8 rad, jak správně umýt okna | Svet-oken.cz

8 rad, jak správně umýt okna

8 rad, jak správně umýt okna

Chcete správně umýt okna? V tom případě byste se měli řídit těmito osmi základními radami.

  • Počkejte s mytím oken na vhodné počasí – základní rada spočívá ve správném načasování mytí oken. Této činnosti se vyhýbejte za slunečného počasí, ale i pokud venku mrzne. Jestliže vám na okna bude pražit sluníčko, můžete si být jistí, že na nich zůstanou šmouhy, a to díky rychlému vypařování vody. Přípravky, které používáte na mytí oken, zase nesnesou mráz. Počkejte tedy, až bude teplota vzduchu alespoň 5 °C. Do mytí oken se pusťte ideálně za oblačného počasí.

  • Bezpečnost na prvním místě – z okolí oken odstraňte vše, co by vám mohlo překážet. Z oken se příliš nenahýbejte. Pokud jsou vysoko, použijte štafle či pevnou stoličku. Pozor dejte na chatrný a polorozpadlý nábytek. Na takový rozhodně nestoupejte, ať si nepřivodíte nepříjemné zranění.

  • Pořádně očistěte okolí – než se pustíte do mytí oken, nejprve očistěte jejich okolí, odstraňte prach či případné pavučiny. Nezapomeňte před mytím skel očistit žaluzie, garnýže, parapety a samozřejmě i okenní rámy.

  • Správný výběr nástrojů na mytí oken – profesionálové používají na mytí oken 3 nástroje. Jsou jimi rozmývák, stěrka a utěrka z mikrovlákna.

  • Správný výběr přípravků na mytí oken – na trhu naleznete mnoho přípravků, které vám mytí oken usnadní. Krémové čističe například odstraní z rámů nečistoty a zvýrazní jejich bílou barvu. Na leštění skel jsou nejlepší přípravy, které vytvářejí pěnu a nestékají.

  • Nepoužívejte příliš horkou vodu – horká voda snižuje účinnost čisticích prostředků. Používejte proto vodu vlažnou o maximální teplotě 30 °C.

  • Nepoužívejte na mytí oken písek – písku na nádobí a podobným abrazivním přípravkům se obloukem vyhněte. Při jejich použití hrozí především poškrabání rámu. Zvláště plastová okna si zaslouží šetrné zacházení.

  • Řiďte se babskými radami – babské rady mají něco do sebe a nejedné hospodyňce usnadnily práci. Asi nejznámějšími babskými radami jsou použití octové vody, která zaručí lesk skel a použití starých novin, díky kterým na sklech nezůstanou žádné šmouhy. Babských rad existuje ale mnoho od přidávání soli či alkoholu do vody přes leštění skel silonkami až po nasypání pudinkového prášku do vody na mytí oken.


Autor: Svět okenJe pro Vás tento článek přínosný?sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky