Zasklívání lodžií - využijte slevu až 61% | Svet-oken.cz

Zasklívání lodžií

Zasklívání lodžiíStejně tak jako v případě dodatečného zasklení balkonů, i zasklení lodžie zvyšuje komfort bydlení a hlavně přináší úspory výdajů za topení. Zasklení lodžie zvětší obytné prostory, které se navíc dají využívat celoročně.

I zde zasklená lodžie funguje jako účinná termoizolace v zimě, která výrazně sníží únik tepla. Podstatným kladem je též snížení hlučnosti a prašnosti a také ochrana před povětrnostními vlivy a deštěm.

 

Vyzkoušejte naši nezávaznou kalkulaci zdarma, případné dotazy na téma zasklívání lodžií a zasklívání balkonů Vám rádi zodpovíme na naší bezplatné lince:

Nyní akční sleva 61 % na plastová okna, dveře, garážová vrata, rolety, žaluzie, markýzy a zasklívání

Nezávazná kalkulace pro zasklívání balkonů a lodžií

 

nebo volejte zdarma 800 171 177

 

Rámový nebo bezrámový systém?

Základní dva systémy na zasklení lodžií a balkonů se dělí na rámové nebo bezrámové. Oba systémy mají své výhody a možností použití.

Samotné instalaci by měla nejprve předcházet revize současného stavu lodžie. Pokud není úplně vyhovující, měla by zasklení předcházet rekonstrukce spolu s se zateplením. Obecně platí, že rámový zasklívací systém bývá levnější než bezrámový.

U bezrámových systémů pro zasklívání lodžií je hlavním použitým materiálem sklo, u rámových systémů jsou rámy tvořeny hliníkem. Rámový balkonový systém může mít jedno až deset posuvných částí, které bývají zasazeny v horní a dolní kolejnici. Přičemž spodní kolejnice bývá ještě vybaveny otvory pro odtok dešťové vody. Odvětrávání probíhá přes průduchy mezi skleněnými tabulemi a kolejnicí. Rámový systém Vám umožní otevření až tří čtvrtin plochy lodžie, přičemž jednolivá křídla jdou vysadit. Maximální roměry rámového systému jsou cca12x2,5 metru.

Bezrámový systém vyniká čistým designem, kde žádný rám nebrání průchodu světla do místnosti. Posuvná skla umožnují otevřít téměř celou plochu balkonu. Sklo je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat. Bezrámový systém může mít dvě až šestnáct křídel.

Proč je nutné časté větrání?

Pokud se zasklený balkonový prostor často nevětrá, může dojít k zapaření prostor, okna se začnou rosit a může vzniknout až plíseň. U bezrámových systémů je třeba dát pozor na doplňkové krycí lišty, které utěsní odvětrávací skuliny. Rámové systémy mají mezi tabulemi těsnící kartáčky a postačí mezi křídly ponechat milimetrovou mezírku.

Na závěr trochu administrativy - většinou nestačí pouhé ohlášení stavebnímu úřadu, ale je zapotřebí získat stavební povolení. Pro jistotu kontaktujte Váš příslušný stavební úřad, kde se dozvíte více.

Zasklívání balkonů a lodžií

Zasklívání balkonů a lodžií

Zasklívání balkonů a lodžií

Zasklívání balkonů a lodžií

Zasklívání balkonů a lodžií

Zasklívání balkonů a lodžií

Zpět na zasklívání balkonů a lodžií

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky

Volejte bezplatnou infolinku pro balkóny, lodžie či zimní zahrady

Zelená linka pro balkóny, lodžie či zimní zahrady