Nejlepší české e-booky o zahradách a prostoru okolo domu

Nejlepší české e-booky o zahradách a prostoru okolo domu

  • Publikováno: 19.5.2022 
  • Kategorie: obecné články

Zahrada pro nás představuje místo, kde trávíme volný čas a kde se věnujeme našim koníčům. Někdo zde pěstuje zdravé bylinky a pečuje o zeleninové výsadby a ovocné stromy. Někdo si ale zase rád odpočine pod vzrostlým stromem s knihou v ruce nebo si zacvičí jógu. Specificky bude také vypadat zahrada pro malé děti, které si zde hrají a poznávají okolní svět.

Dříve představovaly zahrady vizitku svého majitele, která poukazovala na jeho majetek a moc. Dnes jsou zahrady chápány jinak...je to místo, kam se rádi vracíme po náročném pracovním dni a které nám dovolí na chvíli vydechnout.

První krok k vaší zahradě, aneb důležité otázky na cestě

Autorka: Petra Palusová

"Už při studiu zahradní architektury jsem si všimla, že existuje velké množství návodů, knih, různých firem odborných i neodborných apod. A člověk, který se chystá si založit zahradu, z toho může být lehce paralyzován. Proto jsem vytvořila nejdřív první ebook zdarma První krok k zahradě, který pomůže takovému člověku si ujasnit, co vlastně chce a na co všechno je třeba myslet. V druhém ebooku Jak na zahradu nabízím jednoduchý postup krok za krokem od návrhu až po realizaci a údržbu, s mými tipy a doporučeními, co by zahradní architektky." představuje autorka Petra svoji knihu.

Hlavní část tohoto e-booku je rozdělena dle jednotlivých fází. V první fázi je třeba si ujasnit postup dle finančních
a dalších možností (část realizace). Před samotnou realizací je dobré si navrhnout alespoň orientační rozložení zahrady, otázky s tím spojené naleznete v části návrh, poslední částí ebooku je samotná zahrada.

Tento e-book Vám pomůže získat celistvý pohled na zahradu a pomůže Vám si ujasnit základní otázky ohledně plánování a budování zahrady.

Tajné tipy pro zahradu

Autoři: Tomáš Barták a Petra Sládková

Autoři popisují, co je vedlo k vytvoření e-booku: "Naše firma je zde od toho, aby našim zákazníkům pomohla zodpovědět jejich otázky ohledně zahradní tvorby, případně poradila s návrhem jejich zahrady. Zahrady vytváříme již od roku 2002 a prostřednictvím e-booku bychom rádi prozradili pár užitečných tipů a triků, které jsme se během naší praxe naučili. Předkládaná kniha může pomoci našim zákazníkům nejen v nalezení správných technologických postupů, ale rovněž v objevení inspirace pro tvorbu jejich zahrady."

Kniha je přehledně členěna do několika částí, kde se dozvíte tipy jak navrhnout zahradu, jak ji vybudovat a udržovat přes všechna roční období. Tento e-book vám může pomoci nejen v nalezení správných technologických postupů, ale rovněž v objevení inspirace pro tvorbu vaší zahrady.

7 otázek na tělo než začnete tvořit zahradu vašich snů

Autorky: Jana Šorfová, Yvona Tošnerová

"Zahrada na tělo je celý koncept zahradních rad, přednášek, návrhů pro klienty a také fotografií a blogových článků z cest za zahradami po celém světě - Kanadský ostrov Vencouver, Japonský ostrov Honšů, Madeira, anglické flower shows a další. Díky těmto aktivitám a radosti z navrhování zahrad vznikly všechny 3 ebooky, které na našem webu najdete. Soustředíme se především na to, aby vaše zahrada uspokojila všechny vaše smysly, včetně toho šestého :-)." popisují autorky svůj ebook.

Publikace vás naučí efektivní způsob, jak ušetřit čas, peníze a zklamání a dosáhnout potěšení z vaší zahrady, když si na začátku upřímně zodpovítě několik jednoduchých otázek.

7 rad, jak založit zahradu

Autorka: Kateřina Cuberová

Autorka Kateřina v krátkosti představuje svoje knihu: "Ebook vznikl hlavně za účelem pomoci lidem s tvorbou svých zahrad."

Pro autorku je zahrada její vášní, proto se rozhodla vytvořit e-book, který vám pomůže založit krásnou zahradu podle vašich představ a ušetříte přitom finance i čas a navíc můžete být hrdí, že jste to dokázali sami. E-book je přehledně členěn do několika částí, kde si promyslíte v jakém stylu má zahrada být, jaké materiály použijete, jaké rotliny se vám líbí a mnoho dalšího.

Čerpejte další tipy a inspirace také na Kateřině blogu Zahrada s láskou.

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE