Interiérové dveře – prosklít nebo neprosklít | Svet-oken.cz

Interiérové dveře - prosklít nebo neprosklít

Interiérové dveře – prosklít nebo neprosklít

Uvažujete o tom, jaký typ interiérových dveří si vybrat? Ať už kupujete dveře do bytu, do kanceláře či do jiného objektu, je potřeba si promyslet, jakou funkci mají dveře plnit. Například dveře na toaletu chce mít většina lidí plné, tedy neprosklené. Podívejme se na nejčastější použití interiérových dveří a také na to, jaký typ si lidé pro daný prostor obyčejně vybírají.

  • Dveře na WC. Dveře na toaletu bývají jasná volba, neprosklené vůbec, případně jen minimálně s neprůhledným sklem. Důvod je jasný, dveře mají chránit nutné soukromí.
  • Dveře do koupelny. Tady už záleží na každé rodině. Když už jsou dveře alespoň částečně prosklené, jedná se většinou o neprůhledné sklo. Opět kvůli soukromí v koupelně.
  • Dveře do ložnice. Další dveře, které nebývají tolik prosklené. Nebo spíše vůbec prosklené. V ložnici by měl být klid a tma. Když se ve vedlejším pokoji ještě svítí, v ložnici by to nemělo jít vidět.
  • Dveře do kuchyně. V případě kuchyně se volí nejčastěji prosklené dveře. Často i posuvné. Ideální pro mnoho rodin je, když mezi obývacím pokojem a kuchyní žádné dveře nejsou. Zvětší se tak opticky obývaný prostor, rodina je více pohromadě. I proto se volí prosklené dveře i s dost průhledným sklem.
  • Dveře do dětského pokoje. U dětí jsou dva protichůdné faktory. Pro prosklení je fakt, že rodiče chtějí na dítě alespoň trochu „vidět“. Pro plné dveře bez prosklení je klidnější spánek, když k dětem nejde světlo z ostatních místností.
  • Dveře do obývacího pokoje. Prosklené jsou nejčastější. Platí to stejné jako u kuchyní, rodina na sebe „vidí“ a je pohromadě.
  • Dveře do pracovny. Tady se v drtivé většině případů volí neprůhledné plné dveře bez prosklení, aby byl v pracovně potřebný klid na práci.

Jaké prosklení můžete volit

Dveře můžete mít nejen klasické, ale také posuvné nebo i dvojkřídlé. U všech typů si můžete vybrat určitou míru prosklení. Existují dveře jen s několika prosklenými obdélníčky, ale také dveře, kde je prosklena střídavě i polovina dveří. Prosklení si vyberete buď na internetu, nebo ideálně v kamenné prodejně spolehlivého prodejce, který vám poradí s výběrem a zodpoví veškeré vaše dotazy.


Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky