Zasklít balkón s rámem nebo bez rámu? Pro a proti | Svet-oken.cz

Zasklít balkón s rámem nebo bez rámu? Pro a proti

Zasklít balkón s rámem nebo bez rámu? Pro a proti

Jestliže jste se rozhodli, že si necháte zasklít balkón nebo lodžii, pak bude potřeba si vybrat jeden ze dvou systémů zasklení – rámový či bezrámový systém. Oba mají své klady a zápory, někde se hodí více rámový, jinde bezrámový systém. S konečným výběrem se určitě poraďte s odborníkem. Ideálně se spolehlivou firmou, kterou jste si zvolili pro realizaci zasklení vašeho balkónu (lodžie).

Ještě před zasklením je ideální provést revizi současného stavu balkónu. Pokud není v dobrém stavu, měla by zasklení předcházet rekonstrukce balkónu, nejlépe i s jeho zateplením. Nezapoměňte, že k zasklení balkónu je nutné stavební povolení. U obou systémů probíhá odvětrávání balkónu či lodžie přes průduchy mezi skleněnými tabulemi a kolejnicí.

Rámový balkónový systém

Rámový zasklívací systém bývá většinou o něco dražší než bezrámový. Rámy jsou totiž tvořeny hliníkovou konstrukcí. Maximální velikost rámového systému, která se běžně nabízí je cca 12 x 2,5 metru. Rámový systém může mít jednu nebo více posuvných částí, které jsou zasazeny v horní i spodní kolejnici. Spodní kolejnice je doplněna o otvory pro odtok dešťové vody. Rámový systém vám umožní otevřít skleněnou část až ze tří čtvrtin, jednotlivá křídla je možno vysadit.

Bezrámový balkónový systém

U bezrámových systémů, které jsou levnější, se používá především sklo. Není potřeba vytvářet konstrukci z hliníkových rámů. Sedíte-li na takto zaskleném balkónu, ani si nevšimnete, že je zasklený. Žádný rám totiž nebrání průchodu světla na balkón. Oproti rámovému systému můžete u bezrámového otevřít téměř celou skleněnou plochu. Bezrámový systém může mít 2 až 16 křídel. Sklo je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat.

Ať už si vyberete kterýkoliv systém, účelu bude dosaženo – získáte příjemné celoročně obyvatelné místo, kde si můžete vytvořit malé posezení, odpočívárnu či minizahrádku. Rozšíříte svůj obytný prostor, zvýšíte hodnotu svého bytu, znesnadníte přístup zlodějům, ušetříte za vytápění a v neposlední řadě vás tolik nebude rušit nepříjemný hluk z ulice.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky

Volejte bezplatnou infolinku pro balkóny, lodžie či zimní zahrady

Zelená linka pro balkóny, lodžie či zimní zahrady