Praktické informace - novinky, rady, tipy, užitečné články pro Váš dům a byt

blog

Vchodové dveře musí chránit i dobře vypadat

Při výběru vchodových dveří se vyplatí dbát jak na designové tak na bezpečnostní vlastnosti dveří. Můžete vybírat z různých druhů materiálů či vstupní dveře doplnit skleněnou výplní. Možnosti jsou široké a nejlépe vám poradí na kamenné pobočce. Šťastnou ruku při výběru.
blog

Interiérové dveře – prosklít nebo neprosklít

Uvažujete o tom, jaký typ interiérových dveří si vybrat? Ať už kupujete dveře do bytu, do kanceláře či do jiného objektu, je potřeba si promyslet, jakou funkci mají dveře plnit. Podívejme se na nejčastější použití interiérových dveří a také na to, jaký typ si lidé pro daný prostor obyčejně vybírají.
blog

Dvoukřídlé interiérové dveře a jejich výhody

Dvoukřídlé interiérové dveře nejsou úplně obvyklá varianta, navíc vyžaduje trošku více prostoru, ale určitě má své kouzlo. Dvoukřídlé dveře dávají prostoru nádech luxusu a ideálně zapadají do velkých otevřených interiérů. Obecně platí, že si můžete vybrat ze dvou základních provedení dvoukřídlých dveří – se dvěma otevíracími křídly nebo s jedním fixním a druhým otevíracím křídlem.
blog

Vchodové dveře do bytu, domu a paneláku

Na trhu si můžete vybrat spoustu variant vchodových dveří. Nejčastěji si budete vybírat mezi levnějšími plastovými dveřmi a dražšími a odolnějšími hliníkovými dveřmi. Konkrétní typ dveří si určitě vyberte podle toho, kde dveře budou umístěny, jak často se budou otevírat, jakým vnějším podmínkám jsou vystavené apod. Podívejme se tedy na to, jaké dveře vybrat do bytu, rodinného domu, paneláku a administrativních budov.
blog

Kliky, madla, koule a zámky pro vchodové dveře

Vchodové dveře jsou často tím prvním, co vaši hosté uvidí, kromě estetické stránky, musí být vchodové dveře také bezpečné. Nedílnou součástí vchodových dveří jsou i doplňky - madla, koule, dopisní vhozy či klepadla. Všechny potřebné informace naleznete v našem článku.
blog

Prosklené interiérové dveře můžete koupit v mnoha provedeních

Prosklené interiérové dveře na vhodně zvolených místech prosvětlí a zútulní váš domov. Přičemž můžete vybírat z mnoha variant prosklení - částečné, plné, v různých tvarech, designech a barvách. Kam se prosklené dveře hodí a kam je lepší volit plné dveře vám poradí náš článek.
blog

Interiérové dveře změní byt v paneláku

Interiérové dveře výrazně ovlivňují vzhled panelových bytů a dodávají jim rodinnou atmosféru a pohodu. U Světa oken můžete vybírat ze širokého sortimentu a designového provedení interiérových dveří, jak vybrat správně, kam se hodí prosklené a kam plné dveře vám poradí náš článek.
blog

Výhody a nevýhody prosklených interiérových dveří

Prosklené interiérové dveře jsou neodmyslitelným designovým prvkem každé domácnosti. S prosklenými dveřmi získá váš domov a světlosti a útulnosti. Je třeba jen zauvažovat, ve kterých místnostech si chcete zachovat soukromí a pak si už jen můžete vybírat z nepřeberného množství designových provedení v široké barevné škále.
blog

Hliníkové vstupní dveře – nejvyšší životnost, bezpečnost, ale i cena

Bezpečné, nezničitelné, elegantní a s dlouhou životností...takové jsou hliníkové vstupní dveře. Proč je ještě nemáte? Pravděpodobně kůli vyšší pořizovací ceně. Náš článek vás ale přesvědčí, že i tak se investice do hliníkových vstupních dveří jednoznačně vyplatí.
blog

Zima je za dveřmi – ať tam také zůstane

Zima je za dveřmi aneb jaké vchodové dveře si pořídit...V tomto článku se dozvíte, jak by měly vypadat správné vchodové dveře. Důležitá je nejen bezpečnost, ale i design a v neposlední řadě také izolační vlastnosti. Porovnejte různé materiály a vyberte si dveře, které vám budou dobře izolovat a ušetřete za vytápění.
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE