Nejlepší české e-book o úklid a organizaci domácností

Nejlepší české e-booky o úklidu a organizaci domácnosti

  • Publikováno: 25.10.2021
  • Kategorie: Obecné články

V dnešní době se často setkáváme s tématem úklidu a organizace domácnosti, s pojmy decluttering (clutter z anglického zmatek), minimalismus a úklid podle Marie Kondo (KonMari™). Obzvlášť v době, kdy jsme v posledním roce trávili velké množství času doma.

Většina z nás měla potřebu svoje bydlení upravit a vylepšit. Jednou z možností je důkladný úklid, a tím důkladný myslíme opravdu důkladný. Tj. opravdu se zbavit věcí, které nepoužíváte a které vám nepřináší radost. Takovýto důkladný úklid můžete udělat ve vaší šatní skříni, v knihovničce, kuchyni, ale i dětských hračkách a ostatních věcech, které máte doma. Obecně se vychází z myšlenky, že není třeba hromadit doma zbytečné věci, ale naopak je poslat dál těm, kteří je ještě využijí.

Takovýto hloubkový úklid by pro vás měl být očistný, zbaví vás chaosu a vy získáte harmonický a čistý prostor pro život. Někteří odborníci v této souvisloti hovoří i o čisté a harmonické mysli a skvělém pocitu ze svého domova.

Níže přinášíme tři tipy na skvělé e-booky, které vám pomohou lépe zorganizovat a uklidit váš domov.

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

Autorka: Lenka Tupcová

"Můj e-book vznikl, když mi došlo, jak moc může nepořádek kolem nás způsobit nepořádek v našich hlavách a v našich životech.
Že to, čím a kým se obklopujeme, vytváří naši každodenní realitu. A je jen na nás, jestli to bude chaos, nepořádek a zmar nebo láskyplný a inspirující prostor – prostor pro volný nádech. Takhle jednoduché to je…" autorka popisuje proč e-book vznikl.

Autorka e-booku Lenka Tupcová pomáhá svým klientům uspořádat si věci kolem sebe. Pokud máte pocit, že vám nepořádek přerůstá přes hlavu a šílíte z představy, že u vás zazvoní nečekaná návštěva, pak jsou Lenčiny služby a její ebook to pravé pro vás.

Na základě filozofie "nepořádek kolem sebe - nepořádek v hlavě" vám Lenka pomůže uklidit si kolem sebe a vytvořit tak nový prostor, ve kterém se můžete volně nadechnout a získat prostor pro nový nádech. No, nezní to krásně?

 

Velký úklid v 5 krocích

Autorka: Marcela Vrchotová

"Ebook Velký úklid v 5 krocích a celý web Organizace domácnosti vznikl v době, kdy jsem byla nadšená knihou Marie Kondo Zázračný úklid, a protože jsem na sobě poznala jeho terapeutické účinky, začala jsem se o vliv prostředí, ve kterém žijeme zajímat blíž. Ze svého okolí jsem poznala, že především ženy a dívky, ovšem ne nutně jen ony, potřebují nějakou motivaci a ujištění, že pokud se do změny svého domova pustí, budou mít dost sil ho i dokončit. Měla jsem svoji dobrou zkušenost, jak je takový velký úklid prospěšný, tak jsem svými slovy převyprávěla myšlenku Marie Kondo, kterou jsem doplnila povzbuzujícími slovy, pro všechny statečné, kdo se do velkého úklidu v širokém slova smyslu pustí. Pokud jsem někomu pomohla se do něho skutečně pustit, jsem velmi vděčná, že měla moje snaha smysl." odpovídá autorka na otázku proč e-book vznikl.

Autorka e-booku Marcela byla zprvu silně ovlivněna známou japonskou organizátorkou domacnosti Marií Kondo a od té doby nedá na pravidelný hluboký očistný proces domácnosti dopustit. Autorka milujete ten libý pocit, který se dostaví, když vás ve vašem příbytku nic neruší, neznervozňuje a nevzbuzuje ve vás negativní pocity. 

Marcela se také široce věnuje škole dekorování a aranžování dekorací. Na jejím blogu naleznete množství informací - velkým úklidem počínaje, návodem jak si vytvořit vlastní moodboard, až po konkrétní tipy a rady k dekorování domova konče.

 

Jak začít s debordelizací

Autorka: Jana Böhmová

Autorka představuje svůj e-book: "E-book vznikl jako podpora pro lidi, kteří bojují s nepořádkem a především se bojí věci třídit a posílat dál. Jako takové povzbuzení, že naopak vytříděním svých osobních věcí se mohou dostat ke svému vysněnému životnímu stylu."

Autorka Jana Böhmová vychází taktéž z metody japonské odbornice na uklízení Marie Kondo -  KonMari™, která je založena na myšlence, obklopit se věcmi, které v nás vyvolávají radost a promlouvají k našemu srdci. Nejlepším způsobem, jak poznat, které věci v životě potřebujete a chceme, je vzít každý předmět do ruky a zeptat se, zda mi daný předmět přináší radost? Pokud ano, danou věc si ponecháme, všeho ostatního se zbavíme. Cílem by mělo být zavedení životního stylu, jaký si přejete mít, až ve vaší domácnosti zavládne pořádek.

  Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE