Dveře na terasu - nejčastější problémy a jak je opravit

Dveře na terasu - nejčastější problémy a jak je opravit

  • Publikováno: 21.8.2020
  • Kategorie: Dveře

Když máte problémy s terasovými dveřmi, je dobré si ujasnit, zda je zvládnete vyřešit sami, nebo budete raději zvát odborníka. Někdy je závada jednoduše odstranitelná, jindy můžete nadělat více škody než užitku. Záleží taky na tom, do jaké míry jste kutilové. V tomto článku se podíváme na nejčastější problémy s terasovými dveřmi a řekneme si, jak je opravit.

  • Drhnutí dveří. Pokud se dveře špatně zavírají a drhnou, je třeba nejdříve zjistit příčinu. Možná je někde jen nečistota. V případě, že vyčištění nestačí, budete muset dveře seřídit. U každých dveří je to však trochu jinak. Jestliže si s tím nevíte rady, zavolejte firmě, která vám dveře dodávala. Třeba bude stačit jen rada po telefonu, případně technik přijede dveře seřídit.

  • Profukování kolem dveří. Když dveře profukují, zkontrolujte jejich seřízení a těsnění. Buď táhne mezi rámem a zdí, což je práce pro zedníka. Nebo profukuje mezi sklem a rámem a tady by měl pomoci odborníka.

  • Výměna zámku. Uzamykací mechanismy na terasových dveřích jsou obvykle háčkové zámky, které se zdvojují do klik. Tyto zámky mají pružiny, které jsou spojeny s rukojeťmi. Abyste mohli provést opravy sami, stačí v železářství koupit stejný zámek a jednoduše jej vyměnit.

  • Čištění vodících kolejí u posuvných dveří. Takové čištění byste měli dělat pravidelně. Vodící koleje by totiž měly být čisté. Jestliže se do nich nachytá špína a prach, dveře se hůře otevírají i zavírají.

  • Mechanické poškození dveří. Pokud jsou terasové dveře poškozené mechanicky, záleží na konkrétním poškození. Odborník vám vymění prosklení, ale poškození rámu můžete šikovně zamaskovat i sami.

Máte-li terasové dveře ještě v záruce, neváhejte zavolat odborníky. V případě, že už je máte déle, oslovte buď odborníky na dveře, nebo přímo dodavatele či výrobce, aby vám přišli udělat servis dveří. Zároveň mohou seřídit i ostatní dveře a okna.
Třeba je i na čase investovat do nových terasových dveří. To se pak doporučuje vybrat českého výrobce, který kromě e-shopu provozuje také kamennou prodejnu, ideálně někde poblíž vašeho bydliště.

 

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE