Hliníková pergola může být skvělá zimní zahrada

Hliníková pergola může být skvělá zimní zahrada

  • Publikováno: 17.8.2021
  • Kategorie: Pergoly

Mít u domu zimní zahradu zní jako skvělý nápad snad každému. Kdo by neocenil možnost sedět za sklem v útulném pokoji a dívat se do zahrady, i když je venku zrovna zima nebo prší. Zimní zahrada symbolizuje určitý luxus, ale v praxi zase není takový problém si ji zařídit. Ideální je spojit zimní zahradu s hliníkovou pergolou. A kromě praktických výhod získáte i esteticky zajímavý doplněk domu.

Pergola může být spojená s domem

Když si pořídíte pergolu nad terasou, tedy pergolu přikotvenou k domu, pak už vám nic nebrání investovat ještě do jejího zasklení. Získáte tak obytný prostor navíc. A to nejen pro letní dny, v podstatě pro celý rok, nebo alespoň jeho velkou část. Když budete mít pergolu hned u domu (a ne samostatně stojící dále na zahradě), má to spoustu výhod. Kromě jiného je to blízko do kuchyně, můžete ji využívat jako další pokoj, chrání váš dům apod. A když si pergolu ještě necháte zasklít, nebudete litovat.

Pergola se dá zastínit i vytápět

Cílem většinou není pergolu vytápět přes zimu, ale prodloužit si díky zasklení léto o jarní a podzimní měsíce. Vytápět pergolu ale určitě můžete. Hliník a sklo nejsou nejlepší izolanty, právě proto většina lidí využívá i zasklené pergoly hlavně od jara do podzimu. Když budete pergolu vytápět, můžete tam mít krbová kamna, podlahové vytápění, infratopidlo, nebo i jiný zdroj tepla.

Co se týká stínění pergoly, tak záleží na tom, jakou střechu máte. Když máte střechu z polykarbonátu, nebo prosklenou, pak se hodí markýza. Když máte třeba střechu posuvnou (plachta z PVC), nebo luxusní s otočnými lamelami, pak máte stínění střechy vyřešeno. Boční stínění pak vyřeší jednoduché screenové rolety.

Když svou zasklenou pergolu nevytápíte, mohou v ní alespoň přezimovat některé rostliny, nebo tam můžete mít přes zimu i nějaké věci (kola, kočárek apod.).

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE