Zasklení velkých ploch

Zasklení velkých ploch

  • Publikováno: 4.10.2019
  • Kategorie: Okna

V dnešní době jsou moderní velká okna, dokonce celé prosklené stěny a to nejen u administrativních budov, ale také v rodinných domech. Používají se francouzská okna, prosklené stěny, netradiční tvary oken a různá nadrozměrná okna. Logicky jsou taková řešení finančně náročnější, ale architektonicky mohou být opravdu nádherná. Dají rodinnému domu úplně jiný nádech. Ať už si spolu s architektem vymyslíte cokoliv a máte dost peněz, není problém to realizovat.

Velké zasklené plochy přinášejí do interiéru světlo a vytvářejí pocit neomezené svobody. Navíc vlastně spojují interiér s okolím, s přírodou, s nebem, nabízejí nádherné výhledy. U bezrámových zasklení navíc nejsou spoje skel téměř vidět, takže můžete vytvořit celé prosklené stěny, nejen klasická francouzská okna.

Náročná montáž zvyšuje cenu

Cenu velkých a netradičních oken zvyšuje kromě výroby na míru také jejich náročnější montáž. Francouzská okna se ještě dají namontovat celkem jednoduše, ale větší okna nebo celé prosklené stěny už potřebují speciální techniku, například pneumatickou a zvedací techniku (mini jeřáb), která je schopna okno dostat tam, kam patří. Používá se pro nadrozměrná okna, bezrámová zasklení i nepřístupná místa ve výškách, kam je okno potřeba usadit. Okno musí být perfektně usazeno a přesně seřízeno nejlépe přímo dodavatelskou firmou.

Údržba velkých zasklených ploch

Velká okna a bezrámová zasklení mají obvykle lehké zeštíhlené hliníkové profily, které tolik nezvyšují už tak velkou hmotnost skla. Když se navíc jedná o velká otevíratelná křídla, hmotnost je extrémně důležitá. Při údržbě se musí dbát na to, aby se velká okna často kontrolovala, aby byla přesně seřízená. Jinak se údržba nijak zvlášť neliší, stačí občas okna umýt a zkontrolovat jejich funkčnost.

Hliníková okna a nadrozměrná okna různých tvarů si objednejte u osvědčených firem, které kromě internetových stránek provozují nejlépe i kamenné prodejny, kam se můžete jít osobně domluvit. Vždy je lepší osobní konzultace a možnost zeptat se na vše, co vás zajímá. Navíc tak budete mít místo, kam můžete chodit pro radu, případně tam řešit vzniklé reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE