Žaluzie do plastových oken - jaké vybratŽaluzie do plastových oken – jaké vybrat

Do plastových oken nebo před okna či balkónové dveře se nejčastěji jako stínící prvek používají žaluzie. Žaluzie perfektně stíní, můžete si jednoduše a rychle nastavit, kolik světla do místnosti projde. Navíc slouží i jako elegantní designový prvek a doplnění oken a vlastně celé místnosti. Vnitřní žaluzie se dělí do dvou základních skupin – žaluzie horizontální a vertikální. Obě varianty se hodí i pro plastová okna. Podívejte se na výhody i nevýhody obou variant.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie se montují přímo na rám (při pevném zasklení) nebo na křídlo okna popřípadě dveří. Dříve přes prostřihy lehce prosvítalo světlo, i když byly zatažené. V dnešní době už se vyrábějí horizontální žaluzie celostínící. Vybrat si můžete z velkého množství různých lamel, seženete i imitaci dřeva a jiné zajímavé dekory. Horizontální žaluzie jsou relativně levné, jednoduše se ovládají a jejich jedinou nevýhodou je skutečnost, že se na nich obvykle udržuje prach. To znamená, že jim musíte věnovat určitý čas s údržbou. Lamely přejedete jednou za měsíc hadříkem a máte je čisté.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie už jsou v interiéru nápadnější. Mohou se montovat přímo na strop nebo do ostění otvorové výplně. Na výběr máte z velkého množství látek, barevných provedení a vzorů. Existují různé možnosti stahování – vertikální žaluzie můžete stahovat na jednu či druhou stranu nebo na obě (do „opony“). Vertikální žaluzie se velmi často volí tam, kde chtějí majitelé doladit moderní interiér. Vertikální žaluzie jsou totiž dost výrazný prvek interiéru a kromě toho, že perfektně stíní, oživí a doplní každou místnost. Bohužel Svět oken tento typ žaluzií nenabízí, věříme, že si vyberete z bohatého sortimentu horizontálních žaluzií.

Vnitřní žaluzie hlavně stíní

Ať už zvolíte horizontální či vertikální žaluzie, pořád je jejich hlavním úkolem zastínění místnosti. Vnitřní žaluzie se jednoduše ovládají, můžete si nastavit intenzitu světla, které k vám zvenku proniká nebo místnost úplně zatemnit. S vnitřními žaluziemi však příliš nezabráníte vniku tepla, protože sice stíní, ale až uvnitř místnosti. K udržení chladné místnosti v létě je potřeba pořídit si venkovní žaluzie či rolety, aby sluneční paprsky nevnikaly přes okno dovnitř.

Vyberte si takové žaluzie, aby ladily s vaším interiérem. Hodně štěstí při výběru!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE