Nabídka oken na trhu aneb jaká okna si můžete koupit

Nabídka oken na trhu aneb jaká okna si můžete koupit

Okna tvoří váš dům, podtrhují jeho design, a to nejen exteriéru, ale také interiéru. Téměř každý před nákupem nových oken zvažuje, zda koupit okna dřevěná nebo plastová. Když si chcete koupit nová okna, měli byste vědět, jaká jsou ta původní. Víte například, zda máte okna kastlová nebo špaletová?

Špaletová okna bývají obvykle dvoukřídlá a někdy jsou doplněna nadsvětlíkem. Není to ovšem pravidlo. Venkovní křídlo špaletového okna se otevírá ven, zatímco vnitřní dovnitř. Zde je rozdíl oproti kastlovým oknům, která se otevírají pouze dovnitř. Každé špaletové okno má vlastní rám a mezi vnějšími a vnitřními křídly okna bývá dřevěné ostění. Základní rozdíl mezi špaletovými a kastlovými okny je ale v tom, že u kastlových oken jsou vnější a vnitřní křídla k sobě spojena kastlí.

Tato okna ale pomalu vytlačují modernější typy. V současnosti si můžete vybrat ze široké nabídky oken. Nejčastěji se prodávají okna plastová, dále dřevěná, hliníková a střešní okna.

Plastová okna – nejoblíbenějším typem moderních oken jsou okna plastová. Jejich historie sahá až do 60. let minulého století. Plastová okna prošla vývojem, který přinesl celou řadu pozitiv, od úspory nákladů na vytápění, přes značnou životnost materiálu, hlukovou izolaci, až po velkou nabídku designů a barevných provedení. S plastovým materiálem se velmi dobře pracuje, a proto je tento typ oken možné vyrobit přesně podle přání zákazníků, tedy v jakémkoliv tvaru, rozměru či barevném provedení.

Dřevěná okna – dřevěná okna jsou již dražší variantou, a proto dávají zákazníci spíše přednost plastovým oknům s dřevěným dekorem. Každopádně dřevo je klasickým materiálem, který již používali naši předkové. Na rozdíl od plastu nemá takovou životnost a tepelně izolační vlastnosti. Nevýhodou dřeva je také jeho roztažnost, která vzniká vlivem nadměrné vlhkosti.

Střešní okno

Hliníková okna – zajímavým řešením jsou okna hliníková, která vynikají vysokou pevností, životností a odolností proti okolním vlivům. Jedná se o relativně nový materiál na výrobu oken, ale velmi vhodný pro zasklení větších ploch. Hliníková okna působí moderně, a proto bývají upřednostňována u luxusních typů staveb.

Střešní okna – střešní okna prosvětlují a provzdušňují podkrovní místnosti. Jsou ideální do novostaveb, přístaveb a rekreačních objektů. I u nich platí, že mohou být vyrobena z mnoha materiálů. Nejčastěji můžete koupit střešní okna plastová a dřevěná. Střešní okna Svět oken sice nevyrábí, ale doporučuje, stejně jako v případě klasických oken, pouze nákup u ověřených firem. Například u firmy EKO DOMOV.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE