Není nad garážová vrata s opravdu tichým chodem | Svet-oken.cz

Není nad garážová vrata s opravdu tichým chodemNení nad garážová vrata s opravdu tichým chodem

Jedním z mnoha kritérií při výběru nových garážových vrat by měla být jejich hlučnost při otevírání a zavírání. Ať už si vyberete sekční, rolovací nebo dvojkřídlá garážová vrata, tichý chod oceníte. Nebo spíše naopak, tichého chodu si ani nevšimnete, ale když jsou garážová vrata při zavírání hlučná, je to velmi nepříjemné. Nejen v noci, ale také přes den. Tichý chod u garážových vrat by měl být standardem a je nutno říct, že u většiny výrobců se na tento faktor myslí. Přesto se při výběru vrat na tichý chod prodejce osobně zeptejte.

Tichá vrata pro klidný spánek

Může se stát (a v některých rodinách se to stává pravidelně), že jeden z členů domácnosti přijíždí domů až pozdě večer nebo odjíždí brzy ráno. V tom případě je hlučné otevírání garážových vrat dvojnásob nepříjemné. Nemají-li vaše garážová vrata tichý chod, můžete vzbudit děti nebo další členy rodiny, kteří tím nebudou příliš nadšeni. Tichý chod závisí na pohonu vrat. Pohon vrat by měl být hlavně spolehlivý, ale v neposlední řadě právě také bezhlučný.

Ruční nebo automatické ovládání vrat

Většina výrobců garážových vrat vám bude nabízet obě varianty ovládání. Klasické manuální ovládání – kdy musíte vždy vystoupit z auta a vrata si sami otevřít, což je nepříjemné třeba v silném dešti – nebo automatické dálkové ovládání, kdy vám stačí zmáčknout ovladač a vrata se otevřou. Rozdíl je samozřejmě v ceně, dálkové ovládání je logicky dražší, ale zase pohodlnější. Výběr je vždy na vás, ale většina lidí, když už si pořizuje nová garážová vrata, připlatí si tento minimální luxus, který automatické ovládání nabízí.

Kde garážová vrata koupit

Na internetu je tak široké spektrum firem, které garážová vrata různých typů prodávají, že je těžké se v tom vyznat. Abyste si výběr zjednodušili, najděte si výrobce (či prodejce), který už funguje alespoň 5 let, má pozitivní reference, a hlavně kromě e-shopu provozuje také kamennou prodejnu (nejlépe ve vašem okolí). Tím se vám výběr zúží a vy se můžete zaměřit na konkrétní parametry – cena, kvalita vrat, rozsah služeb, pozáruční servis apod.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>