Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Výstava Richarda Jaroňka - Zde žijí lvi

Jsme hrdým partnerem výstavy Richarda Jaroňka, která pomáhá onkologii.
blog

Údržba plastových a hliníkových oken v zimě

U nových oken se vyplatí prodloužit jejich životnost pravidelnou údržbou. A ani tolik nezáleží na tom, jestli máte okna plastová, dřevěná nebo hliníková. V tomto článku se podíváme, jak se o okna starat v zimě.
blog

Citlivá místa garážových vrat a jejich údržba

Existují různé typy garážových vrat, nejčastější jsou sekční a rolovací vrata. Každý typ garážových vrat se udržuje trochu jinak, ale v tomto článku se na údržbu podíváme obecně.
blog

Zatažené venkovní rolety výrazně snižují náklady na vytápění

Venkovní rolety mají mnoho funkcí - zajistí soukromí, chrání před hlukem a nepustí dovnitř sluneční paprsky, navíc snižují náklady na vytápění. Když rolety v zimě zatáhnete, u domu, který má velká okna, můžete dosáhnout úspory až na vytápění, což ocení především majitelé velkoformátových oken.
blog

Montáž garážových vrat - obecné zásady

Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Jestliže jste dostatečně zruční a šikovní, máte-li potřebné vybavení, neměla by vám montáž vrat zabrat déle než jedno odpoledne. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Jak je to se zárukou a případnou reklamací, pokud si garážová vrata namontujete sami, vám prozradí náš článek.
blog

Zasklené balkóny se používají i v zimě

Zasklení balkónu má několik nesporných výhod, zvětší vám obytnou plochu bytu, uspoří náklady na vytápění či zvýší bezpečnost bytu. A navíc ho můžete používat i v zimě, stačí balkon vytopit a můžete si užívat ranní kávu a pozorovat, jak sněží.
blog

Co s markýzou na podzim a v zimě

Markýza byla vyvinuta a používá se především v létě. S podzimem její funkce končí a je potřeba ji zazimovat. Údržba všech typů markýz se obdobná. Prvním krokem je důkladné vyčištění markýzy, následuje vysušení, zatažení a technická kontrola. V tomto článku se blíže podíváme na jednotlivé kroky, jak se o markýzu před zimou postarat.
blog

Kam se hodí rolovací vrata

Rolovací vrata jsou, po sekčních vratech, druhým nejoblíbenějším typem - zabírají minimum místa, jsou levná a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Mají široké spektrum použití, do klasický garáží, průmyslových budov či skladů. Navíc nemusíte v drtivé většině případů dělat žádné stavební úpravy.
blog

Novinky a články ze Světa oken

Interiérové dveře jsou důležitou součástí vašeho domova a mohou mít hodně podob. Můžete vybírat z nepřeberného množství materiálů, barev a designů. A navíc je možno zvolit mezi dveřmi klasickými a posuvnými, jejichž hlavní výhodou je kromě moderního a zajímavého vzhledu také to, že velmi ušetří prostor.
blog

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Každá věc se může pokazit, stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Vědeli jste, že některé drobné závady na vnitřních žaluziích si můžete opravit sami? Pokud si na to netroufáte, pak se obraťte na odborníka. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.
blog

Jaké si vybrat interiérové dveře

Interiérové dveře jsou důležitým designovým prvkem vašeho domova. Na trhu je k dostání nepřeberné množství interiérových dveří, přičemž můžete vybírat ze široké škály povrchů, výplní, barev či materiálů. Víte, jaké interiérové dveře chcete? Pokud ne, náš článek vám při výběru pomůže.
blog

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Každý dům má různé množství oken, která nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Pojďme se podívat, jaká okna jsou vhodná pro jednotlivé místnosti.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE