Vnitřní rolety – proti světlu, chladu i hluku | Svet-oken.cz

Vnitřní rolety - proti světlu, chladu i hlukuVnitřní rolety – proti světlu, chladu i hluku

Rolety se vyrábějí v nejrůznějších provedeních, při jejich výběru se budete muset rozhodovat hned o několika důležitých otázkách. Vnitřní rolety se totiž dělí hned dle několika kritérií:

  • Podle typu uchycení rolet. Rolety se montují buď na rám okna, na zeď, na strop nebo na nosný rám. Záleží na tom, kde chcete rolety používat, jaké má váš dům dispozice.
  • Podle ovládání rolet. Tady budete volit mezi řetízkovým ovládáním, stahovacím ovládáním, motorickým či pružinovým ovládáním, kdy se roleta sama navíjí.
  • Podle materiálu rolet. Rolety bývají vyráběny z různých typů látek, ale existují také bambusové rolety nebo když mluvíme o různých materiálech, seženete třeba dřevěné žaluzie.

Rolety jsou součástí interiéru

Vnitřní rolety hrají výraznou roli i v celkovém designu a atmosféře domácnosti. I proto prodejci nabízejí rolety v nejrůznějších barevných provedeních, s různými vzory, zatemňující rolety i průsvitné rolety. Rolety opravdu dokáží proměnit každou místnost v útulný a příjemný prostor. Sami si vyberte rolety dle svého vkusu.

Kromě designu mají rolety i další funkce. Samozřejmě mají místnost zastínit, když je potřeba, chrání před slunečními paprsky i před zraky kolemjdoucích. Částečně fungují také jako izolace proti chladu i hluku zvenčí.

Rolety pro střešní okna či netradiční tvary oken

Rolety a plisé se dají použít i u střešních oken, v případě plisé můžete zastínit i půlkruhová, kruhová nebo jinak atypická okna. Jejich montáž a vůbec používání je jednoduché a nenáročné na údržbu. V neposlední řadě rolety patří k nejlevnější stínící technice. Vnitřní rolety mají sice také některé nedostatky – například nezabrání tak účinně přehřívání interiéru nebo nezatemní místnost na 100 % – ale jejich výhody mají jasně navrch. O tom svědčí i skutečnost, že jsou ve mezi lidmi velmi rozšířené a stále oblíbené.

Pro více informací o vnitřnívh roletách kontaktujte jednu z našich poboček.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky

Volejte bezplatnou infolinku pro stínící techniku

Zelená linka pro stínící techniku