Proč bezpečnostní kování MACO?


plastova-okna-maco-logo.jpg Jaký je rozdíl mezi standardním plastovým oknem a oknem s bezpečnostním kováním Maco? Plastové okno se standardním kováním plně zajišťuje všechny běžné funkce – otevírání, ventilaci a uzavření okna. Nicméně nezabrání násilnému vniknutí.
Až 82 % vloupání do rodinných domů je přes okna a terasové dveře.Násilné vniknutí přes plastové okno se standardním kováním pouze za pomocí obyčejného šroubováku trvá jen několik vteřin. Okno lze velmi jednoduše a hlavně tiše vypáčit. Jak velmi jednoduché to je se můžete sami přesvědčit v ukázce.

Dalším způsobem násilného vniknutí, kterému standardní kování není schopno zabránit, je otvrtání okna a otevření klikou pomocí obyčejné vrtačky a zahnutého drátu. Opět to zabere pouze pár vteřin a Váš majetek není chráněn. Podívejte se na to na videu sami.


Existuje velmi jednoduché řešení, osadit okno bezpečnostním kováním MACO i.S. Základem je bezpečnostní i.S. čep, který při uzavření okna zajíždí do bezpečnostního protikusu. Okno tak již není možné vypáčit. Dalším bezpečnostním prvkem je klika MACO osazená pojistným knoflíkem. Ten je nejen ochranným prvkem proti vloupání, ale zároveň slouží jako dětská pojistka. To jistě velmi ocení rodiče malých dětí.

Na závěr se můžete sami přesvědčit, jak velmi těžké je překonat všechny bezpečnostní prvky v plastovém okně osazeném bezpečnostním kováním MACO i.S. Ani po dlouhých minutách, použití hrubé síly a velmi výrazném poškození okna se nepovedlo okno otevřít.

Kování MACO Multi-matic

PL_maco_zadni_05Balkónová průvanová pojistka

Může být osazována na dveře od výšky 1701 mm v kovací drážce Konstrukčně je řešena tak, aby byla aktivní pouze v otevřené poloze. Pokud křídlo bude ve sklopené poloze (v případě OS provedení), pak je pojistka deaktivována posunem kování, a tím se výrazně prodlužuje její životnost. Jednoduché výškové seřízení umožňuje udržovat správný odpor dle potřeby. 

PL_maco_zadni_04Speciální plastový klín

Je součástí spodního rohového OS převodu. Umožňuje i při svěšení křídla správný náběh i.S. bezpečnostního čepu do uzávěru bez zvýšeného odporu. Klín vymezuje správnou vzdálenost mezi kováním a rámem okna v uzavřené poloze v případě svěšení křídla


PL_maco_zadni_03Spárová ventilace

Je integrovaná do nůžek. Odskok křídla od rámu je větší než u standardní mikroventilace. Jeho odklopení cca 12 mm již umožňuje dostatečnou výměnu vzduchu. Tento způsob ventilace je výborný pro všechna roční období, kdy venkovní teplota neklesne pod 0°C.PL_maco_zadni_02

Povrchová úprava

Elektrolytický čistý zinek se nanáší na základní ocelový profil, tloušťka zinkování je mezi 0,006 až 0,015 mm. Pasivace slouží jako dodatečná ochrana proti korozi a současně zajišťuje celkový vzhled povrchové úpravy. Uzavírací povrchová vrstva zajišťuje další zvýšení protikorozní úpravy, lepší kluznost a rovnoměrnější povrch. Celková povrchová úprava MACO přesahuje několikanásobně normou požadované parametry a kování MACO tak zaručuje vysokou životnost.

PL_maco_zadni_01Maco i.S. bezpečnostní čep

Je osazen na všech dílech obvodového kování. Zabezpečuje jeho výškovou regulaci 2 mm bez nutnosti servisního zásahu, tím šetří náklady na dodatečné servisní úkony. Umožňuje volitelnou bezpečnost oken a dodatečné zvýšení bezpečnosti přímo u zákazníka bez složitých úprav. Je konstrukčně již v základu připraveno pro bezpečnost WK2 a WK3 (Normovaná bezpečnost dle norem ENV 1627-30). Valivý systém čepů snižuje tření při uzavírání, a tím i kroutící moment na okenní klice. Excentrické uložení i.S. čepu umožňuje rovněž zvětšení nebo zmenšení přítlaku o +/- 0,55 mm. Zasunutím i.S. bezpečnostních čepů do drážek i.S . bezpečnostních uzávěrů je velmi účinou ochranou proti vypáčení.

Vícebodový zámek Maco Z-TF

Velmi populární třístřelkový dveřní zámek MACO Z-TF, který kromě klasické klikové střelky a dveřní zástrče nabízí navíc i dvě multifunkční střelky a dva masivní trny zvyšující úroveň zabezpečení proti vloupání. Zámek je stejně vhodný pro plastové, dřevěné i hliníkové domovní dveře a lze ho použít na křídla s výškou v kovací drážce mezi 1800 a 2400 mm.

Výhody vícebodového zámku MACO Z-TF:


Pokud vás zaujaly naše produkty, 
kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE