Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Údržba plastových a hliníkových oken v zimě

U nových oken se vyplatí prodloužit jejich životnost pravidelnou údržbou. A ani tolik nezáleží na tom, jestli máte okna plastová, dřevěná nebo hliníková. V tomto článku se podíváme, jak se o okna starat v zimě.
blog

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Každý dům má různé množství oken, která nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Pojďme se podívat, jaká okna jsou vhodná pro jednotlivé místnosti.
blog

Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Montáž oken se v drtivé většině případů provádí zevnitř místnosti. Výměna oken je regulérní stavební činnost. Počítejte s tím, že se bude v bytě prášit, vznikne stavební odpad, který bude třeba vyvézt a ve vašem bytě se bude pohybovat několik montážních pracovníků. Proto je důležité svůj byt nebo dům na výměnu oken dobře připravit.
blog

Balkónové dveře v kostce – co potřebujete před výběrem vědět

Balkónovým dveřím se říká také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří.
blog

Jak vysadit plastové okno

Vysadit plastové okno není nic složitého. Obecně platí, že vysazení okna bude o dost jednodušší, když ho budete dělat ve dvou lidech. Okno vám nespadne, jeden ho jistí a druhý vysazuje. Ve dvou se i okno lépe přenese, kam potřebujete. V tomto článku si ukážeme jednoduchý postup, jak na to.
blog

Před montáží oken a dveří si ověřte velikost stavebních otvorů

Čeká vás v blízké době montáž oken nebo dveří? Jestli jste si ještě dveře nebo okna neobjednali, pak si ověřte velikost stavebních otvorů. Pro nejběžnější velikosti dveří i oken existují totiž doporučené velikosti stavebních otvorů.
blog

Problémy při výběru kulatých a atypických oken

Kromě klasických oken zákazníci stále častěji nakupují atypická a kulatá okna, v historických budovách je třeba atypická okna vyměnit nebo chcete ozvláštnit novostavbu. Atypická a kulatá okna jsou jednoduše zajímavá a investice do nich není zase o tolik dražší než u klasických oken, které mají standardní rozměry. V tomto článku se blíže podíváme právě na kulatá a atypická okna.
blog

Kvalita skla ve fasádních oknech a v zasklívacích systémech (ROZHOVOR)

Jaké sklo je nejlepší použít do plastových oken, jaký vliv mají změny počasí na sklo a podléhá sklo stárnutí? Pokud vás blíže zajímají odpovědi na tyto otázky, přinášíme vám rozhovor s expertem v oboru stavebního skla.
blog

Úniky energie v nízkoenergetických domech (ROZHOVOR)

Úniky energií v energeticky úsporných domech jsou v současnosti často diskutovaným a hojně zmiňovaným tématem. Jak poznáme, že z domu uniká větší množství energií nebo kde jsou "slabá" místa, kde k úniku dochází? Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinášíme v rozhovoru s odborníkem v oboru panem Karlem Murtingerem.
blog

Pochvala vždy potěší

Největším oceněním naší práce je spokojenost našich zákazníků. Dlouhý děkovný dopis nám zaslal pan Miroslav Líbal, který se rozhodl pro výměnu starých oken za nová. Jak probíhala realizace jeho zakázky a co nejvíce ocenil na našem přístupu a službách se dozvíte v našem článku.
blog

Časté mýty o plastových oknech

Plastová okna jsou v posledním desetiletí suverénně nejpoužívanější. O některých jejich vlastnostech nikdo nepochybuje. Mají například perfektní tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti. Jsou relativně levná. Na druhou stranu také mezi lidmi koluje spousta mýtů i úplně nesmyslných dezinformací. Podívejme se tedy na časté mýty, které se v souvislosti s plastovými okny vyskytují.
blog

Co byste měli vědět před nákupem plastových oken

Pokud zvažujete nákup plastových oken, přečtěte si před finálním rozhodnutím náš návod, co neopomenout při jejich výběru. Jak vybrat profil, typ skel či firmu, poradíme Vám nejen to.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE