Jak opravit poškrábané parapety

Jak opravit poškrábané parapety

  • Publikováno: 12.6.2019
  • Kategorie: Okna

Máte nová okna a k tomu poničené parapety? Parapety dost ovlivňují, jak okno vypadá, takže každé poškození je nepříjemné. Když máte hliníkové nebo dřevěné parapety, pak není oprava problém, ale co když máte plastový parapet tak jako většina ostatních? Poškozený plastový parapet můžete buď opravit nebo vyměnit. Nový parapet není extra drahá záležitost, ale záleží na typu poškození. Existují totiž metody, jak plastový parapet jednoduše opravit. Opravit se dají vnitřní i venkovní parapety, záleží však, jak jsou poškozeny.

Konkrétní tipy na opravu plastového parapetu

Parapet může být poškrábaný, popálený nebo jinak zničený. Když například nabobtná, je potřeba jej první zarovnat dlátkem a srovnat smirkovým papírem. Co však dál? Tady je několik tipů:

  • Samolepící tapeta. Máte-li bílý parapet, pak je potřeba poškozené místo zabrousit do roviny, případně zatmelit a přelepit samolepící bílou tapetou. Výsledkem je čistě bílý parapet.

  • Karosářský tmel. Další variantou je použít tmel, který používají mechanici na opravu aut. Když se pod vodou zabrousí, bude perfektně držet.

  • Speciální lepidlo. Výrobci oken používají speciální lepidlo, které po zaschnutí vypadá jako bílý plast. Můžete se pokusit takové lepidlo sehnat třeba od dodavatele vašich plastových oken.

  • Oprava špalet. Může se stát, že máte parapety špatně zaizolované. S tím si asi sami neporadíte, tak raději zavolejte odborníky.


Kdy si raději koupit nový parapet

Vždy záleží nejvíce na tom, jak je váš parapet poškozený. Některé parapety jednoduše nejde opravit a budete si muset pořídit nový parapet. Jestli si nejste jistí, můžete se jej pokusit opravit. V případě, že se to nepovede, vždy si můžete pořídit parapet nový. Můžete to také udělat tak, že si pozvete odborníka na seřízení oken a dveří (doporučuje se jednou seřizovat jednou ročně) a zeptáte se ho, jak plastový parapet opravit a jestli to vůbec jde.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE