Novinky ze Světa oken | Svet-oken.cz

Novinky a články ze Světa oken.

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte na parapety

Publikováno: 26.5.2016 Autor: Svět oken

Parapety jsou pomyslnou třešničkou na dortu při realizaci nových oken. Vnitřní parapety vybírejte tak, aby ladily s interiérem, venkovní parapety mají především praktickou funkci, protože zamezují zatékání vody do fasády. Můžete vybírat z mnoha typů parapetů, od luxusnějších mramorových až po nejoblíbenější a cenově přijatelné plastové. Nechte se inspirovat v našem článku.

Zasklít balkón s rámem nebo bez rámu? Pro a proti

Publikováno: 18.5.2016 Autor: Svět oken

Rozhodli jste se pro zasklení balkónu a váháte, který systém zasklení zvolit? Bude pro vás vhodné zasklít rámovým nebo bezrámovým systémem? Odpověď a porovnání jednotlivých systémů naleznete v našem článku.

Stále oblíbenější markýzy pro horké dny

Publikováno: 12.5.2016 Autor: Svět oken

V jižní Evropě jsou markýzy velmi oblíbené a jsou využívány hojněji než žaluzie. Markýzy mají mnoho výhod - ochrana před sluncem i deštěm, úspora energie i ochrana před UV zářením. Navíc vypadají velmi elegantně a nabízejí se v mnoha barevných provedeních. Markýzy můžete ovládat ručně nebo si dopřát luxusnější variantu dálkového ovládání s větrným čidlem.

Sériová garážová vrata nebo vrata na míru

Publikováno: 3.5.2016 Autor: Svět oken

Jestliže se chystáte pořídit si nová garážová vrata, budete řešit otázku, jestli chcete vrata na míru nebo vám budou stačit vrata ze sériové výroby. Konkrétní výrobce vyrábí sériově jen určité rozměry vrat. Jestliže máte rozměr jiný nebo jakoukoliv netypičnost, budete si muset nechat vyrobit garážová vrata na míru. Což je sice dražší varianta, ale zase budete mít garážová vrata dle svých představ – velikost vrat, barevné provedení, použité materiály. Více v našem článku.

Výhody a nevýhody prosklených interiérových dveří

Publikováno: 30.4.2016 Autor: Svět oken

Prosklené interiérové dveře jsou neodmyslitelným designovým prvkem každé domácnosti. S prosklenými dveřmi získá váš domov na světlosti a útulnosti. Je třeba jen zauvažovat, ve kterých místnostech si chcete zachovat soukromí a pak si už jen můžete vybírat z nepřeberného množství designových provedení v široké barevné škále.

Na co se zaměřit před nákupem oken

Publikováno: 26.4.2016 Autor: Svět oken

Nákup oken by neměl být unáhleným rozhodnutím. Je to investice na dlouhá léta, která navíc ovlivní i to kolik peněz do budoucna uspoříte na vytápění. Je tedy vhodné volit pečlivě. Správná firma má dlouhou historii a disponuje všemy potřebnými certifikáty. Ačkoli je cena plastových oken důležitá, je potřeba dbát na dobrý poměr ceny a kvality. Co vše při výběru oken neopomenout vám prozradí náš článek.

Minizahrádka na balkóně? Na zaskleném balkóně ano!

Publikováno: 18.4.2016 Autor: Svět oken

Rádi si pochutnáte na čerstvé domácí zelenině a bylinkách, které voní a chutnají mnohonásobně lépe než ty kupované v supermarketu...Máme pro vás řešení, i když bydlíte v panelovém domě s malým balkónem. V dnešním článku vám přinášíme krátký návod, jak založit zahrádku na balkóně, jaké rostliny si vybrat a také proč vám při pěstování velmi pomůže zasklení.

Hliníková okna jsou jako nová, i když do nich slunce „pere“celé dny

Publikováno: 13.4.2016 Autor: Svět oken

Hliniková okna jsou luxusnější a elegantnější alternativou k plastovým či dřevěným oknům. Ačkoli jsou dražší, z dlouhodobého hlediska se vyplatí, využívají se především pro velké rozsáhlé okenní sestavy administrativních budov. Více o povrchové úpravě hliníkových oken, údržbě a výhodách se dozvíte v našem článku.

Venkovní žaluzie … aby vaše děti lépe spaly i na konci dlouhých jarních dní

Publikováno: 9.4.2016 Autor: Svět oken

Usínají vaše děti příliš pozdě či se budí příliš časně ráno, pravděpodobně je při spánku ruší venkovní světlo a sluneční paprsky. V tomto případě vám pomohou venkovní žaluzie, které umí zatemnit místnost dokonale. Výhodou je možnost plynulé regulace světla až po úplnou tmu. Více se dočtete v našem článku.

Není nad garážová vrata s opravdu tichým chodem

Publikováno: 5.4.2016 Autor: Svět oken

Jedním z mnoha kritérií při výběru garážových vrat by měla být jejich hlučnost, obzvlášť pokud některý člen rodiny přijíždí pravidelně pozdě domů a mohl by tak vzbudit zbytek rodiny. Co se otvírání týká, je možné se rozhodnout mezi manuálním a dálkovým ovládáním. Garážová vrata však kupujte u ověřeného prodejce s kamennou prodejnou.

Výměna oken a stavební povolení

Publikováno: 31.3.2016 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte vyměnit okna, je třeba myslet na to, že i výměna se řídí platnou legislativou. Je třeba rozlišovat udržovací práce či celkovou změnu rázu oken. V případě výměny oken v bytě nezapomeňte na souhlas správce domu a bytového družstva. Více v našem článku.

Balkon může rozšířit váš byt

Publikováno: 27.3.2016 Autor: Svět oken

Byty v panelových domech nejsou často příliš velké a prostor navíc se proto může hodit. Máte-li balkón či lodžii, můžete je plnohodnotně využívat. Zasklení balkónu rozšíří váš byt, vznikne prostor, který bude sloužit jako místo k odpočinku, miniherna pro děti nebo pracovna. V pěkných slunných dnech se dá dobře využít i nezasklený balkón. Tipy jak prostor vhodně zařídit a využít přináší tento článek.

Stínění pergol a zimních zahrad

Publikováno: 23.3.2016 Autor: Svět oken

Možná již nyní, začátkem jara, přemýšlíte jak vyřešit zastínění pergoly či zimní zahrady v horkém létě. Náš článek přináší přehled možností, jak jednoduše, efektivně a krásně zastínit tyto prostory. Vyberte si ze široké nabídky markýz, rolet či žaluzií.

Jaro: čas na seřízení plastových oken

Publikováno: 16.3.2016 Autor: Svět oken

V minulém článku jsme popsali, jak udržovat hliniková okna a dveře. Dnes vám poradíme jak pečovat o plastová okna, což je otázka, na kterou se nás klienti často ptají. Dozvíte se, proč je nutné odmastit okenní rámy a křídla, zkontrolovat těsnění a kování. Jak přesně na to vám poradí náš článek.

Údržba hlinikových oken a dveří

Publikováno: 13.3.2016 Autor: Svět oken

Jaro je ideálním časem na úklid a údržbu domova, je třeba nezapomínat i na okna. Péči o plastová okna jsme se věnovali v loňském roce, nyní přinášíme článek na téma péče o hliniková okna a dveře, jež vynikají dlouhou životností a u zákazníků získávají na oblíbenosti. Abyste jejich životnost ještě prodloužili, je třeba se o ně dobře starat. Jak na to vám poradí náš článek.

Trendy a novinky v plastových oknech

Publikováno: 6.3.2016 Autor: Svět oken

Zajímáte se o moderní architekturu a originální design staveb? Pak vám přinášíme článek na téma trendy a novinky v plastových oknech. Moderní, i když rozšířené, jsou imitace dřeva, trendem budoucnosti je pak hliník, individuální řešení na míru a originalita, velká okna přinášející světlo a originální bezrámová okna.

Posuvné interiérové dveře na zeď i do pouzdra

Publikováno: 29.2.2016 Autor: Svět oken

Do moderních domácností, malých bytů i rodinných domů se hodí posuvné interiérové dveře, můžete si vybrat posuvné dveře na zeď či do pouzdra. Oboje mají svoje nesporné výhody - tiché otevírání, úspora místa, elegantní vzhled a dlouhá životnost. Posuvné interiérové dveře jsou krásným doplňkem moderního domova.

10 důvodů, proč zasklít balkon či lodžii

Publikováno: 20.2.2016 Autor: Svět oken

Pokud váháte zda zasklít či nezasklít balkón, jistě vám pomůže náš článek, který přináší 10 hlavních důvodů, proč zasklít. Spokojení majitelé zasklení oceňují především úspory nákladů na energie, zateplení, ochranu před nepřízní počasí či zvýšení bezpečnosti před vloupáním. Zvětšení obytných prostor je jen třešničkou na dortu.

Proč je výhodné pořídit plastová okna přímo od výrobce

Publikováno: 16.2.2016 Autor: Svět oken

Jestliže se chystáte pořídit nová plastová okna, určitě hledáte vhodného dodavatele. Ten musí být spolehlivý, musí zaručit kvalitu oken, ale také je nabídnout za příznivou cenu. Obecně se doporučuje nakoupit přímo od výrobce, ideálně od českého výrobce. Více se dozvíte v našem článku.

Jak pečovat o garážová vrata

Publikováno: 11.2.2016 Autor: Svět oken

Péče o garážová vrata zahrnuje jen několik kroků, které vám nezaberou mnoho času. Výrazně tak prodloužíte životnost svých garážových vrat, vyhnete se zbytečným opravám a tak ušetříte. Navíc čistá vrata a vodící kolejnice znamenají velmi tiché otevírání a zavírání vrat. Podívejte se na několik jednoduchých úkonů, které péče o garážová vrata zahrnuje.

Nechcete měnit okna v zimě? Pořiďte je, má to své výhody

Publikováno: 7.2.2016 Autor: Svět oken

Věděli jste, že Svět oken nabízí v únoru mimořádnou akční slevu, kdy můžete ušetřit navíc až dalších 13.000 Kč? Využijte ji a kupte si nová okna i přesto, že je zima. Nebo si okna jen objednejte, uskladněte a namontujte později...na nákupu oken v zimě zkrátka ušetříte.

Hliníkové vstupní dveře – nejvyšší životnost, bezpečnost, ale i cena

Publikováno: 30.1.2016 Autor: Svět oken

Bezpečné, nezničitelné, elegantní a s dlouhou životností...takové jsou hliníkové vstupní dveře. Proč je ještě nemáte? Pravděpodobně kůli vyšší pořizovací ceně. Náš článek vás ale přesvědčí, že i tak se investice do hliníkových vstupních dveří jednoznačně vyplatí.

Zasklené balkóny se používají i v zimě

Publikováno: 27.1.2016 Autor: Svět oken

Zasklení balkónu má několik nesporných výhod, zvětší vám obytnou plochu bytu, uspoří náklady na vytápění či zvýší bezpečnost bytu. A navíc ho můžete používat i v zimě, stačí balkon vytopit a můžete si užívat ranní kávu a pozorovat, jak sněží.

Garážová vrata v různém barevném provedení

Publikováno: 23.1.2016 Autor: Svět oken

Ať už kupujete sekční nebo rolovací garážová vrata, můžete vybírat v široké škále barev a vzorů. Pro celkový pěkný estetický dojem z vašeho domu je vhodné sladit vrata s dveřmi a okny a případně i fasádou. Dekorů je nepřeberné množství, vybírejte proto raději v kamenné prodejně.

Mikroventilace a její používání v zimě

Publikováno: 19.1.2016 Autor: Svět oken

Věděli jste, že v zimě není vhodné používat mikroventilaci? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Jak správně větrat v zimním období, abyste minimalizovali tepelné ztráty a nepoškodili si okna, vám poradí náš článek.

Topení u francouzských oken

Publikováno: 14.1.2016 Autor: Svět oken

Francouzská okna prosvítí místnost a dodají luxusní šmrnc vašemu domovu. Jelikož se jedná o velkou prosklenou plochu, je třeba vyřešit vytápění, tak aby došlo k co nejmenšímu úniku tepla. V našem článku naleznete možná řešení...

Co dělá silný vítr s venkovními roletami a žaluziemi

Publikováno: 5.1.2016 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte pořídit svým oknům venkovní žaluzie či rolety, možná vás bude zajímat jejich odolnost či hlučnost v silném větru. Žaluzie i rolety mají svá pro a proti, žaluzie fungují jako bezpečnostní prvek, rolety zase perfektně zatemní. Co se týká hlučnosti, žaluzie jsou na tom o něco hůře...Ale více se dozvíte v článku.

Zimní slevy na plastová okna

Publikováno: 26.12.2015 Autor: Svět oken

Náš článek vás přesvědčí, že nemusíte měnit plastová okna jen ve stavební sezoně, tedy od jara do podzimu. Naopak zkuste využít zimních slev a toho, že plastová okna lze montovat i v zimě.

Klasické či posuvné interiérové dveře

Publikováno: 17.12.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře jsou důležitou součástí vašeho domova a mohou mít hodně podob. Můžete vybírat z nepřeberného množství materiálů, barev a designů. A navíc je možno zvolit mezi dveřmi klasickými a posuvnými, jejichž hlavní výhodou je kromě moderního a zajímavého vzhledu také to, že velmi ušetří prostor. Více vám prozdradí náš článek.

Garážová vrata a vchodové dveře v jednotném stylu

Publikováno: 12.12.2015 Autor: Svět oken

Při výběru oken, dveří či garážových vrat nedbáme jen na funkční stránku, ale také na design. Proto je ideální snažit se sladit tyto prvky k sobě, přičemž nezohledňujeme jen barvu, ale také celkový styl a ráz domu. Jak na to se dozvíte v našem článku.

Venkovní rolety zlepší tepelnou izolaci oken

Publikováno: 7.12.2015 Autor: Svět oken

Venkovní rolety vynikají výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, navíc jsou velmi odolné a elegantní. Mezi hlavní přednosti patří protisluneční a protihluková ochrana nebo možnost úplného zatmnění i přes den. V zimě jistě oceníte ochranu před chladem, přičemž ušetříte nemalé náklady na vytápění. Kompletní výčet výhod venkovních rolet naleznete v našem článku.

Vánoční výzdoba oken a dveří

Publikováno: 30.11.2015 Autor: Svět oken

Adventní čas nemusí být jen ve znamení nákupního shonu a úklidu. Vneste do domova útulnou vánoční atmosféru díky výzdobě oken a dveří. Pokud nemáte rádi blikající výrazné dekorace, doporučujeme vyrobit originální výzdobu třeba z papíru či přírodních materiálů. Nebo zkuste vlastní adventní věnec, u kterého navíc zabavíte i děti.

Plastové dveře - jak vybrat výplň

Publikováno: 26.11.2015 Autor: Svět oken

Pokud se chystáte investovat do nových vstupních plastových dveří, pravděpodobně budete zvažovat, jakou dveřní výplň vybrat. Výplň totiž výrazně ovlivní jejich celkovou kvalitu, vzhled i cenu. Vybírat můžete ze třech typů nejpoužívanějších výplní, v našem článku se dozvíte rozdíly mezi jednotlivými typy i jejich výhody a nevýhody.

Garážová vrata se zateplenými panely

Publikováno: 22.11.2015 Autor: Svět oken

Garážová vrata by měla mít dvě podstatné vlastnosti - zabezpečit objekt a mít dobrou tepelnou izolaci. Při výběru je třeba brát ohled na parametry garáže a rozměry, podle kterých vyberete ideální typ garážových vrat. Díky zatepleným bezpečnostním panelům budete moct pracovat v garáži i přes zimu.

Dají se okna měnit i v zimě?Ano!

Publikováno: 16.11.2015 Autor: Svět oken

Nestihli jste vyměnit okna během léta a podzimu? Nevadí, okna lze měnit i v zimě a přitom nemusíte mít strach, že by vám byt prochladl, montáž proběhne postupně a rychle. Navíc můžete ušetřit náklady díky zimním slevám. Další výhodou je, že montáž proběhne rychleji, protože firmy nejsou tolik vytížené.

Zasklený balkón jako protihluková bariéra

Publikováno: 10.11.2015 Autor: Svět oken

Bydlíte ve městě v rušné ulici, kde vám pod okny projíždějí tramvaje? Pak možná uvažujete, jak byt alespoň trochu odhlučnit. Zasklení vám poskytne kromě většího klidu i celoročně využitelný obytný prostor navíc, kde si můžete zařídit minizahrádku nebo si jen vychutnat ranní kávu. Zasklení také funguje jako bezpečností prvek proti zlodějům.

Zima je za dveřmi - ať tam také zůstane...aneb jaké vchodové dveře si pořídit

Publikováno: 5.11.2015 Autor: Svět oken

Zima je za dveřmi aneb jaké vchodové dveře si pořídit...V tomto článku se dozvíte, jak by měly vypadat správné vchodové dveře. Důležitá je nejen bezpečnost, ale i design a v neposlední řadě také izolační vlastnosti. Porovnejte různé materiály a vyberte si dveře, které vám budou dobře izolovat a ušetřete tak za vytápění.

Kde zvolit žaluzie a kde rolety

Publikováno: 29.10.2015 Autor: Svět oken

Léto je sice nenávratně za námi, ale slunce dokáže být ostré i v zimě. Proto není rozhodně od věci uvažovat o pořízení stínící techniky i nyní na podzim. Nejčastější volbou bývají rolety či žaluzie, náš článek vám přináší podrobnější informace o těchto dvou typech stínící techniky. Poznáte jejich výhody a přednosti a určitě tak nesáhnete při výběru vedle.

Garážová vrata s dálkovým ovládáním

Publikováno: 21.10.2015 Autor: Svět oken

Pokud uvažujete o pořízení nových garážových vrat, možná také zvažujete, zda je dálkové ovládání nezbytně nutnou součástí nebo se jedná jen o zbytečnost, která vás stojí peníze navíc. Náš článek vás přesvědčí, že dálkové ovládání garážových vrat není rozmařilým luxusem, ale příjemným pohodlím, které si zasloužíte.

Jaké si vybrat interiérové dveře

Publikováno: 14.10.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře jsou důležitým designovým prvkem vašeho domova. Na trhu je k dostání nepřeberné množství interiérových dveří, přičemž můžete vybírat ze široké škály povrchů, výplní, barev či materiálů. Víte, jaké interiérové dveře chcete? Pokud ne, náš článek vám při výběru pomůže.

Plastová okna v domech z přírodních materiálů

Publikováno: 6.10.2015 Autor: Svět oken

Na první pohled se zdá, že do domů z přírodních materiálů nejsou plastová okna vhodná. V praxi je však běžné, že se pro stavby ze dřeva, případně i jiných přírodních materiálů, plastová okna běžně používají. Nejsou za tím pouze ekonomické důvody, výborné vlastnosti ale i fakt, že plastová okna mohou velmi dobře imitovat vzhled oken dřevěných. Více na toto téma přináší náš článek.

Stínící technika není jen ochrana před sluncem

Publikováno: 30.9.2015 Autor: Svět oken

Mimo ochrany před sluncem má stínící technika mnoho dalších funkcí a praktických využití - pomůže zabezpečit okna, eliminuje hluk, tepelně izoluje a pomáhá nastavit domácí světlo. Ale to není všechno, tento článek zmiňuje i další vlastnosti stínící techniky, které jsou takovým příjemným vedlejším produktem.

Hlinikové dveře - pro a proti

Publikováno: 24.9.2015 Autor: Svět oken

Hliníkové dveře jsou moderní a hodí se pro všechny typy budov, navíc mají mnoho výhod - vysoká bezpečnost, odolnost, dlouhá životnost či konstrukční přesnost. Nevýhodu mají v podstatě jen jednu - vyšší cenu oproti plastovým dveřím. Více o hlinikových dveřích se dozvíte v našem článku.

Vchodové dveře musí chránit i dobře vypadat

Publikováno: 18.9.2015 Autor: Svět oken

Při výběru vchodových dveří se vyplatí dbát jak na designové, tak na bezpečnostní vlastnosti dveří. Můžete vybírat z různých druhů materiálů či vstupní dveře doplnit skleněnou výplní. Možnosti jsou široké a nejlépe vám poradí na kamenné pobočce. Šťastnou ruku při výběru.

Vrata z umělých materiálů mohou mít přírodní vzhled

Publikováno: 9.9.2015 Autor: Svět oken

Vybíráte garážová vrata, ale nelíbí se vám klasický plastový vzhled? Není potřeba zoufat, můžete si vybrat sekční i rolovací garážová vrata v dřevěném dekoru, vzhledem tak připomínají přírodní materiál. A přitom vrata neztrácejí nic ze svých vlastností, včetně příznivé ceny. Více se dozvíte v našem článku.

Sekční garážová vrata - nejčastější otázky

Publikováno: 2.9.2015 Autor: Svět oken

S pomalu přicházejícím podzimem přinášíme článek na téma garážových vrat. Jistě vás před samotným nákupem sekčních garážových vrat napadá spousta otázek - jak je to s těsněním, doplňky, možnostmi otevírání či materiálem, ze kterého jsou vrata vyrobena. Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinese náš článek.

Reklamace plastových oken - férová firma vám vyjde vstříc

Publikováno: 28.8.2015 Autor: Svět oken

Reklamace plastových oken je na internetu často diskutovaným tématem, přečtěte si náš článek a zjistěte, jak Svět oken přistupuje k reklamacím. Průběh reklamace, nejčastější důvody reklamací či důvody jejich neuznání naleznete v našem článku věnujícímu se podrobně reklamačnímu řízení.

Dveřní doplňky - kliky, panty, zámky aj.

Publikováno: 23.8.2015 Autor: Svět oken

Ať už jste si pořídili jakékoliv dveře, celkový dojem ze dveří dokreslují právě dveřní doplňky – kliky, panty, madla, zámky nebo i třeba kukátko. Tento článek shrnuje a popisuje jednotlivé doplňky dveří, jejichž výběr si můžete také rozmyslet. A dát tak dveřím svůj vlastní styl.

Dveře jako základ bezpečného bydlení

Publikováno: 19.8.2015 Autor: Svět oken

Základem bezpečnosti jsou kvalitní vchodové dveře. Více než 50 % vloupání totiž proběhne přes hlavní vchodové dveře. Správné vchodové dveře musí splňovat několik náležitostí, jako je zařazení do bezpečnostní třídy, kvalitní bezpečnostní zámek či protipožární ochrana. Svět oken nabízí velké množství designového a barevného provedení, výběr je tedy jen na vás. Náš článek vám poradí jak vhodné vchodové dveře vybrat.

Interiérové dveře změní byt v paneláku

Publikováno: 14.8.2015 Autor: Svět oken

Interiérové dveře výrazně ovlivňují vzhled panelových bytů a dodávají jim rodinnou atmosféru a pohodu. U Světa oken můžete vybírat ze širokého sortimentu a designového provedení interiérových dveří, jak vybrat správně, kam se hodí prosklené a kam plné dveře vám poradí náš článek.

Proč zvolit hliníková okna

Publikováno: 9.8.2015 Autor: Svět oken

Hliníková okna jsou alternativou k plastovým oknům a jejich hlavní výhodou je velká odolnost. Na druhou stranu jsou o dost dražší než obyčejná plastová okna. Tak jako jiné typy oken i hliníková okna mají své výhody a nevýhody a místa, kde se určitě vyplatí je použít.

7 důvodů proč si pořídit předokenní rolety

Publikováno: 2.8.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát vám krátce představíme předokenní rolety, které mají spoustu předností. Nejenže pomohou zabezpečit vaše okna, ale zabrání rannímu slunci vytahnout vás dříve z postele a navíc skvěle tepelně izolují. Nechte se přesvědčit a vybírejte z prověřených modelů Covert a Radix.

Plastová okna - spolehlivá, bezpečná i ekologická

Publikováno: 27.7.2015 Autor: Svět oken

Plast jako materiál nemá příliš dobrou pověst. Přesto se používá už téměř 60 let a jeho vývoj jde také nezadržitelně dopředu. Plastová okna mají životnost vysoko přes 50 let, jsou velmi spolehlivá, nekazí se, jsou bezpečná a dokonce i ekologická. Více se dozvíte v našem článku.

Jak zabezpečit okna proti zlodějům

Publikováno: 22.7.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát vám přinášíme krátký návod, jak zabezpečit okna v době, kdy budete v létě na dovolené mimo domov. Ideální je kombinace několika opatření, mezi která patří třeba bezpečnostní kliky, kvalitní kování, venkovní mříže, rolety, žaluzie nebo i detektory. Zabezpěčte i vás domov, ať si můžete dovolenou vychutnat bez starostí.

Jak důležitá je cena při výběru oken

Publikováno: 15.7.2015 Autor: Svět oken

Při výběru oken existuje spoustu faktorů, které ovlivní vaše rozhodnutí. Materiál, ze kterého jsou okna vyrobena, celková kvalita, doplňkové služby, spolehlivost firmy a způsob jednání, země původu oken, ale hlavní rozhodovací faktor je samozřejmě cena. Lidé mají sklon vybírat hlavně podle ceny. Často bohužel platí, že nejnižší cena neznamená kvalitu a spolehlivost. Ideální je tak jít zlatou střední cestou. Vybrat si okna z kvalitních materiálů, od osvědčené firmy a za slušnou cenu.

Ekologická likvidace oken a dveří

Publikováno: 28.6.2015 Autor: Svět oken

Často diskutovaným tématem je likvidace použitých oken a její dopad na životní prostředí. V dnešním článku přinášíme krátké shrnutí, jak se dnes s vybouranými starými okny nakládá a co by vám měl kvalitní dodavatel nabídnout.

Historie sekčních garážových vrat

Publikováno: 20.6.2015 Autor: Svět oken

První zmínka o sekčních garážových vratech je datována před sto lety v USA. Do Evropy se garážová vrata dostala o několik desetiletí později, do Československa až po pádu komunismu. Více z historie sekčních garážových vrat se dozvíte v našem článku.

Historie stínící techniky

Publikováno: 14.6.2015 Autor: Svět oken

Článek přináší zajímavosti z historie stínící techniky. Pokud vás zajímá, jak zastiňovali okna lidé ve starém Egyptě či kdo a kdy si nechal patentovat první žaluzie a rolety, pak zde naleznete všechny hledané odpovědi.

Zasklení balkónů a lodžií a stavební povolení

Publikováno: 7.6.2015 Autor: Svět oken

Pokud jste se rozhodli pro zasklení balkónu či lodžie, patrně budete potřebovat stavební povolení. Kam se obrátit a co vše budete muset doložit, abyste tento administrativní krok k lepšímu bydlení vyřídili rychle a bez problémů, vám poradí náš článek.

Zasklení balkónů - výhody a nevýhody

Publikováno: 1.6.2015 Autor: Svět oken

Článek přináší souhrn výhod a nevýhod, která vám přináší zasklení balkónů a lodžií. Výhody jasně převyšují nevýhody, ovšem rozhodnutí, zda si nechat balkón zasklít nebo ne, necháme jen čistě na vás.

Zasklení balkónu změní váš byt

Publikováno: 26.5.2015 Autor: Svět oken

I tento týden pokračujeme v tématu zasklívání. Pokud uvažujete o zasklení balkónu, přečtěte si, jak se změní charakter vašeho bytu. Zasklení vám poskytne lepší ochranu proti zlodějům, snižuje hluk z ulice a především poskytuje obytný prostor navíc. Více o zasklení balkónů prozradí náš článek.

Zasklení lodžie - moderní využití prostoru

Publikováno: 20.5.2015 Autor: Svět oken

Zasklení lodžie vám zvětší obytný prostor, ať už žijete v paneláku nebo v rodinném domě. Nejen že ho zvětší, ale budete se hned cítit útulněji a bezpečněji. Zasklený balkón totiž chrání před hlukem, prachem, přírodními vlivy i před zloději. Více již v našem článku.

Systémy zasklení lodžie - který vybrat?

Publikováno: 13.5.2015 Autor: Svět oken

Pokud chcete zvětšit obytný prostor vašeho bytu či uspořit na výdajích za vytápění, můžete si nechat zasklít balkon či lodžii. Vybírat můžete z rámového nebo bezrámového systému. Náš článek vám přiblíží výhody a rozdíly obou systémů. Výběr je pak už jen na vás.

Výklopná garážová vrata

Publikováno: 7.5.2015 Autor: Svět oken

Výklopná garážová vrata nejsou nejčastější volbou spotřebitelů, přesto vám přinášíme krátké shrnutí výhod a předností, která tato vrata nabízí. Vynikají především tichým a rychlým otevíráním, vysokou bezpečností proti zlodějům či nízkou cenou. Tento článek doplňuje naši kompletní sadu článků o jednotlivých typech garážových vrat, které jsme přinesli v minulých týdnech.

Sekční garážová vrata - jejich přednosti a možnosti

Publikováno: 1.5.2015 Autor: Svět oken

Sekční garážová vrata jsou nejčastější volbou při výběru nových vrat. A ne náhodou, vynikají množstvím výhod, jako je univerzálnost, bezpečnost, tichost či bezproblémová obsluha. Vše o sekčních garážových vratech, jejich montáži a nejen to přináší náš článek.

Rolovací garážová vrata - jednoduchá, levná a bezporuchová

Publikováno: 25.4.2015 Autor: Svět oken

Uvažujete, jaký systém garážových vrat zvolit? Jednoduchou, levnou a účinnou variantou jsou rolovací garážová vrata, která se nabízejí v širokém sortimentu různých variant a barevných provedení. Navíc vynikají množstvím předností jako jsou minimáloní nároky na prostor či bezúdržbovost. Více se dozvíte v našem článku.

Oprava plastových oken

Publikováno: 20.4.2015 Autor: Svět oken

Nejčastější opravy plastových oken se týkají těsnění, kování, poškrábání rámů a problematického otevírání a zavírání oken. Některé opravy si můžete udělat sami, jiné raději přenechejte odborníkům v rámci záručního a pozáručního servisu. Více informací o drobných opravách oken přináší tento článek.

Okna, na čem u nich záleží

Publikováno: 15.4.2015 Autor: Svět oken

Co patří mezi aspekty, které činí plastová okna kvalitními? Při výběru plastových oken záleží na mnoha aspektech - tepelná a zvuková izolace, bezpečnost proti vloupání nebo správná montáž oken, nejen na to je třeba dát pozor.  Podrobné informace o parametrech kvalitních oken se dozvíte v našem článku.

Klasická nezničitelná křídlová garážová vrata

Publikováno: 8.4.2015 Autor: Svět oken

Již v předchozích měsících jsme se podrobněji věnovali garážovým vratům, v tomto článku se dozvíte více o klasických křídlových grarážových vratech nebo-li dvoukřídlých vratech. Jedná se o nejstarší typ vrat, která lidé používají už od nepaměti, přečtěte si vše o jejich výrobě, přednostech a výhodách.

Nabídka oken na trhu aneb jaká okna si můžete koupit

Publikováno: 26.3.2015 Autor: Svět oken

Okna tvoří váš dům, podtrhují jeho design, a to nejen exteriéru, ale také interiéru. Zvažujete, zda koupit okna dřevěná nebo plastová? Když si chcete pořídit nová okna, měli byste vědět, jaká jsou ta původní. Víte například, zda máte okna kastlová či špaletová? Více se dozvíte v našem článku.

Jak vybrat garážová vrata

Publikováno: 20.3.2015 Autor: Svět oken

Tento článek by vám měl pomoci zorientovat se, jak postupovat při výběru garážových vrat. Jaké faktory je tedy potřeba zohlednit? Cena, typ či vlastnosti konkrétních vrat, podrobnosti a rady, které vám výběr ulehčí se dozvíte v textu.

Jak správně vyleštit okna

Publikováno: 15.3.2015 Autor: Svět oken

Máte pečlivě umytá okna, ale stále chybí ta poslední tečka? Tedy vyleštit okna do vysokého lesku. V našem článku se dozvíte jak na to, jaké přípravky lze použít či netradiční tipy, které Vám leštění oken ulehčí.

Jak správně umýt okna

Publikováno: 11.3.2015 Autor: Svět oken

Čeká Vás jarní úklid spolu s mytím oken? V našem článku najdete, jak se s mytím oken vypořádat v co nejkratším čase a přitom s maximálním výsledkem, rady a tipy našich babiček i konkrétní jednoduchý postup, jak okna profesionálně vyčistit. S naším článkem bude mytí oken hračka.

Jak poznat kvalitní plastová okna

Publikováno: 6.3.2015 Autor: Svět oken

Mnoho lidí se bojí nákupu nových plastových oken především proto, že nevědí, jak se kvalitní okna vlastně poznají. Jak rozeznat kvalitu od laciných šuntů a na jaké parametry oken se zaměřit při jejich výběru, to vše a mnohem víc Vás naučí náš článek.

Garážová vrata patří k oblíbeným mužským hračkám

Publikováno: 27.2.2015 Autor: Svět oken

O plastových oknech toho již bylo řečeno mnoho, proto pokračujeme v tématu garážových vrat, do kterého zabředneme ještě o něco hlouběji. V článku se dozvíte, proč patří sekční garážová vrata k nejpopulárnějším na trhu, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a možnosti provedení. Navíc zjistíte, proč jsou rolovací garážová vrata vhodná pro stístěnější prostory a proč si dopřát pohodlí v podobě dálkového ovládání.

Garážová vrata - jaká je nabídka

Publikováno: 21.2.2015 Autor: Svět oken

Tentokrát přinášíme článek ze světa garážových vrat. Nabídka je velmi pestrá, můžete vybírat ze sekčních či rolovacích garážových vrat v mnoha možných barevných i vzhledových provedení. Podrobnější informace, výhody a nevýhody obou typů vrat se dozvíte v našem článku.

Proč na oknech záleží

Publikováno: 16.2.2015 Autor: Svět oken

Okna hrají v lidském obydlí důležitou roli - nejen, že prosvětlují místnost, ale také zajišťují přísun čerstvého vzduchu, ale především kontakt s venkovním světem. Nyní už jen vybrat ten správný typ oken a rozhlédnout se.

Garance původu plastových oken

Publikováno: 11.2.2015 Autor: Svět oken

Často diskutovaným tématem je původ plastových oken, proto je při jejich výběru důležité zohlednit kromě ceny, také kde a jak jsou plastová okna vyráběna. A vězte, že je podstatný rozdíl mezi profily od osvědčeného německého výrobce a od známých polských a čínských výrobců. Vyberte si okna s garancí.

Co byste měli vědět před nákupem plastových oken

Publikováno: 7.2.2015 Autor: Svět oken

Dnes přinášíme malý návod pro všechny, kteří s blížícím se jarem zvažují nákup nových plastových oken. Před Vaším finálním rozhodnutím si přečtěte tento článek, kde se mimo jiné dozvíte, co při výběru plastových oken neopomenout, jak správně vybrat profil, typ skel či firmu, se kterou se do výměny oken pustíte.

Vnitřní parapety a plastová okna

Publikováno: 28.1.2015 Autor: Svět oken

Vnitřní parapety jsou nedílnou součástí oken. Většinou nejsou výrazné, ale jejich výběr je důležitý, existuje mnoho variant, velikostí a barev. Náš článek Vám poradí jak se zorientovat s širokém sortimentu okenních parapetů.

Cenová dostupnost plastových oken

Publikováno: 20.1.2015 Autor: Svět oken

Pokud stále váháte, zda si pořídit nová plastová okna z finančních důvodů, je tento článek určený přímo pro Vás. My Vás totiž teď přesvědčíme, že plastová okna jsou cenově dostupná skutečně pro každého.

Životnost plastových oken

Publikováno: 11.1.2015 Autor: Svět oken

Věděli jste, že plastová okna se vyznačují životností delší než 50 let? Ovšem je třeba dodržet několik základních podmínek. Nezapomeňte při výběru oken myslet na jejich životnost a kvalitu, více v našem článku.

Jak se chovají plastová okna při nízké a vysoké teplotě?

Publikováno: 4.1.2015 Autor: Svět oken

Dnes přinášíme odpovědi na otázky týkající se vlivu klimatu na plastová a dřevěná okna. Jaký vliv na okna má dlouhodobé působení slunečního záření či mrazu, nebo nadmořská výška v jaké Váš dům stojí? Vše důležité se dočtete v našem článku.

Čištění rolet a žaluzií

Publikováno: 29.12.2014 Autor: Svět oken

Pokud používáte pro Vaše okna stínící techniku v podobě rolet či žaluzií, pak jistě oceníte návod, jak správně čistit a pečovat o stínící techniku. Od materiálu, ze kterého je zastínění vyrobeno, se pak odvíjí náročnost péče...více již v našem článku.

Jak připravit plastová okna na zimu

Publikováno: 26.12.2014 Autor: Svět oken

Zima je pro plastová okna nejnáročnějším obdobím, při němž musí odolávát mrazům, sněhu i silnému větru. Náš článek přináší návod, jak připravit okna na zimu, tak aby byla stoprocentně funkční a neztratila nic ze své životnosti.

Plastová okna - dokonalá imitace dřeva

Publikováno: 19.12.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna nemusíte mít jen v klasické bílé barvě. Svět oken nabízí široké spektrum dřevěných dekorů, z kterého můžete vybírat. Vše o výrobě plastových oken v barvách dřeva a nejoblíbenějších dekorech se dozvíte v našem předvánočním článku.

Proč jsou plastová okna používanější než dřevěná

Publikováno: 11.12.2014 Autor: Svět oken

Zákazníci se nás často ptají na výhody a nevýhody plastových a dřevěných oken. V tomto článku naleznete krátké porovnání a shrnutí hlavních rozdílů a vysvětlení proč většina lidí dá při nákupu oken přednost plastovým oknům před dřevěmi.

I doplňky dělají plastová okna

Publikováno: 4.12.2014 Autor: Svět oken

Při nákupu plastových oken, je vhodné zvážit i pořízení okenních doplňků, které nejen podtrhnou design oken, ale především zvýší komfort bydlení. Více o výběru doplňků pro plastová okna najdete v našem prvním prosincovém článku.

Plastová okna pro velké průmyslové budovy

Publikováno: 29.11.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna se hodí nejen pro rodinné a panelové domy, ale i do velkých budov. O úskalích při výběru oken do průmyslových objektů, škol a nemocnic se dozvíte v našem článku.

Připlatit si služby pro plastova okna?

Publikováno: 22.11.2014 Autor: Svět oken

Už jste pevně rozhodnuti pro koupi nových plastových oken, akorát přesně nevíte jaké služby už máte v ceně a za jaké si budete muset připlatit?Zjistěte, co vše výměna oken obnáší a jaké komplexní služby Svět oken nabízí, budete tak mít celou výměnu bez starostí.

Cena plastových oken - jak levně koupit kvalitu

Publikováno: 17.11.2014 Autor: Svět oken

Plastová okna jsou skvělým ekonomickým řešením při koupi nových oken. Co všechno cenu plastových oken ovlivňuje? Proč není dobré řídit se pouze finančními náklady a kdy je vhodné říct si o slevu? Náš článek Vám přinese odpověďi.

Kam doporučit plastová okna a kde raději volíme dřevo

Publikováno: 11.11.2014 Autor: Svět oken

Ačkoli jsou plastová okna moderní a oblíbená, přece jen existují stavby, kam se tak úplně nehodí. Proč je při výběru oken potřeba zohlednit charakter stavby a kdy z Vás památkáři nebudou mít radost? Nejen to se dočtete v tomto článku.

Plastová okna můžete mít jakákoliv

Publikováno: 5.11.2014 Autor: Svět oken

Možná uvažujete o koupi nových plastových oken, ale říkáte si, že bílé se Vám domů nehodí? Nevadí, u nás můžete vybírat z široké palety barevných odstínů a dřevněných dekorů. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jak vybrat barvu oken či jak se okna barví.

Jak jsem kupovala okna

Publikováno: 31.10.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme příběh naší spokojené klientky paní Marty z Brna, která si od nás na jaře pořídila nová okna. Nechte se inspirovat jejím příběhem a zjistěte, jak snadné je pořídit si nová plastová okna právě od Světa oken.

Stínící technika přináší do vašeho života světlo

Publikováno: 27.10.2014 Autor: Svět oken

Stínící technika se v současnosti stala výrazným designovým prvkem vašeho domova, který příjemně navyšuje uživatelský komfort, přináší soukromí a pocit intimního prostředí. Více o tomto tématu a trendech v zastínění se dozvíte v našem článku.

Jakou stínící techniku vybrat pro plastová okna

Publikováno: 20.10.2014 Autor: Svět oken

Žaluzie, markýzy, rolety? Chcete si vybrat vhodnou stínící techniku k plastovým oknům? Představíme Vám různé typy stínící techniky i s jejich výhodami a pomůžeme Vám se dobře rozhodnout.

Pokrok nelze zastavit, aneb dáte přednost plastu či dřevu?

Publikováno: 11.10.2014 Autor: Svět oken

Mnozí z Vás jistě přemýšlejí, zda vybrat plastová či dřevěná okna. Krátké shrnutí, které Vám usnadní rozhodování Vám přinášíme v našem krátkém zamyšlení.

Devět výhod plastových oken, o kterých jste možná nevěděli

Publikováno: 11.10.2014 Autor: Svět oken

V našem prvním podzimním článku jsme shrnuli výhody plastových oken. Ti z Vás, kteří doposud váhali s jejich pořízením, zde najdou argumenty, které Vás jednoznačně přesvědčí.

Okénko do historie plastových oken

Publikováno: 19.8.2014 Autor: Svět oken

Zajímá Vás, kdy se začala vyrábět první plastová okna a jak vypadala? Jak se vyvinula jejich výroba v půběhu desetiletí a kam vlastně směřuje? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

Dvojsklo. Trojsklo. Pět komor. Šest komor...?

Publikováno: 12.8.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme článek o tom, jak se orientovat v parametrech plastových oken. Kolik komor, těsnění a skel by měla mít kvalitní plastová okna? Co všechna tato čísla znamenají, a která jsou opravdu důležitá Vám prozradíme v našem článku.

Montáž plastových oken v novostavbě

Publikováno: 11.6.2014 Autor: Svět oken

Jak jsme avizovali minulý týden, přinášíme druhý díl z naší minisérie o montáži plastových oken. Tentokrát se dozvíte jaká úskalí přináší montáž v novostavbách a proč je třeba dobře větrat.

Montáž plastových oken - co možná nevíte

Publikováno: 4.6.2014 Autor: Svět oken

V první půli měsíce června jsme pro Vás připravili dvojdílný miniseriál na téma montáž plastových oken.
V dnes publikovaném prvním díle se dozvíte, jaký je správný postup montáže a co vše montáž plastových oken obnáší. Pokud u nás máte již plastová okna objednána a v nejbližších dnech čekáte na samotnou montáž, pak Vás bude jistě zajímat, jak připravit byt, aby byl následnů úklid hračka.
Druhý díl naší minisérie bude obsahovat informace ohledně montáže plastových oken v novostavbě.

Tipy pro plastová okna: 7x "Proč...?"

Publikováno: 30.5.2014 Autor: Svět oken

Tentokrát Vám přinášíme odpovědi na sedm méně častých otázek ohledně plastových oken. Zajímá Vás proč dávat pozor na ucpání odtokových kanálků nebo kdy nepoužívat mikroventilaci, na tyto a jiné otázky Vám odpoví náš článek.

Navrhněte si sami garážová vrata s naším konfigurátorem

Publikováno: 17.5.2014 Autor: Svět oken

Pro všechny "designéry a návrháře" přináší Svět oken novinku v podobě konfigurátoru garážových vrat. S jeho pomocí si můžete sestavit garážová vrata dle Vašich představ. Vyberte si velikost, barvu, vzorek a doplňky, jednoduše slaďte vzhled vrat s Vaším domem. Hotovou vizualizaci nám pak můžete odeslat pro nezávaznou kalkulaci.

Reference stínící technika

Publikováno: 16.5.2014 Autor: Svět oken

Zákazníci se nás často ptají na realizace stínící techniky. Proto jsme pro Vás připravili novou stránku s realizovanými zakázkami stínící techniky, reference spokojených zákazníků si můžete prohlédnout zde. Stránku budeme postupně doplňovat a doufáme, že pro Vás bude inspirací, ale i ukázkou o našich zkušenostech s výrobou a montáží stínící techniky.

Žaluzie nebo rolety?

Publikováno: 5.5.2014 Autor: Svět oken

S blížícím se létem možná i Vy uvažujete, že Vašim oknům či dveřím chybí zastínění. V tomto článku Vám vysvětlíme jaké jsou funkční rozdíly mezi roletami a žaluziemi, i jejich výhody a nevýhody.

Rosení plastových oken - problém, který má jednoduchí řešení

Publikováno: 14.4.2014 Autor: Svět oken

Rosení plastových oken je poměrně častý problém, který má ovšem jednoduché řešení. Více o příčinách rosení oken se dozvíte v našem článku.

Jak správně čistit a udržovat plastová okna

Publikováno: 11.3.2014 Autor: Svět oken

S jarem přicházejí také práce na domě a zahradě. Nezapomínejte ani na svoje plastová okna, správná péče a údržba zachová jejich pěkný vzhled a funkčnost po dlouhá léta. Jak se správně provádí údržba oken a co při ní neopomenout Vám poradí náš článek.

Jak vybrat plastová okna pro pasivní domy

Publikováno: 17.1.2014 Autor: Svět oken

Budujete pasivní nebo nízkoenergetický dům? Poradíme Vám, jak správně vybrat plastová okna, na co si dát při jejich výběru pozor a doporučíme Vám konkrétní systém plastových profilů Gealan z našeho sortimentu.

Nejčastější dotazy na plastová okna, které nám na pobočkách kladete

Publikováno: 6.12.2013 Autor: Svět oken

Na pobočkách slýcháme často několik opakujících se dotazů na naše plastová okna, jejich výrobu, původ profilů apod. a proto na tyto nejčastější dotazy odpovídáme.

Vyplatí se koupit nejlevnější plastová okna?

Publikováno: 22.10.2013 Autor: Svět oken

Plánujete si pořídit nová plastová okna a nejste si jisti zda se vyplatí koupit ta nejlevnější? Zjistěte jaké nástrahy spojené se skrytými náklady na Vás mohou čekat v budoucnu a naučte se orientovat v cenících plastových oken.

Každý měsíc přinášíme zajímavé akce a slevy

Publikováno: 18.10.2013 Autor: Svět oken

Ať již plánujete pořídit garážová vrata, plastová okna, dveře nebo hliníková okna či dveře, Svět oken pravidelně každý měsíc nabízí výrazné slevy a bonusy. Podívejte se, jaké akce přinášíme právě tento měsíc.

Neplaťte skryté budoucí náklady

Publikováno: 7.10.2013 Autor: Svět oken

Koupit plastová okna není vždy tak triviální a často je nákup spojen s nečekanými skrytými náklady. Poučte se, jak neplatit navíc cenu, kterou nečekáte.

Podívejte se na pravidelně aktualizované reference práce firmy Svět oken

Publikováno: 20.9.2013 Autor: Svět oken

Při výběru výrobce a dodavatele plastových oken, dveří, garážových vrat je nutné vybírat firmu, která je ověřená, má za sebou stovky nebo lépe tisíce realizovaných zakázek. Snažíme se na našich stránkách ukázat reference naší práce, aby naši zákazníci viděli, kde všude a jaké produkty instalovali.

Rozměry plastových oken a dveří - jaké nabízíme?

Publikováno: 1.9.2013 Autor: Svět oken

Stejně jako na ceny ptají se nás zájemci o naše produkty často, v jakých velikostech dodáváme plastová okna nebo plastové dveře, proto jsme vytvořili stručný článek odpovídající na tento typ dotazů.

Ceny plastových oken - podívejte se na orientační ceník

Publikováno: 15.8.2013 Autor: Svět oken

Zájemci o plastová okna často nemají ani rámcovou představu o tom, kolik mohou plastová okna stát. V tomto článku vysvětlujeme, jak to s cenami plastových oken je.

Ceny plastových dveří - podívejte se na orientační ceník

Publikováno: 10.8.2013 Autor: Svět oken

Zájemci o plastové dveře často neví, kolik mohou plastové dveře alespoň přibližně stát. V tomto článku Vám nabízíme orientační ceny plastových dveří od Světa oken.

Formy servisu plastových oken a dveří

Publikováno: 5.8.2013 Autor: Svět oken

Podívejte se, jaké možnosti servisu Svět oken nabízí, ať se jedná o záruční či pozáruční servis nebo servisní prohlídky.

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky