Novinky ze Světa oken | Svet-oken.cz

Novinky a články ze Světa oken...

Kam se hodí rolovací vrata

Publikováno: 10.11.2017 Autor: Svět oken

Rolovací vrata jsou, po sekčních vratech, druhým nejoblíbenějším typem - zabírají minimum místa, jsou levná a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Mají široké spektrum použití, do klasický garáží, průmyslových budov či skladů. Navíc nemusíte v drtivé většině případů dělat žádné stavební úpravy.

Co s markýzou na podzim a v zimě

Publikováno: 1.11.2017 Autor: Svět oken

Markýza byla vyvinuta a používá se především v létě. S podzimem její funkce končí a je potřeba ji zazimovat. Údržba všech typů markýz se obdobná. Prvním krokem je důkladné vyčištění markýzy, následuje vysušení, zatažení a technická kontrola. V tomto článku se blíže podíváme na jednotlivé kroky, jak se o markýzu před zimou postarat.

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Publikováno: 20.10.2017 Autor: Svět oken

Každá věc se může pokazit, stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Vědeli jste, že některé drobné závady na vnitřních žaluziích si můžete opravit sami? Pokud si na to netroufáte, pak se obraťte na odborníka. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Publikováno: 16.10.2017 Autor: Svět oken

Každý dům má různé množství oken, která nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Pojďme se podívat, jaká okna jsou vhodná pro jednotlivé místnosti.

Akční nabídka interiérových dveří (jen do 31.12.2017)

Publikováno: 12.10.2017 Autor: Svět oken

Akční nabídka interiérových dveří, výrazné slevy na vybrané modely!
Budete překvapeni, jak interiérové dveře příjemně ovlivní a změní vzhled a útulnost vašeho domova. Máme pro vás nabídku plných i prosklených dveří v několika designech a barevných provedení. Tak, které si vyberete vy?

Jak jednoduše seřídit dveře

Publikováno: 2.10.2017 Autor: Svět oken

Tak jako okna, garážová vrata či stínící technika, i dveře potřebují pravidelnou údržbu. Ideální je je kontrolovat každý rok a dveře seřídit, případně i namazat panty. Na základní údržbu a seřízení interiérových dveří nepotřebujete odborníka. V tomto článku se podíváme jak seřídit dveře vlastními silami a kdy už je potřeba oslovit odborníka.

Jak vybrat dveře do koupelny

Publikováno: 20.9.2017 Autor: Svět oken

Koupelnové dveře musejí na rozdíl od ostatních interiérových dveří splňovat dost specifické požadavky. Kromě toho, že se jedná o dveře, které se v drtivé většině domácností používají nejčastěji, dveře do koupelny by měly být i velmi odolné. Hlavně jim nesmí vadit výrazná vlhkost vzduchu, která se nárazově mění, stejně tak by jim nemělo vadit časté střídání teplot.

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Publikováno: 17.9.2017 Autor: Svět oken

Hlavní předností venkovních žaluzií, oproti například roletám či vnitřním žaluziím, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. V našem článku vám poradíme, jak na to.

Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Publikováno: 13.9.2017 Autor: Svět oken

Montáž oken se v drtivé většině případů provádí zevnitř místnosti. Výměna oken je regulérní stavební činnost. Počítejte s tím, že se bude v bytě prášit a vznikne stavební odpad, který bude třeba vyvézt. Ve vašem bytě se bude pohybovat několik montážních pracovníků. Proto je důležité svůj byt nebo dům na výměnu oken dobře připravit. Jaké vhodné kroky učinit při prípravě interiéru k výměně oken vám poradí náš článek.

Jak vysadit plastové okno

Publikováno: 9.9.2017 Autor: Svět oken

Vysadit plastové okno není nic složitého. Obecně platí, že vysazení okna bude o dost jednodušší, když ho budete dělat ve dvou lidech. Okno vám nespadne, jeden ho jistí a druhý vysazuje. Ve dvou se i okno lépe přenese, kam potřebujete. V tomto článku si ukážeme jednoduchý postup, jak na to.

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Publikováno: 5.9.2017 Autor: Svět oken

Ovládání venkovních žaluzií a rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí šňůry. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy?

Balkónové dveře v kostce - co potřebujete před výběrem vědět

Publikováno: 21.8.2017 Autor: Svět oken

Balkónovým dveřím se říká také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří.

Úniky energie v nízkoenergetických domech (ROZHOVOR)

Publikováno: 15.8.2017 Autor: Svět oken

Úniky energií v energeticky úsporných domech jsou v současnosti často diskutovaným a hojně zmiňovaným tématem. Jak poznáme, že z domu uniká větší množství energií nebo kde jsou "slabá" místa, kde k úniku dochází? Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinášíme v rozhovoru s odborníkem v oboru panem Karlem Murtingerem.

Pochvala vždy potěší

Publikováno: 4.8.2017 Autor: Svět oken

Největším oceněním naší práce je spokojenost našich zákazníků. Dlouhý děkovný dopis nám zaslal pan Miroslav Líbal, který se rozhodl pro výměnu starých oken za nová. Jak probíhala realizace jeho zakázky a co nejvíce ocenil na našem přístupu a službách se dozvíte v našem článku.

Kvalita skla ve fasádních oknech a v zasklívacích systémech (ROZHOVOR)

Publikováno: 18.7.2017 Autor: Svět oken

Jaké sklo je nejlepší použít do plastových oken, jaký vliv mají změny počasí na sklo a podléhá sklo stárnutí? Pokud vás blíže zajímají odpovědi na tyto otázky, přinášíme vám rozhovor s expertem v oboru stavebního skla, Ing. Miroslavem Sázovským. Zjistěte více o kvalitě skla...

Vchodové dveře z hliníku jsou ideální do bytových domů

Publikováno: 13.7.2017 Autor: Svět oken

Vchodové dveře se vyrábějí buď hliníkové nebo plastové. Je mezi nimi podstatný rozdíl v mnoha ohledech. Například v ceně, životnosti, odolnosti... Pojďme se podívat na to, proč jsou hliníkové vstupní dveře ve frekventovaných bytových domech lepší variantou.

Design interiérových dveří vybírejte pečlivě

Publikováno: 6.7.2017 Autor: Svět oken

Interiérové dveře budete mít před očima každý den. Nejen při příchodu domů, jak je tomu u vstupních dveří, ale budete se na ně dívat doslova na každém kroku. I proto je zde výběr dost důležitý. Na výběr máte tisíce nejrůznějších barevných provedení, kombinací materiálů i typů. Ať už se vám líbí prosklené nebo posuvné, nechte se inspirovat...

Při výběru garážových vrat nezapomeňte zohlednit jejich pohon

Publikováno: 20.6.2017 Autor: Svět oken

Tak jako existují různé typy garážových vrat, tak existují různé pohony vrat. Vratové pohony se liší silou, rychlostí a množstvím funkcí. S výběrem konkrétního typu vám nejlépe poradí odborníci, tedy firma, od které pohon garážových vrat kupujete. Ale abyste věděli z čeho konkrétně můžete vybírat a jak se jednotlivé typy liší, přečtěte si náš článek.

Získejte dotace na výměnu oken

Publikováno: 13.6.2017 Autor: Svět oken

Zajímají vás dotace na okna? Státní program Nová zelená úsporám umožňuje získat dotace na výměnu oken a dveří. Cílem je dosáhnout úspor energie. Čím vyšší úsporu získáte, tím vyšší dotaci můžete získat. Důležitá je také skutečnost, že součástí výměny oken nemusí být současně realizováno kompletní zateplení obvodových stěn, střechy, stropu, podlahy. Pojďme se podívat, jak probíhá celá žádost o dotace.

Letní zasklení balónu je investice na zimu

Publikováno: 8.6.2017 Autor: Svět oken

Zasklení balkónu vypadá v létě jako téměř nepotřebné, jelikož se nejčastěji nechává zasklení otevřené a zasouvá se jen v případě deště nebo na noc. Přesto je výhodné nechat si balkón zasklít už na jaře nebo v létě. Jednak si na zasklení zvyknete a vyzkoušíte si, jak funguje. A když začnou přicházet chladnější dny, výhody zaskleného balkónu využijete naplno.

Zajímavá historie žaluzií a rolet

Publikováno: 3.6.2017 Autor: Svět oken

Stínící technika není výdobytkem moderní doby, v určité podobě funguje už několik tisíc let. Během času se postupně zdokonalovala, v dnešní době si tak můžete vybrat ze spousty variant, jak svůj byt nebo dům zastínit – rolety, závěsy, žaluzie, markýzy, okenice a jejich různé podoby. V tomto článku se podíváme, jak se stínící technika vyvíjela od starověku dodnes.

Nejrůznější tvary a design plastových oken

Publikováno: 15.5.2017 Autor: Svět oken

Moderní plastová okna válcují všechny ostatní materiály a na trhu je tak spousta výrobců. Ti nabízejí nejen různou kvalitu oken, ale také nejrůznější design, rozměry a tvary oken. Chcete-li svou stavbu zpestřit, možná vás zaujmou okna trojúhelníková, kulatá či extrémně velká nebo malá. Která se líbí vám?

Namontujte si stínící techniku ještě před létem

Publikováno: 9.5.2017 Autor: Svět oken

Hlavním úkolem stínící techniky je ochránit interiér před horkem a příliš silným sluncem. Proto se určitě vyplatí neváhat a pořídit si stínící techniku ještě před létem, nejlépe hned, protože dny se prodlužují a slunce je stále více a více. Ať už si budete pořizovat venkovní rolety, žaluzie, markýzy nebo obyčejné závěsy, hurá do toho!

Plastové vchodové dveře s madlem, klikou či koulí

Publikováno: 5.5.2017 Autor: Svět oken

Vybíráte vchodové dveře? Nejčastější a nejpraktičtější jsou plastové nebo hliníkové dveře. Drtivá většina lidí volí cenově dostupnější plastové vchodové dveře, ale to, co budeme řešit v tomto článku platí většinou i pro dveře hliníkové. Tedy jaký typ doplňků ke dveřím zvolit - klasické kliky, madlo nebo kouli? Doplňky dodají dveřím specifický ráz... Co zvolíte vy?

Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Publikováno: 30.4.2017 Autor: Svět oken

Při výběru interiérových dveří budete řešit, jestli budou plné či částečně prosklené, budete vybírat, z jakého materiálu budou vyrobeny, jestli budou klasické nebo posuvné a v neposlední řadě také musíte vybrat jejich barvu. To není až tak jednoduché, hlavně ať ladí s okolním interiérem.

Kontrola domu po zimě - co přenechat odborníkům a co udělat sám

Publikováno: 25.4.2017 Autor: Svět oken

Zima je pryč a přichází jaro a léto. V tomto období se vyplatí věnovat pár hodin kontrole domu po zimě. Zkontrolujte půdu, jestli někde neteče střecha, sklep, jestli nenavlhl nebo tam nemáte myši, pozvěte si odborníky na kontrolu plynového kotle a komína. V tomto článku se zaměříme na kontrolu oken, dveří a garážových vrat.

Co zvolit, venkovní rolety či žaluzie?

Publikováno: 20.4.2017 Autor: Svět oken

Venkovní rolety i žaluzie mají společnou hlavní funkci, zastínit danou místnost. Obě dvě varianty mají své výhody a nevýhody. Venkovní rolety jsou oblíbenější u rodinných domů, venkovní žaluzie zase u bytů. V tomto článku si srovnáme jejich vlastnosti, ale nutno říct, že chybu neuděláte s roletami ani s žaluziemi.

Jaké typy balkónů a lodžií lze zasklít

Publikováno: 14.4.2017 Autor: Svět oken

Obecně platí, že lze zasklít téměř každý typ balkonu či lodžie, ovšem předtím je vhodné obrátit se na odborníky na statiku, kteří posoudí technický stav a únosnost stávající konstrukce balkónu. Poté se již můžete rozhodovat, zda zvolíte rámový či bezrámový systém.

Projekty na plastová okna - proč si je udělat

Publikováno: 10.4.2017 Autor: Svět oken

Ať už stavíte nový dům, rekonstruujete nebo jen chcete vyměnit v celém domě okna, určitě je ke zvážení spolupráce s projektantem, společně naleznete vhodné řešení pro váš dům. Projektant zahrne do návrhu otázku bezpečnosti či odhlučnění. Společně pak vyberete vhodná okna i spolehlivého dodavatele. Investice do projektanta se vyplatí, hlavně v případě, že si pořizujete více oken a dveří.

Interiérové dveře z masivu - pro a proti

Publikováno: 4.4.2017 Autor: Svět oken

Budete si pořizovat interiérové dveře? Můžete vybírat z různých materiálů. Nejoblíbenější, nejlevnější a nejpraktičtější jsou bezesporu plastové interiérové dveře, které mívají různou povrchovou úpravu. Naopak nejdražší a nejluxusnější jsou dveře právě z masivu. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody interiérových dveří z masivu.

10 rad pro výběr garážových vrat

Publikováno: 31.3.2017 Autor: Svět oken

Investice do kvalitních garážových vrat je tedy na místě. Nejspíše budete volit ze dvou variant – sekční vrata nebo rolovací vrata. Obě varianty mají svá pro a proti. Co je při výběru ale nejdůležitější, jsou vaše konkrétní požadavky a skutečnost, jaké dispozice má vaše garáž. V tomto článku se podíváme, na co všechno byste měli při výběru garážových vrat myslet, a jaké otázky si zodpovědět.

Hliníková okna se hodí do náročných podmínek

Publikováno: 28.3.2017 Autor: Svět oken

Hliníková okna vynikají spolehlivostí, velmi dlouhou životností, vysokou pevností, stálostí a odolností. Jsou ideálním materiálem do náročných podmínek. Navíc hliníková okna vypadají moderně a luxusně. Přesvědčte se sami o jejich výhodách...

Markýzy a vítr - co zvládnou a co už ne

Publikováno: 23.3.2017 Autor: Svět oken

Do začátku léta sice ještě nějaký čas zbývá, ale už teď je vhodné přemýšlet o zastínění až udeří horko. Jedním z oblíbených způsobů zastínění jsou markýzy. Jejich nevýhodou je ovšem fakt, že nemají rády vítr. Normální vítr markýza snese, ale jakmile se začne otřásat, je čas ji zatáhnout. Více o markýzách a povětrnostních vlivech se dozvíte v našem článku.

Od koho koupit plastová okna - živnostníci versus větší firmy

Publikováno: 19.3.2017 Autor: Svět oken

Když si vyberete plastová okna, což je asi nejvýhodnější volba, musíte si dát hlavně pozor, od koho je kupujete. Ve stavebnictví i v podnikání s okny můžete totiž narazit na krachující či podvodné firmy a těm je potřeba se vyhnout. Podle čeho tedy vybírat spolehlivého dodavatele oken?

Proč si pořídit předokenní hliníkové elektrické žaluzie

Publikováno: 13.3.2017 Autor: Svět oken

Venkovní hliníkové žaluzie mají nejen stínící funkci. Jsou také výrazným dekorativním doplňkem fasády. Vynikají dlouhou životnostní, můžete s nimi plynule regulovat světlo, nepotřebujete záclony, které chytají prach, zvyšují bezpečnost domu, poskytnou vám naprosté zatemnění a v létě nepustí k vám domů horko. Více vám prozradí náš článek.

Proč jsou vchodové plastové dveře lepší než dveře z masivu

Publikováno: 5.3.2017 Autor: Svět oken

V článku vám přinášíme krátké shrnutí výhod a nevýhod vstupních dveří z masivu v porovnání s plastovými dveřmi. Hlavní výhodou dveří z masivu je jejich přírodní materiál, ovšem jsou drahé a stále pracují pod vlivem vlhkosti a prudkého slunečního svitu. Plastové dveře jsou levnější a odolné, a proto jsou nejoblíbenější variantou vchodových dveří do rodinných domů.

Může vznikat na zaskleném balkóně plíseň? A co s ní?

Publikováno: 28.2.2017 Autor: Svět oken

Stejně tak jako na plastových oknech, tak i v zaskleném prostoru lodžie či balkonu mohou vznikat plísně, obzvlášť pokud jim k tomu připravíme vhodné podmínky. Vznik plísní podporuje vysoká vlhkost a špatné větrání, takže pozor na zalévání květin na balkoně a na sušení prádla. Jak vzniku plísní zabránit a jak řešit, pokud už vás plíseň trápí, vám poradí náš článek.

Jak probíhá montáž garážových vrat

Publikováno: 24.2.2017 Autor: Svět oken

Montáž garážových vrat v drtivé většině případů provádí firma, u které jste si vrata koupili. Šikovný kutil by zvládl montáž nejspíše sám, ale v takovém případě bývá problém s nárokem na případnou reklamaci. Proto se určitě doporučuje svěřit montáž garážových vrat odborníkům. Přesto se v tomto článku zevrubně podíváme, v jakých krocích montáž vrat probíhá.

Hliníková okna se nejlépe hodí do komerčních budov

Publikováno: 19.2.2017 Autor: Svět oken

Hliníková okna jsou velmi praktická, odolná a vypadají báječně. Nejčastěji se používají hlavně do komerčních či administrativních budov. Jejich jasný a elegantní design je do takových míst předurčuje. Zajímají vás jejich výhody a nevýhody? Více vám prozradí náš článek.

Venkovní rolety jsou ideální pro francouzská okna

Publikováno: 13.2.2017 Autor: Svět oken

Francouzská okna jsou velká okna, jejichž spodní hrana je zároveň s podlahou. Obecně však platí, že ke každému velkému oknu je také vhodné pořídit zastínění. Pro francouzská okna můžete zvolit vnitřní žaluzie či rolety nebo venkovní žaluzie. Nejpraktičtější je však použití venkovních rolet. Jaké vám přinesou výhody a proč jsou tak oblíbené mezi našimi zákazníky zjistíte v našem článku.

Jak na drobné opravy oken

Publikováno: 2.2.2017 Autor: Svět oken

Když si pořídíte kvalitní plastová okna a budete se o ně starat, vydrží vám dlouhá desetiletí, alespoň 30 let, ale spíše i 50 let. Nejspíše už je nebudete muset nikdy měnit, bude to až na vašich potomcích. Na životnost má však samozřejmě vliv i pečlivá a pravidelná údržba. V článku vám poradíme, které drobné opravy zvládnete sami.

Doplňky ke garážovým vratům - dvířka, okna, zámky aj.

Publikováno: 31.1.2017 Autor: Svět oken

V současné době jsou suverénně nejoblíbenější sekční garážová vrata, k nimž si můžete vybrat z bohaté nabídky doplňků - dveře, okna, madla, zámky. Většina z doplňků se dá ovšem namontoval i na jiný typ vrat. Zeptejte se na našich pobočkách, kde vám rádi ochotně poradí při výběru doplňků pro vaše garážová vrata.

Montáž pouzdra pro posuvné interiérové dveře

Publikováno: 26.1.2017 Autor: Svět oken

Posuvné dveře se stávají stále oblíbenějším designovým prvkem v domácnosti. Jsou zajímavé, praktické, protože vám ušetří místo a nevržou. Článek vám přináší stručný návod jak si zručný kutil může sám stavební pouzdro pro posuvné dveře smontovat.Troufnete si?

Jak malovat obrázky na okenní sklo

Publikováno: 21.1.2017 Autor: Svět oken

Dnes přinášíme článek na odlehčené téma, který potěší jistě všechny s kreativním duchem, ale i maminky s dětmi. Možná už máte doma dětských výtvorů víc než dost. I proto pro vás máme zajímavý tip – malování na sklo. Je celkem jedno jestli máte okna plastová, hliníková nebo dřevěná, u tohoto malování jde jen o sklo. Postup jak na to a co vše k tomu budete potřebovat naleznete v našem článku.

Fóliované, dýhované, laminované či skleněné interiérové dveře

Publikováno: 17.1.2017 Autor: Svět oken

V případě, že sháníte nové interiérové dveře, máme pro vás článek, jak se zorientovat v nabídce. První je potřeba si vybrat, jestli si do interiéru pořídíte klasické dveře nebo dveře posuvné. Obě varianty mají své využití, svá pro a proti. V tomto článku se podíváme především na jednotlivé typy klasických interiérových dveří. Pak už si stačí jen vybrat...

2 systémy zasklení lodžie - rámový a bezrámový

Publikováno: 9.1.2017 Autor: Svět oken

Zasklení lodžie či balkónu je určitě dobrý nápad. Mimo jiné rozšíříte svůj obytný prostor, zlepšíte klima v bytě, můžete na balkóně sušit prádlo i v dešti nebo si založit minizahrádku. Výhod zasklení lodžie je spousta. Takže když máte několik tisíc navíc, investujte do zasklení, zvýšíte tak vlastně i hodnotu své nemovitosti. Pro který za dvou systémů zasklení se rozhodnete?

Plastové vchodové dveře - kvalita, bezpečnost i elegance

Publikováno: 4.1.2017 Autor: Svět oken

Plastové dveře jsou nejprodávanější vchodové dveře na trhu, protože pro plastové dveře platí, že poměr cena – kvalita – životnost – vzhled je suverénně nejvýhodnější. A potřebujete-li vchodové dveře pro rodinný dům, není co řešit. Sháníte-li dveře pro administrativní budovy či panelové domy, kde dveře trpí větší záteží, je vhodné zvážit pořízení hlinikových dveří.

Mohou plastová okna v extrémních mrazech praskat?

Publikováno: 27.12.2016 Autor: Svět oken

Umíte si představit, že vám praskne okno mrazem? Zní to jako utopie, ale v opravdu velkých mrazech, které se Střední Evropě už několik let vyhýbají, se to u starých či nekvalitních plastových oken může stát. Ale nemusíte se bát, u nových oken se toto nestává. Problém by mohl nastat především pokud máte plastová okna z devadesátých let nebo nekvalitní plastová okna z recyklovaných profilů. Více vám prozradí náš článek.

Jak důležité je těsnění garážových vrat

Publikováno: 20.12.2016 Autor: Svět oken

Garáž není jen místo pro kryté stání vašeho auta, ale také často funguje jako dílna. Kvalitní těsnění tak oceníte především v zimě. V garáži je tepleji, netahne tam studený vzduch a nezátéká vám tam voda. Nejčastěji se používá gumové těsnění, které je bezúdržbové a má dlouhou životnost. Více vám prozradí náš článek.

Vnitřní rolety - proti světlu, chladu i hluku

Publikováno: 16.12.2016 Autor: Svět oken

Vnitřní rolety se vyrábějí v mnoha provedeních a před jejich pořízením je třeba zohlednit několik kritérií - uchycení, ovládání, materiál. Interiérové rolety dokáží proměnit každou místnost v útulný a příjemný prostor a navíc patří k nejlevnější stínící technice. Zjistěte v našem článku, proč jsou tolik oblíbené.

Tipy na vánoční výzdobu oken a dveří

Publikováno: 9.12.2016 Autor: Svět oken

Výzdoba oken, parapetů a dveří, vánoční věnec či světelné řetězy, to vše neodmyslitelně patří k adventnímu času. Přinášíme tipy na vánoční výzdobu, kterou zvládnete jednoduše doma a ještě k tomu strávíte příjemný čas s rodinou. Nechte se inspirovat a navoďte si doma krásnou vánoční atmosféru...

Proč má smysl zasklít balkón - klidně i v zimě

Publikováno: 5.12.2016 Autor: Svět oken

Když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, v první řadě získáte další obyvatelný prostor a zvětšíte si tak svůj byt. Alespoň tedy na většinu roku, protože v zimních a chladných dnech tam nebude tak teplo, jako uvnitř v bytě. Už jen tento důvod je pro spoustu lidí dostatečný, ale existuje ještě řada dalších praktických důvodů, proč si balkón zasklít, více se dozvíte v našem článku...

Prosklené vchodové dveře s trojsklem

Publikováno: 28.11.2016 Autor: Svět oken

Chystáte se vybírat vchodové dveře? Prosklené dveře jsou zajímavou variantou, protože propouštějí světlo do interiéru a vypadají elegantně. Na druhou stranu je potřeba vybrat takové prosklené vstupní dveře, které dostatečně izolují a splňují bezpečnostní požadavky. Při výběru je třeba soustředit se právě na typ prosklení. Dáte přednost dvojsklu nebo trojsklu?

Kondenzace vody a plíseň na oknech

Publikováno: 24.11.2016 Autor: Svět oken

Zvláště na podzim a v zimě trápí mnoho domácností rosení skel a horším případě i vznik plísně. Zatímco kondenzace vody je spíše designovou záležitostí, plíseň již představuje pro okna vážný problém. V případě, že není rychle odstraněna, může poškodit nátěr a snížit životnost těsnění. A to ani nemluvě o negativních dopadech na lidské zdraví. Jak této situaci předejít a jak jí řešit, pokud už vznikla, vám poradí náš článek.

Výměna plastových oken ještě před zimou

Publikováno: 17.11.2016 Autor: Svět oken

Ačkoli se to možná nezdá, podzim je pro výměnu plastových oken ideální čas. Hlavním důvodem je fakt, že budete mít už tuto zimu nová okna, které mají určitě lepší tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti. Venku navíc ještě není taková zima (ani horko), takže výměna oken není tak nepříjemná. Pokud byste výměnu oken na pozdim nestihli, nezoufejte, lze to i v zimě, i když to není tak pohodlné kůli chladnému počasí.

Zateplená či obyčejná garážová vrata

Publikováno: 13.11.2016 Autor: Svět oken

Chystáte se pořídit si nová garážová vrata? V první řadě určitě budete řešit konkrétní typ vrat, míra jejich zateplení bude až na druhém místě. Zateplení se určitě vyplatí, hlavně v tom případě, kdy je garáž přímo součástí vašeho rodinného domu, stejně tak se zateplení garáže nevyhnete v případě, že máte energeticky úsporný dům. Naopak extra zateplení není třeba, pokud garáž stojí mimo dům a vy garáž přes zimu nevyužíváte. Vice v našem článku.

Jak správně větrat

Publikováno: 9.11.2016 Autor: Svět oken

V tomto ročním období je velmi důležité se zaměřit na správné větrání. Zvláště pokud máte plastová okna, která utěsní místnost a zabraňují proudění vzduchu. Tím sice výrazně šetří náklady na vytápění, ale také vám v místnosti chybí čestvý vzduch, hůře se vám soustředí a navíc se vám rosí okna. Dlouhodobé rosení může způsobit až vznik zdraví nebezpečných plísní. Náš článek vám poradí, jak správně větrat a naopak čeho se vyvarovat.

Jak zabezpečit svou garáž

Publikováno: 3.11.2016 Autor: Svět oken

Garáž, která je součástí rodinného domu, je pro zloděje velkým lákadlem. Podle statistik se zloději do rodinných domů dostávají přes garáž hned v druhém největším počtu případů (na prvním místě jsou vstupní dveře). I proto je potřeba garáž pořádně zajistit. Pojďme se tedy podívat, co vše můžete pro zajištění své garáže, a tím i celého domu, udělat.

Delší spánek, ticho a soukromí vám zajistí stínící technika

Publikováno: 29.10.2016 Autor: Svět oken

Ať už bydlíte kdekoliv, v rodinném domě nebo v bytě, musíte nějak řešit zastínění oken. V posledních letech patří mezi nejpoužívanější stínící techniku rolety či venkovní žaluzie, které mají zajistit regulaci venkovního světla, odhlučnění a soukromí. Existují i další typy stínící techniky, ale obecně platí, se dá stínící technika jednoduše rozdělit na dvě skupiny – vnitřní a venkovní. Podívejme se na oba typy blíže.

Plastová okna mohou vypadat úplně jako dřevěná

Publikováno: 25.10.2016 Autor: Svět oken

Pravá dřevěná okna zní lákavě snad pro každého. Většinou však jen do doby, kdy zjistí, kolik dřevěná okna stojí a jak pracná je jejich údržba. Navíc k nim existuje velmi výhodná alternativa – plastová okna v dřevěném dekoru. V dnešní době se vyrábějí plastová okna, která od dřevěných na první pohled nerozeznáte, vynikají výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a jsou za dobrou cenu.

Podzimní údržba a příprava vrat na zimu

Publikováno: 20.10.2016 Autor: Svět oken

Podzim je ideální čas pro kontrolu a přípravu vrat na zimu, kdy nejvíce trpí. Podzimní údržba je celkem jednoduchá a zvládnete ji sami, ale pokud si přesto netroufáte, zavolejte odborníky. Servisní technik vám za malý poplatek vrata zkontroluje a připraví na zimu. Hlavní je zkontrolovat správnou pohyblivost vrat a také dbát na jejich čistotu. Co podzimní údržba a příprava vrat na zimu konkrétně zahrnuje? Vše vám přiblíží náš článek.

Zasklená lodžie sníží hlučnost a prašnost, zvýší bezpečí

Publikováno: 15.10.2016 Autor: Svět oken

Bydlíte v panelovém domě a uvažujete o zasklení lodžie? Zasklení se určitě vyplatí. Zvýšíte hodnotu svého bytu, získáte další obyvatelný prostor a snížíte tepelné ztráty. Jestliže bydlíte blízko rušné ulice nebo uprostřed oblasti, kde je znečištěné ovzduší, pak vám zasklená lodžie pomůže ještě více jako protihluková a protiprachová bariéra. V neposlední řadě je zasklení i výborná prevence proti zlodějům.

Na podzim se začínají rosit okna, co s tím?

Publikováno: 12.10.2016 Autor: Svět oken

V době, kdy přichází podzim se u plastových oken začínáme setkávat s nepříjemností – s rosením oken, které je velmi nepříjemné. Po oknech stéká voda na parapety a zvyšuje se tak riziko vzniku plísní. Existuje několik opatření, díky nimž rosení výrazně omezíte. Tipy, jak na to vám přineší náš článek.

Venkovní žaluzie v různých barvách

Publikováno: 7.10.2016 Autor: Svět oken

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanější stínící prvek pro exteriéry. Jednoduše se ovládají, jsou cenově dostupné a můžete s nimi jednoduše regulovat přísun přirozeného světla do místnosti dle potřeby. Vybírat můžete ze širokého barevného spektra a doladit tak stínící techniku k oknům či vchodovým dveřím.

Design garážových vrat

Publikováno: 2.10.2016 Autor: Svět oken

Pořizujete-li si nová garážová vrata, na prvním místě je určitě poměr ceny a funkčnosti vrat, až poté design. Garážová vrata vám totiž hned padnou do oka, budete se na ně denně dívat a vydrží vám dlouhá léta. Proto při výběru design garážových vrat nepodceňujte. Na výběr máte totiž nepřeberné množství barevných kombinací, odstínů, vzorů i povrchových úprav. Samotná volba je vždy jen a jen na vás.

Venkovní rolety nejen proti světlu, ale i proti hluku a zlodějům

Publikováno: 29.9.2016 Autor: Svět oken

Venkovní rolety mají mnoho funkcí. Základní důvod, proč si lidé rolety pořizují, je zastínění interiéru, ochrana soukromí, ale i bezpečnost. Venkovní rolety po spuštění nepropouštějí žádné světlo, uvnitř můžete například spát ve dne jako by byla noc. Používají se u rodinných domů, bytů či průmyslových objektů. Nechte se přesvědčit, že venkovní rolety stojí za investici...

8 rad, jak správně umýt okna

Publikováno: 27.9.2016 Autor: Svět oken

S končícím létem se možná pustíte do menšího úklidu, který bude zahrnovat i mytí oken. V tomto článku vám přinášíme 8 rad, jak si mytí oken usnadnit a dosáhnout přitom skvělých výsledků.

Deštivé a větrné dny strávíte na zasklené lodžii opravdu rádi

Publikováno: 22.9.2016 Autor: Svět oken

Máte balkón nebo lodžii? Jestliže ano, pak uvažujte o zasklení. Protože zasklení lodžie má spousty výrazných výhod a hlavně si budete lodžii užívat i v deštivých a studených dnech. Je vám byt malý? Využijte toho, že máte balkón nebo lodžii a vytvořte si svůj nový prostor.

Průmyslová garážová vrata - jaké máte možnosti

Publikováno: 17.9.2016 Autor: Svět oken

Průmyslová garážová vrata se používají nejčastěji sekční nebo rolovací. O tom, který typ vrat použijete rozhoduje hlavně konkrétní prostor, kde vrata budou. Můžete se poradit s profesionální firmou, zhodnotíte výhody, nevýhody, životnost a cenu a nejspíše si vyberete průmyslová vrata sekční či rolovací. Pro a proti obou typů v průmyslovém použití vám přináší náš článek.

Interiérové dveře - prosklít nebo neprosklít

Publikováno: 12.9.2016 Autor: Svět oken

Uvažujete o tom, jaký typ interiérových dveří si vybrat? Ať už kupujete dveře do bytu, do kanceláře či do jiného objektu, je potřeba si promyslet, jakou funkci mají dveře plnit. Podívejme se na nejčastější použití interiérových dveří a také na to, jaký typ si lidé pro daný prostor obyčejně vybírají.

Stavební úprava garáže pro montáž vrat

Publikováno: 10.9.2016 Autor: Svět oken

Poslední z minisérie o montáži garážových vrat je článek na téma stavební úprava garáže pro následnou montáž vrat. Stavíte-li novou garáž, určitě je potřeba, abyste už před samotnou stavbou měli jasno, jaký typ garážových vrat budete mít. Rozměry a celková dispozice garáže totiž někdy umožňují osadit jen určitý typ vrat. Jaká garážová vrata chcete? Sekční, rolovací či výklopná? Každý typ má svá pro a proti. Porovnat vlastnosti vrat a také možnosti, jaké vám nabízí konkrétně vaše garáž a stavební připravenost otvoru.

Jaké existují typy parapetů

Publikováno: 6.9.2016 Autor: Svět oken

Okenní parapety jsou nedílnou součástí oken, která zároveň stylově dotvoří váš domov. Existují dva typy parapetů: venkovní a vnitřní, vybírat můžete z široké nabídky materiálů (plastové, mramorové, hliníkové atd.). Podrobnější informace vám nabídne náš článek.

Hliníková okna se hodí pro velké prosklené plochy

Publikováno: 4.9.2016 Autor: Svět oken

Mezi jednu z nejdůležitějších vlastností hliníkových oken patří možnost použití pro velké skleněné plochy, hodí se tak pro administrativní budovy, komerční objekty a jiná místa, kde je v plánu vytvořit velké prosklené plochy. Hliník díky svým vlastnostem umožňuje vyrobit lehká a konstrukčně absolutně přesná okna, která jsou zároveň odolná a téměř nezničitelná.

Jak probíhá výměna garážových vrat

Publikováno: 2.9.2016 Autor: Svět oken

Tentokrát přicházíme s druhým článkem z již dříve avizovaného trojdílného seriálu. Máte stará garážová vrata, která chcete vyměnit za nová? Nejoblíbenějším řešením jsou sekční vrata. Z hlediska ceny, funkčnosti i designu. Tento článek se tedy zaměřuje na montáž nových sekčních garážových vrat. Můžete si je nechat namontovat odbornou firmou, ale při troše šikovnosti to zvládnete sami.

Parametry oken, na které se zaměřit při výběru

Publikováno: 30.8.2016 Autor: Svět oken

Chystáte se vyměnit stará okna za nová nebo vybíráte nová okna pro novostavbu? I když už máte jasno, jestli koupíte okna plastová, dřevěná či hliníková, pořád je široká nabídka. V tomto článku se podíváme na některé parametry oken, na které byste se během výběru měli zaměřit. Dvojsklo nebo trojsklo? Rovný nebo předsazený profil? Optimální stavební hloubka?...porobnosti naleznete uvnitř článku

Dvoukřídlé interiérové dveře a jejich výhody

Publikováno: 28.8.2016 Autor: Svět oken

Dvoukřídlé interiérové dveře nejsou úplně obvyklá varianta, navíc vyžaduje trošku více prostoru, ale určitě má své kouzlo. Dvoukřídlé dveře dávají prostoru nádech luxusu a ideálně zapadají do velkých otevřených interiérů. Obecně platí, že si můžete vybrat ze dvou základních provedení dvoukřídlých dveří – se dvěma otevíracími křídly nebo s jedním fixním a druhým otevíracím křídlem.

Montáž garážových vrat - několik obecných zásad

Publikováno: 24.8.2016 Autor: Svět oken

S přicházejícím podzimem jsme si pro vás připravili trojdílný seriál, v průběhu následujících třech týdnů se tak dozvíte vše o výměně a montáži garážových vrat a také o stavební přípravě pro montáž

Tento týden přinášíme informace na téma montáž garážových vrat...Namontovat si garážová vrata bez pomoci odborníků není až tak těžké. Přesto je ke zvážení, jestli se do toho pouštět. Jak je to se zárukou a případnou reklamací, pokud si garážová vrata namontujete sami, vám prozradí náš článek.

Žaluzie do plastových oken - jaké vybrat

Publikováno: 22.8.2016 Autor: Svět oken

Do plastových oken se nejčastěji jako stínící prvek používají žaluzie, které perfektně stíní, můžete si jednoduše a rychle nastavit, kolik světla do místnosti projde. Navíc slouží i jako elegantní designový prvek a doplnění oken a vlastně celé místnosti. Vyberte si žaluzie horizontální nebo vertikální a podívejte se na výhody i nevýhody obou variant.

Vchodové dveře do bytu, domu a paneláku

Publikováno: 20.8.2016 Autor: Svět oken

Na trhu si můžete vybrat spoustu variant vchodových dveří. Nejčastěji si budete vybírat mezi levnějšími plastovými dveřmi a dražšími a odolnějšími hliníkovými dveřmi. Konkrétní typ dveří si určitě vybírejte podle toho, kde dveře budou umístěny, jak často se budou otevírat a jakým vnějším podmínkám jsou vystavené. Podívejme se tedy na to, jaké dveře vybrat do bytu, rodinného domu, paneláku a administrativních budov.

Časté mýty o plastových oknech

Publikováno: 16.8.2016 Autor: Svět oken

O některých vlastnostech plastových oken nikdo nepochybuje. Mají perfektní tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti a jsou relativně levná. Na druhou stranu také mezi lidmi koluje spousta mýtů i úplně nesmyslných dezinformací. Podívejme se tedy na časté mýty, které se v souvislosti s plastovými okny vyskytují a řekněme si, jak to ve skutečnosti opravdu je.

Porovnání sekčních a rolovacích garážových vrat

Publikováno: 11.8.2016 Autor: Svět oken

Uvažujete, jaká garážová vrata si pořídit? Nejčastěji se používají sekční a rolovací vrata. Článků o jednotlivých typech garážových vrat bylo sepsáno nespočet, pojďme si ale konkrétně oba typy porovnat a ukázat si výhody, nevýhody obou typů a drobné niance, které vám pomohou při výběru.

Okna pro nízkoenergetické domy

Publikováno: 9.8.2016 Autor: Svět oken

Plánujete stavět nízkoenergetický dům a vybíráte okna? Vězte, že plastová okna jsou pro nízkoenergetické domy ideální. Nízkoenergetické domy musí splňovat přísná kritéria energetických úspor během provozu domu, vybírejte proto z kvalitních profilů GEALAN řady S9000 IQ83. Více podrobností vám nabídne náš článek...

Markýzy - výhody, použití, typy

Publikováno: 7.8.2016 Autor: Svět oken

Markýzy jsou vhodné pro účinné zastínění předzahrádek, výkladních skříní nebo teras a získavají na stále větší oblibě. Můžete si vybrat z několika typů, velikostí a spousty barevných kombinací, díky nimž je zaručen elegantní vzhled a praktické využití. Základní přehled typů a možností vám nastíní náš článek. Už máte vybranou tu svou?

Časté mýty o garážových vratech

Publikováno: 4.8.2016 Autor: Svět oken

Uvažujete o nákupu nových garážových vrat? Ať už si vyberete vrata sekční či rolovací, nebojte se mýtů, které kolem vrat kolují, ale raději si zjistěte reálné informace u spolehlivého výrobce či prodejce. Na každou garáž totiž existují vhodná vrata, která budou splňovat vaše požadavky.

Okna v létě

Publikováno: 2.8.2016 Autor: Svět oken

V letním období mají okna kromě tradiční izolace i další funkci - větrání. Víte, jak správně větrat, abyste neměli v domě horko? Jak se o okna v létě starat a zda vám barvy nevyblednou? A jaká stínící technika je pro zachování příjemného klimatu v domě nejúčinnější? Tento článek se zaměřuje na okna v létě.

Kliky, madla, koule a zámky pro vchodové dveře

Publikováno: 31.7.2016 Autor: Svět oken

Vchodové dveře jsou často tím prvním, co vaši hosté uvidí, kromě estetické stránky, musí být vchodové dveře také bezpečné. Nedílnou součástí vchodových dveří jsou i doplňky - madla, koule, dopisní vhozy či klepadla. Všechny potřebné informace naleznete v našem článku.

Výbíráme nová garážová vrata - na co se zaměřit

Publikováno: 28.7.2016 Autor: Svět oken

Článek přináší rady a typy při výběru nových garážových vrat. Naleznete zde odpovědi na základní otázky, které byste si měli při výběru vrat položit - jaký typ vrat a jaké lamely jsou vhodné, s dveřmi nebo bez, jakou barvu zvolit a kdo bude vhodným dodavatelem. Věříme, že vám výběr vrat ulehčíme...

Jak na seřízení plastových oken

Publikováno: 26.7.2016 Autor: Svět oken

Každé kování oken i dveří potřebuje pravidelnou údržbu, kterou si můžete udělat i sami. Náš článek vám přináší jednoduchý návod, jak takovou údržbu provést a na co nezapomenout. Pokud byste si i přesto nebyli jisti, že to zvládnete, obraťte se na odborníky.

Neomezená životnost hliníkových oken

Publikováno: 24.7.2016 Autor: Svět oken

Hliníková okna vynikají mnoha nespornými výhodami, především dlouhou životností, možností vyrábět velké prosklené plochy, elegantním vzhledem a nenáročnou údržbou. Přečtěte si náš článek a objevte hliniková okna...

Nejčastější poruchy garážových vrat - jak se jim vyhnout

Publikováno: 22.7.2016 Autor: Svět oken

Ať už máte garážová vrata jakákoliv, je třeba dbát na správné používání a údržbu. Mezi nejčastější poruchy patří prasklá pružina nebo lanko, porucha elektroniky nebo pohonu vrat, mechanické poškození lamel či spodního těsnění. Péče o garážová vrata není složitá a jednou za čas se vyplatí pozvat si na kontrolu odborníka. Více informací se dozvíte v článku.

Jak zabránit žloutnutí plastových oken

Publikováno: 19.7.2016 Autor: Svět oken

Jak je to se žloutnutím plastových oken, dochází k tomu i u nových moderních oken nebo jen u těch starších? V tomto článku se dozvíte, proč plastová okna žloutnou, jak se tomu dá zabránit a co máte dělat, když už se žloutnutí objeví.

Montáž žaluzií - jak na to

Publikováno: 17.7.2016 Autor: Svět oken

Žaluzie patří mezi nejoblíbenější produkty ze sortimentu stínící techniky. Jak je to však s jejich montáží? Není úplně nejjednodušší, proto doporučujeme přenechat ji odborníkům. Nepřijdete tak o záruku a navíc si odbornou montáží zajistíte bezproblémové fungování.

Slunce, déšť, sníh, krupobití - kvalitní garážová vrata vydrží vše

Publikováno: 13.7.2016 Autor: Svět oken

Garážová vrata jsou celoročně vystavena nepříznivým vlivům počasí - déšť, sníh, krupobití, ale i přímé slunce. Nemusíte však mít strach, kvalitní vrata od spolehlivého prodejce vydrží vše. Navíc jsou i důležitým bezpečnostním prvkem vašeho domu. Náš článek vám prozradí víc.

Jak přidělat záclony do plastových oken

Publikováno: 11.7.2016 Autor: Svět oken

Záclony zútulňují váš domov a poskytnou vám také dostatek soukromí. Jaký je však nejvhodnější způsob jejich instalace? Vězte, že to jde i bez vrtání. V našem článku vám navíc prozradíme co to jsou tzv. vitrážové záclony a proč není vhodné vrtat do samotných plastových oken.

Jaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do paneláku

Publikováno: 19.6.2016 Autor: Svět oken

Markýzy jsou praktickým prostředkem jak zastínit váš balkon, terasu ale i předzahrádku. Vybírejte mezi výklopnými, výsuvnými, samostatně stojícími a svislými, kam se hodí které a jaké mají výhody? To vše se dozvíte v našem článku.

Kde koupit garážová vrata? Kamenná prodejna nebo e-shop?

Publikováno: 15.6.2016 Autor: Svět oken

Rozhodli jste se koupit nová garážová vrata a teď už jen zvažujete zda budete vybírat v eshopu nebo kamenné prodejně? Náš článek vás přesvědčí, že se určitě vyplatí vybrat si osobně v prodejně, kde vám rádi poradí a kde máte možnost případné reklamace.

Prosklené interiérové dveře můžete koupit v mnoha provedeních

Publikováno: 4.6.2016 Autor: Svět oken

Prosklené interiérové dveře na vhodně zvolených místech prosvětlí a zútulní váš domov. Přičemž můžete vybírat z mnoha variant prosklení - částečné, plné, v různých tvarech, designech a barvách. Kam se prosklené dveře hodí a kam je lepší volit plné dveře vám poradí náš článek.

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte na parapety

Publikováno: 26.5.2016 Autor: Svět oken

Parapety jsou pomyslnou třešničkou na dortu při realizaci nových oken. Vnitřní parapety vybírejte tak, aby ladily s interiérem, venkovní parapety mají především praktickou funkci, protože zamezují zatékání vody do fasády. Můžete vybírat z mnoha typů parapetů, od luxusnějších mramorových až po nejoblíbenější a cenově přijatelné plastové. Nechte se inspirovat v našem článku.

Zasklít balkón s rámem nebo bez rámu? Pro a proti

Publikováno: 18.5.2016 Autor: Svět oken

Rozhodli jste se pro zasklení balkónu a váháte, který systém zasklení zvolit? Bude pro vás vhodné zasklít rámovým nebo bezrámovým systémem? Odpověď a porovnání jednotlivých systémů naleznete v našem článku.

Stále oblíbenější markýzy pro horké dny

Publikováno: 12.5.2016 Autor: Svět oken

V jižní Evropě jsou markýzy velmi oblíbené a jsou využívány hojněji než žaluzie. Markýzy mají mnoho výhod - ochrana před sluncem i deštěm, úspora energie i ochrana před UV zářením. Navíc vypadají velmi elegantně a nabízejí se v mnoha barevných provedeních. Markýzy můžete ovládat ručně nebo si dopřát luxusnější variantu dálkového ovládání s větrným čidlem.

Sériová garážová vrata nebo vrata na míru

Publikováno: 3.5.2016 Autor: Svět oken

Jestliže se chystáte pořídit si nová garážová vrata, budete řešit otázku, jestli chcete vrata na míru nebo vám budou stačit vrata ze sériové výroby. Konkrétní výrobce vyrábí sériově jen určité rozměry vrat. Jestliže máte rozměr jiný nebo jakoukoliv netypičnost, budete si muset nechat vyrobit garážová vrata na míru. Což je sice dražší varianta, ale zase budete mít garážová vrata dle svých představ – velikost vrat, barevné provedení, použité materiály. Více v našem článku.

Výhody a nevýhody prosklených interiérových dveří

Publikováno: 30.4.2016 Autor: Svět oken

Prosklené interiérové dveře jsou neodmyslitelným designovým prvkem každé domácnosti. S prosklenými dveřmi získá váš domov na světlosti a útulnosti. Je třeba jen zauvažovat, ve kterých místnostech si chcete zachovat soukromí a pak si už jen můžete vybírat z nepřeberného množství designových provedení v široké barevné škále.

Na co se zaměřit před nákupem oken

Publikováno: 26.4.2016 Autor: Svět oken

Nákup oken by neměl být unáhleným rozhodnutím. Je to investice na dlouhá léta, která navíc ovlivní i to kolik peněz do budoucna uspoříte na vytápění. Je tedy vhodné volit pečlivě. Správná firma má dlouhou historii a disponuje všemy potřebnými certifikáty. Ačkoli je cena plastových oken důležitá, je potřeba dbát na dobrý poměr ceny a kvality. Co vše při výběru oken neopomenout vám prozradí náš článek.

Minizahrádka na balkóně? Na zaskleném balkóně ano!

Publikováno: 18.4.2016 Autor: Svět oken

Rádi si pochutnáte na čerstvé domácí zelenině a bylinkách, které voní a chutnají mnohonásobně lépe než ty kupované v supermarketu...Máme pro vás řešení, i když bydlíte v panelovém domě s malým balkónem. V dnešním článku vám přinášíme krátký návod, jak založit zahrádku na balkóně, jaké rostliny si vybrat a také proč vám při pěstování velmi pomůže zasklení.

Hliníková okna jsou jako nová, i když do nich slunce „pere“celé dny

Publikováno: 13.4.2016 Autor: Svět oken

Hliniková okna jsou luxusnější a elegantnější alternativou k plastovým či dřevěným oknům. Ačkoli jsou dražší, z dlouhodobého hlediska se vyplatí, využívají se především pro velké rozsáhlé okenní sestavy administrativních budov. Více o povrchové úpravě hliníkových oken, údržbě a výhodách se dozvíte v našem článku.

Venkovní žaluzie … aby vaše děti lépe spaly i na konci dlouhých jarních dní

Publikováno: 9.4.2016 Autor: Svět oken

Usínají vaše děti příliš pozdě či se budí příliš časně ráno, pravděpodobně je při spánku ruší venkovní světlo a sluneční paprsky. V tomto případě vám pomohou venkovní žaluzie, které umí zatemnit místnost dokonale. Výhodou je možnost plynulé regulace světla až po úplnou tmu. Více se dočtete v našem článku.

Není nad garážová vrata s opravdu tichým chodem

Publikováno: 5.4.2016 Autor: Svět oken

Jedním z mnoha kritérií při výběru garážových vrat by měla být jejich hlučnost, obzvlášť pokud některý člen rodiny přijíždí pravidelně pozdě domů a mohl by tak vzbudit zbytek rodiny. Co se otvírání týká, je možné se rozhodnout mezi manuálním a dálkovým ovládáním. Garážová vrata však kupujte u ověřeného prodejce s kamennou prodejnou.

Výměna oken a stavební povolení

Publikováno: 31.3.2016 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte vyměnit okna, je třeba myslet na to, že i výměna se řídí platnou legislativou. Je třeba rozlišovat udržovací práce či celkovou změnu rázu oken. V případě výměny oken v bytě nezapomeňte na souhlas správce domu a bytového družstva. Více v našem článku.

Balkon může rozšířit váš byt

Publikováno: 27.3.2016 Autor: Svět oken

Byty v panelových domech nejsou často příliš velké a prostor navíc se proto může hodit. Máte-li balkón či lodžii, můžete je plnohodnotně využívat. Zasklení balkónu rozšíří váš byt, vznikne prostor, který bude sloužit jako místo k odpočinku, miniherna pro děti nebo pracovna. V pěkných slunných dnech se dá dobře využít i nezasklený balkón. Tipy jak prostor vhodně zařídit a využít přináší tento článek.

Stínění pergol a zimních zahrad

Publikováno: 23.3.2016 Autor: Svět oken

Možná již nyní, začátkem jara, přemýšlíte jak vyřešit zastínění pergoly či zimní zahrady v horkém létě. Náš článek přináší přehled možností, jak jednoduše, efektivně a krásně zastínit tyto prostory. Vyberte si ze široké nabídky markýz, rolet či žaluzií.

Jaro: čas na seřízení plastových oken

Publikováno: 16.3.2016 Autor: Svět oken

V minulém článku jsme popsali, jak udržovat hliniková okna a dveře. Dnes vám poradíme jak pečovat o plastová okna, což je otázka, na kterou se nás klienti často ptají. Dozvíte se, proč je nutné odmastit okenní rámy a křídla, zkontrolovat těsnění a kování. Jak přesně na to vám poradí náš článek.

Údržba hlinikových oken a dveří

Publikováno: 13.3.2016 Autor: Svět oken

Jaro je ideálním časem na úklid a údržbu domova, je třeba nezapomínat i na okna. Péči o plastová okna jsme se věnovali v loňském roce, nyní přinášíme článek na téma péče o hliniková okna a dveře, jež vynikají dlouhou životností a u zákazníků získávají na oblíbenosti. Abyste jejich životnost ještě prodloužili, je třeba se o ně dobře starat. Jak na to vám poradí náš článek.

Trendy a novinky v plastových oknech

Publikováno: 6.3.2016 Autor: Svět oken

Zajímáte se o moderní architekturu a originální design staveb? Pak vám přinášíme článek na téma trendy a novinky v plastových oknech. Moderní, i když rozšířené, jsou imitace dřeva, trendem budoucnosti je pak hliník, individuální řešení na míru a originalita, velká okna přinášející světlo a originální bezrámová okna.

Posuvné interiérové dveře na zeď i do pouzdra

Publikováno: 29.2.2016 Autor: Svět oken

Do moderních domácností, malých bytů i rodinných domů se hodí posuvné interiérové dveře, můžete si vybrat posuvné dveře na zeď či do pouzdra. Oboje mají svoje nesporné výhody - tiché otevírání, úspora místa, elegantní vzhled a dlouhá životnost. Posuvné interiérové dveře jsou krásným doplňkem moderního domova.

10 důvodů, proč zasklít balkon či lodžii

Publikováno: 20.2.2016 Autor: Svět oken

Pokud váháte zda zasklít či nezasklít balkón, jistě vám pomůže náš článek, který přináší 10 hlavních důvodů, proč zasklít. Spokojení majitelé zasklení oceňují především úspory nákladů na energie, zateplení, ochranu před nepřízní počasí či zvýšení bezpečnosti před vloupáním. Zvětšení obytných prostor je jen třešničkou na dortu.

Proč je výhodné pořídit plastová okna přímo od výrobce

Publikováno: 16.2.2016 Autor: Svět oken

Jestliže se chystáte pořídit nová plastová okna, určitě hledáte vhodného dodavatele. Ten musí být spolehlivý, musí zaručit kvalitu oken, ale také je nabídnout za příznivou cenu. Obecně se doporučuje nakoupit přímo od výrobce, ideálně od českého výrobce. Více se dozvíte v našem článku.

Jak pečovat o garážová vrata

Publikováno: 11.2.2016 Autor: Svět oken

Péče o garážová vrata zahrnuje jen několik kroků, které vám nezaberou mnoho času. Výrazně tak prodloužíte životnost svých garážových vrat, vyhnete se zbytečným opravám a tak ušetříte. Navíc čistá vrata a vodící kolejnice znamenají velmi tiché otevírání a zavírání vrat. Podívejte se na několik jednoduchých úkonů, které péče o garážová vrata zahrnuje.

Nechcete měnit okna v zimě? Pořiďte je, má to své výhody

Publikováno: 7.2.2016 Autor: Svět oken

Věděli jste, že Svět oken nabízí v únoru mimořádnou akční slevu, kdy můžete ušetřit navíc až dalších 13.000 Kč? Využijte ji a kupte si nová okna i přesto, že je zima. Nebo si okna jen objednejte, uskladněte a namontujte později...na nákupu oken v zimě zkrátka ušetříte.

Hliníkové vstupní dveře – nejvyšší životnost, bezpečnost, ale i cena

Publikováno: 30.1.2016 Autor: Svět oken

Bezpečné, nezničitelné, elegantní a s dlouhou životností...takové jsou hliníkové vstupní dveře. Proč je ještě nemáte? Pravděpodobně kůli vyšší pořizovací ceně. Náš článek vás ale přesvědčí, že i tak se investice do hliníkových vstupních dveří jednoznačně vyplatí.

Zasklené balkóny se používají i v zimě

Publikováno: 27.1.2016 Autor: Svět oken

Zasklení balkónu má několik nesporných výhod, zvětší vám obytnou plochu bytu, uspoří náklady na vytápění či zvýší bezpečnost bytu. A navíc ho můžete používat i v zimě, stačí balkon vytopit a můžete si užívat ranní kávu a pozorovat, jak sněží.

Garážová vrata v různém barevném provedení

Publikováno: 23.1.2016 Autor: Svět oken

Ať už kupujete sekční nebo rolovací garážová vrata, můžete vybírat v široké škále barev a vzorů. Pro celkový pěkný estetický dojem z vašeho domu je vhodné sladit vrata s dveřmi a okny a případně i fasádou. Dekorů je nepřeberné množství, vybírejte proto raději v kamenné prodejně.

Mikroventilace a její používání v zimě

Publikováno: 19.1.2016 Autor: Svět oken

Věděli jste, že v zimě není vhodné používat mikroventilaci? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Jak správně větrat v zimním období, abyste minimalizovali tepelné ztráty a nepoškodili si okna, vám poradí náš článek.

Topení u francouzských oken

Publikováno: 14.1.2016 Autor: Svět oken

Francouzská okna prosvítí místnost a dodají luxusní šmrnc vašemu domovu. Jelikož se jedná o velkou prosklenou plochu, je třeba vyřešit vytápění, tak aby došlo k co nejmenšímu úniku tepla. V našem článku naleznete možná řešení...

Co dělá silný vítr s venkovními roletami a žaluziemi

Publikováno: 5.1.2016 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte pořídit svým oknům venkovní žaluzie či rolety, možná vás bude zajímat jejich odolnost či hlučnost v silném větru. Žaluzie i rolety mají svá pro a proti, žaluzie fungují jako bezpečnostní prvek, rolety zase perfektně zatemní. Co se týká hlučnosti, žaluzie jsou na tom o něco hůře...Ale více se dozvíte v článku.

Zimní slevy na plastová okna

Publikováno: 26.12.2015 Autor: Svět oken

Náš článek vás přesvědčí, že nemusíte měnit plastová okna jen ve stavební sezoně, tedy od jara do podzimu. Naopak zkuste využít zimních slev a toho, že plastová okna lze montovat i v zimě.

Klasické či posuvné interiérové dveře

Publikováno: 17.12.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře jsou důležitou součástí vašeho domova a mohou mít hodně podob. Můžete vybírat z nepřeberného množství materiálů, barev a designů. A navíc je možno zvolit mezi dveřmi klasickými a posuvnými, jejichž hlavní výhodou je kromě moderního a zajímavého vzhledu také to, že velmi ušetří prostor. Více vám prozdradí náš článek.

Garážová vrata a vchodové dveře v jednotném stylu

Publikováno: 12.12.2015 Autor: Svět oken

Při výběru oken, dveří či garážových vrat nedbáme jen na funkční stránku, ale také na design. Proto je ideální snažit se sladit tyto prvky k sobě, přičemž nezohledňujeme jen barvu, ale také celkový styl a ráz domu. Jak na to se dozvíte v našem článku.

Venkovní rolety zlepší tepelnou izolaci oken

Publikováno: 7.12.2015 Autor: Svět oken

Venkovní rolety vynikají výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, navíc jsou velmi odolné a elegantní. Mezi hlavní přednosti patří protisluneční a protihluková ochrana nebo možnost úplného zatmnění i přes den. V zimě jistě oceníte ochranu před chladem, přičemž ušetříte nemalé náklady na vytápění. Kompletní výčet výhod venkovních rolet naleznete v našem článku.

Vánoční výzdoba oken a dveří

Publikováno: 30.11.2015 Autor: Svět oken

Adventní čas nemusí být jen ve znamení nákupního shonu a úklidu. Vneste do domova útulnou vánoční atmosféru díky výzdobě oken a dveří. Pokud nemáte rádi blikající výrazné dekorace, doporučujeme vyrobit originální výzdobu třeba z papíru či přírodních materiálů. Nebo zkuste vlastní adventní věnec, u kterého navíc zabavíte i děti.

Plastové dveře - jak vybrat výplň

Publikováno: 26.11.2015 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte investovat do nových vstupních plastových dveří, pravděpodobně budete zvažovat, jakou dveřní výplň vybrat. Výplň totiž výrazně ovlivní jejich celkovou kvalitu, vzhled i cenu. Vybírat můžete ze třech typů nejpoužívanějších výplní, v našem článku se dozvíte rozdíly mezi jednotlivými typy i jejich výhody a nevýhody.

Garážová vrata se zateplenými panely

Publikováno: 22.11.2015 Autor: Svět oken

Garážová vrata by měla mít dvě podstatné vlastnosti - zabezpečit objekt a mít dobrou tepelnou izolaci. Při výběru je třeba brát ohled na parametry garáže a rozměry, podle kterých vyberete ideální typ garážových vrat. Díky zatepleným bezpečnostním panelům budete moct pracovat v garáži i přes zimu.

Dají se okna měnit i v zimě?Ano!

Publikováno: 16.11.2015 Autor: Svět oken

Nestihli jste vyměnit okna během léta a podzimu? Nevadí, okna lze měnit i v zimě a přitom nemusíte mít strach, že by vám byt prochladl, montáž proběhne postupně a rychle. Navíc můžete ušetřit náklady díky zimním slevám. Další výhodou je, že montáž proběhne rychleji, protože firmy nejsou tolik vytížené.

Zasklený balkón jako protihluková bariéra

Publikováno: 10.11.2015 Autor: Svět oken

Bydlíte ve městě v rušné ulici, kde vám pod okny projíždějí tramvaje? Pak možná uvažujete, jak byt alespoň trochu odhlučnit. Zasklení vám poskytne kromě většího klidu i celoročně využitelný obytný prostor navíc, kde si můžete zařídit minizahrádku nebo si jen vychutnat ranní kávu. Zasklení také funguje jako bezpečností prvek proti zlodějům.

Zima je za dveřmi - ať tam také zůstane...aneb jaké vchodové dveře si pořídit

Publikováno: 5.11.2015 Autor: Svět oken

Zima je za dveřmi aneb jaké vchodové dveře si pořídit...V tomto článku se dozvíte, jak by měly vypadat správné vchodové dveře. Důležitá je nejen bezpečnost, ale i design a v neposlední řadě také izolační vlastnosti. Porovnejte různé materiály a vyberte si dveře, které vám budou dobře izolovat a ušetřete tak za vytápění.

Kde zvolit žaluzie a kde rolety

Publikováno: 29.10.2015 Autor: Svět oken

Léto je sice nenávratně za námi, ale slunce dokáže být ostré i v zimě. Proto není rozhodně od věci uvažovat o pořízení stínící techniky i nyní na podzim. Nejčastější volbou bývají rolety či žaluzie, náš článek vám přináší podrobnější informace o těchto dvou typech stínící techniky. Poznáte jejich výhody a přednosti a určitě tak nesáhnete při výběru vedle.

Garážová vrata s dálkovým ovládáním

Publikováno: 21.10.2015 Autor: Svět oken

Pokud uvažujete o pořízení nových garážových vrat, možná také zvažujete, zda je dálkové ovládání nezbytně nutnou součástí nebo se jedná jen o zbytečnost, která vás stojí peníze navíc. Náš článek vás přesvědčí, že dálkové ovládání garážových vrat není rozmařilým luxusem, ale příjemným pohodlím, které si zasloužíte.

Jaké si vybrat interiérové dveře

Publikováno: 14.10.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře jsou důležitým designovým prvkem vašeho domova. Na trhu je k dostání nepřeberné množství interiérových dveří, přičemž můžete vybírat ze široké škály povrchů, výplní, barev či materiálů. Víte, jaké interiérové dveře chcete? Pokud ne, náš článek vám při výběru pomůže.

Plastová okna v domech z přírodních materiálů

Publikováno: 6.10.2015 Autor: Svět oken

Na první pohled se zdá, že do domů z přírodních materiálů nejsou plastová okna vhodná. V praxi je však běžné, že se pro stavby ze dřeva, případně i jiných přírodních materiálů, plastová okna běžně používají. Nejsou za tím pouze ekonomické důvody, výborné vlastnosti ale i fakt, že plastová okna mohou velmi dobře imitovat vzhled oken dřevěných. Více na toto téma přináší náš článek.

Stínící technika není jen ochrana před sluncem

Publikováno: 30.9.2015 Autor: Svět oken

Mimo ochrany před sluncem má stínící technika mnoho dalších funkcí a praktických využití - pomůže zabezpečit okna, eliminuje hluk, tepelně izoluje a pomáhá nastavit domácí světlo. Ale to není všechno, tento článek zmiňuje i další vlastnosti stínící techniky, které jsou takovým příjemným vedlejším produktem.

Hlinikové dveře - pro a proti

Publikováno: 24.9.2015 Autor: Svět oken

Hliníkové dveře jsou moderní a hodí se pro všechny typy budov, navíc mají mnoho výhod - vysoká bezpečnost, odolnost, dlouhá životnost či konstrukční přesnost. Nevýhodu mají v podstatě jen jednu - vyšší cenu oproti plastovým dveřím. Více o hlinikových dveřích se dozvíte v našem článku.

Vchodové dveře musí chránit i dobře vypadat

Publikováno: 18.9.2015 Autor: Svět oken

Při výběru vchodových dveří se vyplatí dbát jak na designové, tak na bezpečnostní vlastnosti dveří. Můžete vybírat z různých druhů materiálů či vstupní dveře doplnit skleněnou výplní. Možnosti jsou široké a nejlépe vám poradí na kamenné pobočce. Šťastnou ruku při výběru.

Vrata z umělých materiálů mohou mít přírodní vzhled

Publikováno: 9.9.2015 Autor: Svět oken

Vybíráte garážová vrata, ale nelíbí se vám klasický plastový vzhled? Není potřeba zoufat, můžete si vybrat sekční i rolovací garážová vrata v dřevěném dekoru, vzhledem tak připomínají přírodní materiál. A přitom vrata neztrácejí nic ze svých vlastností, včetně příznivé ceny. Více se dozvíte v našem článku.

Sekční garážová vrata - nejčastější otázky

Publikováno: 2.9.2015 Autor: Svět oken

S pomalu přicházejícím podzimem přinášíme článek na téma garážových vrat. Jistě vás před samotným nákupem sekčních garážových vrat napadá spousta otázek - jak je to s těsněním, doplňky, možnostmi otevírání či materiálem, ze kterého jsou vrata vyrobena. Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinese náš článek.

Reklamace plastových oken - férová firma vám vyjde vstříc

Publikováno: 28.8.2015 Autor: Svět oken

Reklamace plastových oken je na internetu často diskutovaným tématem, přečtěte si náš článek a zjistěte, jak Svět oken přistupuje k reklamacím. Průběh reklamace, nejčastější důvody reklamací či důvody jejich neuznání naleznete v našem článku věnujícímu se podrobně reklamačnímu řízení.

Dveřní doplňky - kliky, panty, zámky aj.

Publikováno: 23.8.2015 Autor: Svět oken

Ať už jste si pořídili jakékoliv dveře, celkový dojem ze dveří dokreslují právě dveřní doplňky – kliky, panty, madla, zámky nebo i třeba kukátko. Tento článek shrnuje a popisuje jednotlivé doplňky dveří, jejichž výběr si můžete také rozmyslet. A dát tak dveřím svůj vlastní styl.

Dveře jako základ bezpečného bydlení

Publikováno: 19.8.2015 Autor: Svět oken

Základem bezpečnosti jsou kvalitní vchodové dveře. Více než 50 % vloupání totiž proběhne přes hlavní vchodové dveře. Správné vchodové dveře musí splňovat několik náležitostí, jako je zařazení do bezpečnostní třídy, kvalitní bezpečnostní zámek či protipožární ochrana. Svět oken nabízí velké množství designového a barevného provedení, výběr je tedy jen na vás. Náš článek vám poradí jak vhodné vchodové dveře vybrat.

Interiérové dveře změní byt v paneláku

Publikováno: 14.8.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře výrazně ovlivňují vzhled panelových bytů a dodávají jim rodinnou atmosféru a pohodu. U Světa oken můžete vybírat ze širokého sortimentu a designového provedení interiérových dveří, jak vybrat správně, kam se hodí prosklené a kam plné dveře vám poradí náš článek.

Proč zvolit hliníková okna

Publikováno: 9.8.2015 Autor: Svět oken

Hliníková okna jsou alternativou k plastovým oknům a jejich hlavní výhodou je velká odolnost. Na druhou stranu jsou o dost dražší než obyčejná plastová okna. Tak jako jiné typy oken i hliníková okna mají své výhody a nevýhody a místa, kde se určitě vyplatí je použít.

7 důvodů proč si pořídit předokenní rolety

Publikováno: 2.8.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát vám krátce představíme předokenní rolety, které mají spoustu předností. Nejenže pomohou zabezpečit vaše okna, ale zabrání rannímu slunci vytahnout vás dříve z postele a navíc skvěle tepelně izolují. Nechte se přesvědčit a vybírejte z prověřených modelů Covert a Radix.

Plastová okna - spolehlivá, bezpečná i ekologická

Publikováno: 27.7.2015 Autor: Svět oken

Plast jako materiál nemá příliš dobrou pověst. Přesto se používá už téměř 60 let a jeho vývoj jde také nezadržitelně dopředu. Plastová okna mají životnost vysoko přes 50 let, jsou velmi spolehlivá, nekazí se, jsou bezpečná a dokonce i ekologická. Více se dozvíte v našem článku.

Jak zabezpečit okna proti zlodějům

Publikováno: 22.7.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát vám přinášíme krátký návod, jak zabezpečit okna v době, kdy budete v létě na dovolené mimo domov. Ideální je kombinace několika opatření, mezi která patří třeba bezpečnostní kliky, kvalitní kování, venkovní mříže, rolety, žaluzie nebo i detektory. Zabezpěčte i vás domov, ať si můžete dovolenou vychutnat bez starostí.

Jak důležitá je cena při výběru oken

Publikováno: 15.7.2015 Autor: Svět oken

Při výběru oken existuje spoustu faktorů, které ovlivní vaše rozhodnutí. Materiál, ze kterého jsou okna vyrobena, celková kvalita, doplňkové služby, spolehlivost firmy a způsob jednání, země původu oken, ale hlavní rozhodovací faktor je samozřejmě cena. Lidé mají sklon vybírat hlavně podle ceny. Často bohužel platí, že nejnižší cena neznamená kvalitu a spolehlivost. Ideální je tak jít zlatou střední cestou. Vybrat si okna z kvalitních materiálů, od osvědčené firmy a za slušnou cenu.

Ekologická likvidace oken a dveří

Publikováno: 28.6.2015 Autor: Svět oken

Často diskutovaným tématem je likvidace použitých oken a její dopad na životní prostředí. V dnešním článku přinášíme krátké shrnutí, jak se dnes s vybouranými starými okny nakládá a co by vám měl kvalitní dodavatel nabídnout.

Historie sekčních garážových vrat

Publikováno: 20.6.2015 Autor: Svět oken

První zmínka o sekčních garážových vratech je datována před sto lety v USA. Do Evropy se garážová vrata dostala o několik desetiletí později, do Československa až po pádu komunismu. Více z historie sekčních garážových vrat se dozvíte v našem článku.

Historie stínící techniky

Publikováno: 14.6.2015 Autor: Svět oken

Článek přináší zajímavosti z historie stínící techniky. Pokud vás zajímá, jak zastiňovali okna lidé ve starém Egyptě či kdo a kdy si nechal patentovat první žaluzie a rolety, pak zde naleznete všechny hledané odpovědi.

Zasklení balkónů a lodžií a stavební povolení

Publikováno: 7.6.2015 Autor: Svět oken

Pokud jste se rozhodli pro zasklení balkónu či lodžie, patrně budete potřebovat stavební povolení. Kam se obrátit a co vše budete muset doložit, abyste tento administrativní krok k lepšímu bydlení vyřídili rychle a bez problémů, vám poradí náš článek.

Zasklení balkónů - výhody a nevýhody

Publikováno: 1.6.2015 Autor: Svět oken

Článek přináší souhrn výhod a nevýhod, která vám přináší zasklení balkónů a lodžií. Výhody jasně převyšují nevýhody, ovšem rozhodnutí, zda si nechat balkón zasklít nebo ne, necháme jen čistě na vás.

Zasklení balkónu změní váš byt

Publikováno: 26.5.2015 Autor: Svět oken

I tento týden pokračujeme v tématu zasklívání. Pokud uvažujete o zasklení balkónu, přečtěte si, jak se změní charakter vašeho bytu. Zasklení vám poskytne lepší ochranu proti zlodějům, snižuje hluk z ulice a především poskytuje obytný prostor navíc. Více o zasklení balkónů prozradí náš článek.

Zasklení lodžie - moderní využití prostoru

Publikováno: 20.5.2015 Autor: Svět oken

Zasklení lodžie vám zvětší obytný prostor, ať už žijete v paneláku nebo v rodinném domě. Nejen že ho zvětší, ale budete se hned cítit útulněji a bezpečněji. Zasklený balkón totiž chrání před hlukem, prachem, přírodními vlivy i před zloději. Více již v našem článku.

Systémy zasklení lodžie - který vybrat?

Publikováno: 13.5.2015 Autor: Svět oken

Pokud chcete zvětšit obytný prostor vašeho bytu či uspořit na výdajích za vytápění, můžete si nechat zasklít balkon či lodžii. Vybírat můžete z rámového nebo bezrámového systému. Náš článek vám přiblíží výhody a rozdíly obou systémů. Výběr je pak už jen na vás.

Výklopná garážová vrata

Publikováno: 7.5.2015 Autor: Svět oken

Výklopná garážová vrata nejsou nejčastější volbou spotřebitelů, přesto vám přinášíme krátké shrnutí výhod a předností, která tato vrata nabízí. Vynikají především tichým a rychlým otevíráním, vysokou bezpečností proti zlodějům či nízkou cenou. Tento článek doplňuje naši kompletní sadu článků o jednotlivých typech garážových vrat, které jsme přinesli v minulých týdnech.

Sekční garážová vrata - jejich přednosti a možnosti

Publikováno: 1.5.2015 Autor: Svět oken

Sekční garážová vrata jsou nejčastější volbou při výběru nových vrat. A ne náhodou, vynikají množstvím výhod, jako je univerzálnost, bezpečnost, tichost či bezproblémová obsluha. Vše o sekčních garážových vratech, jejich montáži a nejen to přináší náš článek.

Rolovací garážová vrata - jednoduchá, levná a bezporuchová

Publikováno: 25.4.2015 Autor: Svět oken

Uvažujete, jaký systém garážových vrat zvolit? Jednoduchou, levnou a účinnou variantou jsou rolovací garážová vrata, která se nabízejí v širokém sortimentu různých variant a barevných provedení. Navíc vynikají množstvím předností jako jsou minimáloní nároky na prostor či bezúdržbovost. Více se dozvíte v našem článku.

Oprava plastových oken

Publikováno: 20.4.2015 Autor: Svět oken

Nejčastější opravy plastových oken se týkají těsnění, kování, poškrábání rámů a problematického otevírání a zavírání oken. Některé opravy si můžete udělat sami, jiné raději přenechejte odborníkům v rámci záručního a pozáručního servisu. Více informací o drobných opravách oken přináší tento článek.

Okna, na čem u nich záleží

Publikováno: 15.4.2015 Autor: Svět oken

Co patří mezi aspekty, které činí plastová okna kvalitními? Při výběru plastových oken záleží na mnoha aspektech - tepelná a zvuková izolace, bezpečnost proti vloupání nebo správná montáž oken, nejen na to je třeba dát pozor.  Podrobné informace o parametrech kvalitních oken se dozvíte v našem článku.

Klasická nezničitelná křídlová garážová vrata

Publikováno: 8.4.2015 Autor: Svět oken

Již v předchozích měsících jsme se podrobněji věnovali garážovým vratům, v tomto článku se dozvíte více o klasických křídlových grarážových vratech nebo-li dvoukřídlých vratech. Jedná se o nejstarší typ vrat, která lidé používají už od nepaměti, přečtěte si vše o jejich výrobě, přednostech a výhodách.

Nabídka oken na trhu aneb jaká okna si můžete koupit

Publikováno: 26.3.2015 Autor: Svět oken

Okna tvoří váš dům, podtrhují jeho design, a to nejen exteriéru, ale také interiéru. Zvažujete, zda koupit okna dřevěná nebo plastová? Když si chcete pořídit nová okna, měli byste vědět, jaká jsou ta původní. Víte například, zda máte okna kastlová či špaletová? Více se dozvíte v našem článku.

Jak vybrat garážová vrata

Publikováno: 20.3.2015 Autor: Svět oken

Tento článek by vám měl pomoci zorientovat se, jak postupovat při výběru garážových vrat. Jaké faktory je tedy potřeba zohlednit? Cena, typ či vlastnosti konkrétních vrat, podrobnosti a rady, které vám výběr ulehčí se dozvíte v textu.

Jak správně vyleštit okna

Publikováno: 15.3.2015 Autor: Svět oken

Máte pečlivě umytá okna, ale stále chybí ta poslední tečka? Tedy vyleštit okna do vysokého lesku. V našem článku se dozvíte jak na to, jaké přípravky lze použít či netradiční tipy, které Vám leštění oken ulehčí.

Jak správně umýt okna

Publikováno: 11.3.2015 Autor: Svět oken

Čeká Vás jarní úklid spolu s mytím oken? V našem článku najdete, jak se s mytím oken vypořádat v co nejkratším čase a přitom s maximálním výsledkem, rady a tipy našich babiček i konkrétní jednoduchý postup, jak okna profesionálně vyčistit. S naším článkem bude mytí oken hračka.

Jak poznat kvalitní plastová okna

Publikováno: 6.3.2015 Autor: Svět oken

Mnoho lidí se bojí nákupu nových plastových oken především proto, že nevědí, jak se kvalitní okna vlastně poznají. Jak rozeznat kvalitu od laciných šuntů a na jaké parametry oken se zaměřit při jejich výběru, to vše a mnohem víc Vás naučí náš článek.

Garážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkám

Publikováno: 27.2.2015 Autor: Svět oken

O plastových oknech toho již bylo řečeno mnoho, proto pokračujeme v tématu garážových vrat, do kterého zabředneme ještě o něco hlouběji. V článku se dozvíte, proč patří sekční garážová vrata k nejpopulárnějším na trhu, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a možnosti provedení. Navíc zjistíte, proč jsou rolovací garážová vrata vhodná pro stístěnější prostory a proč si dopřát pohodlí v podobě dálkového ovládání.

Garážová vrata - jaká je nabídka

Publikováno: 21.2.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát přinášíme článek ze světa garážových vrat. Nabídka je velmi pestrá, můžete vybírat ze sekčních či rolovacích garážových vrat v mnoha možných barevných i vzhledových provedení. Podrobnější informace, výhody a nevýhody obou typů vrat se dozvíte v našem článku.

Proč na oknech záleží

Publikováno: 16.2.2015 Autor: Svět oken

Okna hrají v lidském obydlí důležitou roli - nejen, že prosvětlují místnost, ale také zajišťují přísun čerstvého vzduchu, ale především kontakt s venkovním světem. Nyní už jen vybrat ten správný typ oken a rozhlédnout se.

Garance původu plastových oken

Publikováno: 11.2.2015 Autor: Svět oken

Často diskutovaným tématem je původ plastových oken, proto je při jejich výběru důležité zohlednit kromě ceny, také kde a jak jsou plastová okna vyráběna. A vězte, že je podstatný rozdíl mezi profily od osvědčeného německého výrobce a od známých polských a čínských výrobců. Vyberte si okna s garancí.

Co byste měli vědět před nákupem plastových oken

Publikováno: 7.2.2015 Autor: Svět oken

Dnes přinášíme malý návod pro všechny, kteří s blížícím se jarem zvažují nákup nových plastových oken. Před Vaším finálním rozhodnutím si přečtěte tento článek, kde se mimo jiné dozvíte, co při výběru plastových oken neopomenout, jak správně vybrat profil, typ skel či firmu, se kterou se do výměny oken pustíte.

Vnitřní parapety a plastová okna

Publikováno: 28.1.2015 Autor: Svět oken

Vnitřní parapety jsou nedílnou součástí oken. Většinou nejsou výrazné, ale jejich výběr je důležitý, existuje mnoho variant, velikostí a barev. Náš článek Vám poradí jak se zorientovat s širokém sortimentu okenních parapetů.

Cenová dostupnost plastových oken

Publikováno: 20.1.2015 Autor: Svět oken

Pokud stále váháte, zda si pořídit nová plastová okna z finančních důvodů, je tento článek určený přímo pro Vás. My Vás totiž teď přesvědčíme, že plastová okna jsou cenově dostupná skutečně pro každého.

Životnost plastových oken

Publikováno: 11.1.2015 Autor: Svět oken

Věděli jste, že plastová okna se vyznačují životností delší než 50 let? Ovšem je třeba dodržet několik základních podmínek. Nezapomeňte při výběru oken myslet na jejich životnost a kvalitu, více v našem článku.

Jak se chovají plastová okna při nízké a vysoké teplotě?

Publikováno: 4.1.2015 Autor: Svět oken

Dnes přinášíme odpovědi na otázky týkající se vlivu klimatu na plastová a dřevěná okna. Jaký vliv na okna má dlouhodobé působení slunečního záření či mrazu, nebo nadmořská výška v jaké Váš dům stojí? Vše důležité se dočtete v našem článku.

Čištění rolet a žaluzií

Publikováno: 29.12.2014 Autor: Svět oken

Pokud používáte pro Vaše okna stínící techniku v podobě rolet či žaluzií, pak jistě oceníte návod, jak správně čistit a pečovat o stínící techniku. Od materiálu, ze kterého je zastínění vyrobeno, se pak odvíjí náročnost péče...více již v našem článku.

Jak připravit plastová okna na zimu

Publikováno: 26.12.2014 Autor: Svět oken

Zima je pro plastová okna nejnáročnějším obdobím, při němž musí odolávát mrazům, sněhu i silnému větru. Náš článek přináší návod, jak připravit okna na zimu, tak aby byla stoprocentně funkční a neztratila nic ze své životnosti.

Plastová okna - dokonalá imitace dřeva

Publikováno: 19.12.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna nemusíte mít jen v klasické bílé barvě. Svět oken nabízí široké spektrum dřevěných dekorů, z kterého můžete vybírat. Vše o výrobě plastových oken v barvách dřeva a nejoblíbenějších dekorech se dozvíte v našem předvánočním článku.

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Publikováno: 11.12.2014 Autor: Svět oken

Zákazníci se nás často ptají na výhody a nevýhody plastových a dřevěných oken. V tomto článku naleznete krátké porovnání a shrnutí hlavních rozdílů a vysvětlení proč většina lidí dá při nákupu oken přednost plastovým oknům před dřevěmi.

I doplňky dělají plastová okna

Publikováno: 4.12.2014 Autor: Svět oken

Při nákupu plastových oken, je vhodné zvážit i pořízení okenních doplňků, které nejen podtrhnou design oken, ale především zvýší komfort bydlení. Více o výběru doplňků pro plastová okna najdete v našem prvním prosincovém článku.

Plastová okna pro velké průmyslové budovy

Publikováno: 29.11.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna se hodí nejen pro rodinné a panelové domy, ale i do velkých budov. O úskalích při výběru oken do průmyslových objektů, škol a nemocnic se dozvíte v našem článku.

Připlatit si služby pro plastova okna?

Publikováno: 22.11.2014 Autor: Svět oken

Už jste pevně rozhodnuti pro koupi nových plastových oken, akorát přesně nevíte jaké služby už máte v ceně a za jaké si budete muset připlatit?Zjistěte, co vše výměna oken obnáší a jaké komplexní služby Svět oken nabízí, budete tak mít celou výměnu bez starostí.

Cena plastových oken - jak levně koupit kvalitu

Publikováno: 17.11.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna jsou skvělým ekonomickým řešením při koupi nových oken. Co všechno cenu plastových oken ovlivňuje? Proč není dobré řídit se pouze finančními náklady a kdy je vhodné říct si o slevu? Náš článek Vám přinese odpověďi.

Kam doporučit plastová okna a kde raději volíme dřevo

Publikováno: 11.11.2014 Autor: Svět oken

Ačkoli jsou plastová okna moderní a oblíbená, přece jen existují stavby, kam se tak úplně nehodí. Proč je při výběru oken potřeba zohlednit charakter stavby a kdy z Vás památkáři nebudou mít radost? Nejen to se dočtete v tomto článku.

Plastová okna můžete mít jakákoliv

Publikováno: 5.11.2014 Autor: Svět oken

Možná uvažujete o koupi nových plastových oken, ale říkáte si, že bílé se Vám domů nehodí? Nevadí, u nás můžete vybírat z široké palety barevných odstínů a dřevněných dekorů. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jak vybrat barvu oken či jak se okna barví.

Jak jsem kupovala okna

Publikováno: 31.10.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme příběh naší spokojené klientky paní Marty z Brna, která si od nás na jaře pořídila nová okna. Nechte se inspirovat jejím příběhem a zjistěte, jak snadné je pořídit si nová plastová okna právě od Světa oken.

Stínící technika přináší do vašeho života světlo

Publikováno: 27.10.2014 Autor: Svět oken

Stínící technika se v současnosti stala výrazným designovým prvkem vašeho domova, který příjemně navyšuje uživatelský komfort, přináší soukromí a pocit intimního prostředí. Více o tomto tématu a trendech v zastínění se dozvíte v našem článku.

Jakou stínící techniku vybrat pro plastová okna

Publikováno: 20.10.2014 Autor: Svět oken

Žaluzie, markýzy, rolety? Chcete si vybrat vhodnou stínící techniku k plastovým oknům? Představíme Vám různé typy stínící techniky i s jejich výhodami a pomůžeme Vám se dobře rozhodnout.

Pokrok nelze zastavit, aneb dáte přednost plastu či dřevu?

Publikováno: 11.10.2014 Autor: Svět oken

Mnozí z Vás jistě přemýšlejí, zda vybrat plastová či dřevěná okna. Krátké shrnutí, které Vám usnadní rozhodování Vám přinášíme v našem krátkém zamyšlení.

Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Publikováno: 11.10.2014 Autor: Svět oken

V našem prvním podzimním článku jsme shrnuli výhody plastových oken. Ti z Vás, kteří doposud váhali s jejich pořízením, zde najdou argumenty, které Vás jednoznačně přesvědčí.

Okénko do historie plastových oken

Publikováno: 19.8.2014 Autor: Svět oken

Zajímá Vás, kdy se začala vyrábět první plastová okna a jak vypadala? Jak se vyvinula jejich výroba v půběhu desetiletí a kam vlastně směřuje? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

Dvojsklo. Trojsklo. Pět komor. Šest komor...?

Publikováno: 12.8.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme článek o tom, jak se orientovat v parametrech plastových oken. Kolik komor, těsnění a skel by měla mít kvalitní plastová okna? Co všechna tato čísla znamenají, a která jsou opravdu důležitá Vám prozradíme v našem článku.

Montáž plastových oken v novostavbě

Publikováno: 11.6.2014 Autor: Svět oken

Jak jsme avizovali minulý týden, přinášíme druhý díl z naší minisérie o montáži plastových oken. Tentokrát se dozvíte jaká úskalí přináší montáž v novostavbách a proč je třeba dobře větrat.

Montáž plastových oken - co možná nevíte

Publikováno: 4.6.2014 Autor: Svět oken

V první půli měsíce června jsme pro Vás připravili dvojdílný miniseriál na téma montáž plastových oken.
V dnes publikovaném prvním díle se dozvíte, jaký je správný postup montáže a co vše montáž plastových oken obnáší. Pokud u nás máte již plastová okna objednána a v nejbližších dnech čekáte na samotnou montáž, pak Vás bude jistě zajímat, jak připravit byt, aby byl následnů úklid hračka.
Druhý díl naší minisérie bude obsahovat informace ohledně montáže plastových oken v novostavbě.

Tipy pro plastová okna: 7x "Proč...?"

Publikováno: 30.5.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme odpovědi na sedm méně častých otázek ohledně plastových oken. Zajímá Vás proč dávat pozor na ucpání odtokových kanálků nebo kdy nepoužívat mikroventilaci, na tyto a jiné otázky Vám odpoví náš článek.

Navrhněte si sami garážová vrata s naším konfigurátorem

Publikováno: 17.5.2014 Autor: Svět oken

Pro všechny "designéry a návrháře" přináší Svět oken novinku v podobě konfigurátoru garážových vrat. S jeho pomocí si můžete sestavit garážová vrata dle Vašich představ. Vyberte si velikost, barvu, vzorek a doplňky, jednoduše slaďte vzhled vrat s Vaším domem. Hotovou vizualizaci nám pak můžete odeslat pro nezávaznou kalkulaci.

Reference stínící technika

Publikováno: 16.5.2014 Autor: Svět oken

Zákazníci se nás často ptají na realizace stínící techniky. Proto jsme pro Vás připravili novou stránku s realizovanými zakázkami stínící techniky, reference spokojených zákazníků si můžete prohlédnout zde. Stránku budeme postupně doplňovat a doufáme, že pro Vás bude inspirací, ale i ukázkou o našich zkušenostech s výrobou a montáží stínící techniky.

Žaluzie nebo rolety?

Publikováno: 5.5.2014 Autor: Svět oken

S blížícím se létem možná i Vy uvažujete, že Vašim oknům či dveřím chybí zastínění. V tomto článku Vám vysvětlíme jaké jsou funkční rozdíly mezi roletami a žaluziemi, i jejich výhody a nevýhody.

Rosení plastových oken - problém, který má jednoduchí řešení

Publikováno: 14.4.2014 Autor: Svět oken

Rosení plastových oken je poměrně častý problém, který má ovšem jednoduché řešení. Více o příčinách rosení oken se dozvíte v našem článku.

Jak správně čistit a udržovat plastová okna

Publikováno: 11.3.2014 Autor: Svět oken

S jarem přicházejí také práce na domě a zahradě. Nezapomínejte ani na svoje plastová okna, správná péče a údržba zachová jejich pěkný vzhled a funkčnost po dlouhá léta. Jak se správně provádí údržba oken a co při ní neopomenout Vám poradí náš článek.

Jak vybrat plastová okna pro pasivní domy

Publikováno: 17.1.2014 Autor: Svět oken

Budujete pasivní nebo nízkoenergetický dům? Poradíme Vám, jak správně vybrat plastová okna, na co si dát při jejich výběru pozor a doporučíme Vám konkrétní systém plastových profilů Gealan z našeho sortimentu.

Nejčastější dotazy na plastová okna, které nám na pobočkách kladete

Publikováno: 6.12.2013 Autor: Svět oken

Na pobočkách slýcháme často několik opakujících se dotazů na naše plastová okna, jejich výrobu, původ profilů apod. a proto na tyto nejčastější dotazy odpovídáme.

Vyplatí se koupit nejlevnější plastová okna?

Publikováno: 22.10.2013 Autor: Svět oken

Plánujete si pořídit nová plastová okna a nejste si jisti zda se vyplatí koupit ta nejlevnější? Zjistěte jaké nástrahy spojené se skrytými náklady na Vás mohou čekat v budoucnu a naučte se orientovat v cenících plastových oken.

Každý měsíc přinášíme zajímavé akce a slevy

Publikováno: 18.10.2013 Autor: Svět oken

Ať již plánujete pořídit garážová vrata, plastová okna, dveře nebo hliníková okna či dveře, Svět oken pravidelně každý měsíc nabízí výrazné slevy a bonusy. Podívejte se, jaké akce přinášíme právě tento měsíc.

Neplaťte skryté budoucí náklady

Publikováno: 7.10.2013 Autor: Svět oken

Koupit plastová okna není vždy tak triviální a často je nákup spojen s nečekanými skrytými náklady. Poučte se, jak neplatit navíc cenu, kterou nečekáte.

Podívejte se na pravidelně aktualizované reference práce firmy Svět oken

Publikováno: 20.9.2013 Autor: Svět oken

Při výběru výrobce a dodavatele plastových oken, dveří, garážových vrat je nutné vybírat firmu, která je ověřená, má za sebou stovky nebo lépe tisíce realizovaných zakázek. Snažíme se na našich stránkách ukázat reference naší práce, aby naši zákazníci viděli, kde všude a jaké produkty instalovali.

Rozměry plastových oken a dveří - jaké nabízíme?

Publikováno: 1.9.2013 Autor: Svět oken

Stejně jako na ceny ptají se nás zájemci o naše produkty často, v jakých velikostech dodáváme plastová okna nebo plastové dveře, proto jsme vytvořili stručný článek odpovídající na tento typ dotazů.

Ceny plastových oken - podívejte se na orientační ceník

Publikováno: 15.8.2013 Autor: Svět oken

Zájemci o plastová okna často nemají ani rámcovou představu o tom, kolik mohou plastová okna stát. V tomto článku vysvětlujeme, jak to s cenami plastových oken je.

Ceny plastových dveří - podívejte se na orientační ceník

Publikováno: 10.8.2013 Autor: Svět oken

Zájemci o plastové dveře často neví, kolik mohou plastové dveře alespoň přibližně stát. V tomto článku Vám nabízíme orientační ceny plastových dveří od Světa oken.

Formy servisu plastových oken a dveří

Publikováno: 5.8.2013 Autor: Svět oken

Podívejte se, jaké možnosti servisu Svět oken nabízí, ať se jedná o záruční či pozáruční servis nebo servisní prohlídky.

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky