Sklepní byty - hlavní roli hrají okna

Sklepní byty - hlavní roli hrají okna

  • Publikováno: 12.5.2020
  • Kategorie: Okna

Bydlet ve sklepním bytě nezní zrovna příjemně. Člověk má představu, že bude žít v díře bez slunce, navíc s větší vlhkostí, s plísněmi… jako v cele. Když je však sklepní byt dobře zařízený, může být i velmi zajímavý. A bude zde jistě nižší nájem než ve vyšších patrech. To, co dělá rozdíl mezi příjemným a nepříjemným sklepním bytem, jsou často okna. A na okna ve sklepních bytech se v tomto článku zaměříme.

Jaká by měla být okna ve sklepním bytě

Ideální je, když jsou okna co největší, nebo aby jich bylo více. Ve sklepním bytě je to jediné spojení se světem, proudí tudy dovnitř sluneční paprsky nebo alespoň denní světlo. Okna jsou zde obvykle pod stropem, buď malinká čtvercová a nebo podlouhlá. Doporučuje se zvolit odolná okna z kvalitního plastu, nebo ještě lépe hliníková okna, která vydrží téměř cokoliv. Hodí se i bezpečnostní skla, protože sklepní okna jsou zvenku lehce dostupná.

Další důležitou vlastností by měla být možnost větrání, ať se do sklepního bytu dostane alespoň trochu čerstvého vzduchu. Když máte pocit, že by se přes okna mohl někdo pokusit dostat dovnitř, můžete použít bezpečnostní prvky na okna – např. mříže.

Důležitý je design interiéru, který okna zapracuje

Pro život ve sklepním bytě je naprosto zásadní příjemný design interiéru. Ten je třeba koncipovat tak, aby se člověk ve sklepním bytě necítil jako v noře. S tím pomůže vhodné osvětlení, světlý nábytek, různé dekorace, obrazy a vůbec design, který způsobí, že okna vypadají větší. Existují různé způsoby, které uměleckým způsobem kamuflují fakt, že jsou okna jen těsně pod stropem, jak to u sklepních bytů bývá. Na internetu najdete spoustu inspirace, jak toho docílit.

Sklepní byty mají své nevýhody, ale když si je dobře vybavíte a pořídíte si do nich kvalitní okna, mohou se z nich stát plnohodnotné byty.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE