Jak vybrat garážová vrata

Jak vybrat garážová vrata

Garážová vrata potřebuje každá garáž. Musí mít funkci bezpečnostní, aby se přes ně nikdo nedostal do domu a také elegantní, aby dobře vypadaly a ladili se zbytkem domu. Existuje několik základních typů garážových vrat, z nichž každý má své přednosti a nevýhody. Ještě mnohem více je na trhu výrobců vrat. Tento článek by vám měl pomoci se zorientovat, jak při výběru garážových vrat postupovat. Jako první si ujasněte, jaký typ vrat byste pro svou garáž chtěli použít.

Podle čeho vrata vybírat

Kromě vzhledu a způsobu otevírání garáže jsou i další faktory, které je potřeba zohlednit:

  • cena garážových vratceny vrat jsou důležitým faktorem přirozhodování, ale pozor na nejlevnější nabídky, v zimě máte šanci získat garážová vrata se zajímavými slevami, určitě nakupujte u spolehlivých výrobců, nejlépe z blízkého okolí
  • typ garážových vrat – existuje několik typů vrat: sekční vrata s výsuvem ke stropu (nebo do strany) s výbornými izolačními vlastnostmi, výklopná garážová vrata, která jsou ideální pro garáže stojící samostatně, rolovací vrata zase nezaberou téměř žádný prostor či klasická křídlová vrata
  • vlastnosti konkrétních vrat – stejný typ vrat může mít různé vlastnosti: použitý materiál, kvalita těsnění, odolnost proti povětrnostním podmínkám, způsob zabezpečení vrat apod.

Výběr dodavatele vrat

Existuje mnoho variant garážových vrat

Dodavatelů je spousta. Ideální je vybrat si dodavatele, který má více referencí a provozuje kamenné prodejny. Tam se můžete jít ještě před samotnou koupí poradit a sami vycítíte, jaký dojem na vás firma dělá. Nakupovat vrata naslepo přes internet od neznámé firmy za velmi nízkou cenu je velké riziko. Kdyby se s vraty totiž něco stalo, můžete mnohdy zapomenout na záruční servis či reklamace. Nejlepší tedy je zvolit lokálního výrobce vrat, který provede také odbornou montáž a vy s ním můžete být i nadále v kontaktu a zvát jej na pravidelný servis vrat.

Ještě před samotným nákupem je dobré se poradit (třeba v kamenné prodejně) a zeptat na to, co vás zajímá. Například jaký typ vrat by se pro vaši garáž nejlépe hodil (do malých garáží se třeba hodí rolovací vrata), jestli si můžete nechat udělat do vrat vchodové dveře, jaký systém otevírání zvolit apod. Případně můžete zkusit náš konfigurátor vrat.

Hodně štěstí při volbě vrat a spolehlivého dodavatele.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE