Kam se hodí rolovací vrata

Kam se hodí rolovací vrata

Nejčastěji si lidé pořizují sekční garážová vrata, ale rolovací vrata jsou hned na druhém místě. Hlavní důvod je jasný. Rolovací vrata zabírají minimum místa, jsou levná a bezporuchová. Jejich základem je pouzdro, do kterého rolovací vrata zajíždějí. Toto pouzdro se jednoduše namontuje bez jakýchkoliv stavebních úprav do každé garáže. Buď přímo do garážového otvoru nebo před něj. Pojďme se tedy podívat, kde se rolovací garážová vrata nejčastěji používají a kam se hodí.

Rolovací vrata můžete použít kdekoliv. Lidé si je pořizují hlavně v tom případě, že buď nemají v garáži a před garáží moc místa nebo když chtějí jednoduše místo ušetřit. Kromě použití v klasických garážích se rolovací vrata používají i v malých garážích, ve skladech a prumyslových budovách, k hospodářským budovám i do menších místností, kde je potřeba zajistit velký vchod.

Vrata jsou tvořena lamelami

Samotná rolovací vrata se skládají z lamel, které jsou k sobě připevněné. Lamely se mohou ve spojích ohýbat a navíjet se tak na hřídel, která je umístěna nad stavebním otvorem. Pokud potřebujete mít v garáži světlo, vyrábí se i rolovací vrata s průhlednými okénky. Lamely u rolovacích vrat mohou být také mřížované, čímž vzniká pevná a bezpečná rolovací mříž.

Jedinou teoretickou nevýhodou rolovacích vrat je skutečnost, že nejsou úplně tichá. Ne že by zvuk při zavírání vrat až tak vadil, ale uslyšíte jej. Na druhou stranu rolovací vrata můžete například zateplit pomocí polyuretanové pěny a použít je tak i v garáži, kde chcete myslet na úsporu tepla. No a samozřejmě si pořiďte rolovací vrata s dálkovým ovládáním. Není to nijak velká investice, a dálkové ovládání je praktické a pohodlné, nemusíte vystupovat z auta.

Rolovací vrata do nových garáží i pro rekonstrukci

Rolovací vrata jsou nejuniverzálnější. Dají se použít do každé garáže. Stačí jen nahlásit velikost garážového otvoru a seženete rolovací vrata přesně na míru. Navíc nemusíte v drtivé většině případů dělat žádné stavební úpravy. Montáž je velmi jednoduchá a nová vrata zapadnou jak do nové garáže, tak i do rekonstruované garáže namísto dosluhujících garážových vrat.

Zde jsme pro vás připravili článek s ceníkem rolovacích vrat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE