nová vrata, či je ekologicky "zrecyklovat" a znovu použít doma či na zahradě.
blog

Jak naložit se starými dveřmi

Staré dveře samozřejmě můžete naložit na vozík a odvézt do sběrného dvora, pojďme se ale podívat na některé kreativní nápady, jak staré dveře znovu smysluplně použít.
blog

Bezpečnost především a u dětí zvlášť

Bezpečnost vašich dětí je na prvním místě. V tomto článku vám poradíme, jak zabezpečit okna, balkón a interiérové dveře. Pojďme se podívat na praktické vychytávky, se kterými budete klidnější a předejdete mnoha nebezpečným situacím.
blog

Jak využít okenní parapet

Okenní parapety nemusí být zbytečným a nepotřebným prostorem. Máme pro vás tipy a nápady, jak je efektivně využít. Co třeba květiny, dekorace, pelíšek pro kočku nebo minikoutek pro děti?
blog

Běžné poruchy rolet - s čím počítat

Tentokrát vám přinášíme návody a tipy na opravu vnitřních i venkovních rolet. Vnitřní rolety mohou mechanicky poškodit děti nebo domácí mazlíčci, zatímco venkovní čelí povětrnostním vlivům a někdy i pokusům zlodějů o vloupání. Jak tedy na to?
blog

Umístění oken a dveří v domě

Při stavbě nebo velké rekonstrukci domu je třeba dobře rozmyslet umístění a velikost oken, která jsou důležitá pro množství přirozeného světla v jednolivých místnostech. Více se dozvíte v našem článku...
blog

Otevírání garážových vrat přes telefon

Systém GSM klíče je moderní způsob ovládání garážových vrat. Věděli jste, že tak můžete ovládát svou garáž odkukoliv na světě? Přečtěte si v našem článku, jak to celé funguje a jaké jsou výhody.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE