Jak na seřízení plastových oken | Svet-oken.cz

Jak na seřízení plastových okenJak na seřízení plastových oken

Každé kování oken či dveří potřebuje pravidelnou údržbu. Nejen správné seřízení oken, ale také další běžnou údržbu, kterou si můžete udělat sami. Do základní údržby patří následující úkony:

  • mechanické čištění od nečistot,
  • čištění odtokových kanálků či
  • promazávání pohyblivých dílů kování

Seřizování oken je běžná údržba

Okna by se měla zkontrolovat a seřizovat cca jednou ročně. Samozřejmě záleží na tom, jak často se okna otevírají, v jakém prostředí jsou a jak jsou zatěžována. Na okna logicky působí velké teplotní změny a seřizování je tak bráno jako součást běžné údržby. Proto není nic divného, když bude seřízení oken potřeba opravdu každý rok. Jak tedy poznáte, kdy je čas okna seřídit? Obecně platí, že se okna seřizují v případě, kdy křídlo dolehne na rám a drhne. V takovém případě je už nejvyšší čas okna správně seřídit. Ještě lepší je, když si už předem všimnete, že se „drhnutí“ blíží.

Jak okna seřizovat

Okna se seřizují seřizovacími šrouby v horním a dolním závěsu imbusovým klíčem (nejčastěji o velikosti 4 mm). Výškově a stranově se seřizuje křídlo vůči rámu. Obecně platí, že horní závěs se seřizuje v otevřené poloze. Samotné seřízení není těžké, ale abyste měli jistotu, že bude seřízení provedeno správně, můžete si pozvat odborníka, který vám okna seřídí.

Pozvěte si technika

Při nákupu a montáži okna byste vždy měli dostat konkrétní návod, jak okna seřizovat. Jestliže si na seřízení oken netroufáte nebo to prostě chcete nechat odborníkům, stačí si jednoduše objednat placený servis. Nejlépe přímo u firmy, kde jste okna pořídili. Přijede technik, který okna zkontroluje, seřídí a promaže kování. Během chvilky obejde všechna okna v domě a vy tak uděláte maximum pro správnou funkčnost a co nejdelší životnost svých plastových oken. To stejné platí pro interiérové, balkónové či vchodové dveře.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky