Novinky a články ze Světa oken...

Běžné poruchy žaluzií a jak je opravit

Publikováno: 20.10.2017 Autor: Svět oken

Každá věc se může pokazit, stejně tak i žaluzie. Můžete je neúmyslně poškodit sami, mohou mít skrytou vadu a nebo už je některá jejich část na hraně životnosti. Vědeli jste, že některé drobné závady na vnitřních žaluziích si můžete opravit sami? Pokud si na to netroufáte, pak se obraťte na odborníka. V tomto článku se podíváme na nejčastější poruchy vnitřních žaluzií a co s nimi dělat.

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Publikováno: 16.10.2017 Autor: Svět oken

Každý dům má různé množství oken, která nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Pojďme se podívat, jaká okna jsou vhodná pro jednotlivé místnosti.

Akční nabídka interiérových dveří (jen do 31.12.2017)

Publikováno: 12.10.2017 Autor: Svět oken

Akční nabídka interiérových dveří, výrazné slevy na vybrané modely!
Budete překvapeni, jak interiérové dveře příjemně ovlivní a změní vzhled a útulnost vašeho domova. Máme pro vás nabídku plných i prosklených dveří v několika designech a barevných provedení. Tak, které si vyberete vy?

Jak jednoduše seřídit dveře

Publikováno: 2.10.2017 Autor: Svět oken

Tak jako okna, garážová vrata či stínící technika, i dveře potřebují pravidelnou údržbu. Ideální je je kontrolovat každý rok a dveře seřídit, případně i namazat panty. Na základní údržbu a seřízení interiérových dveří nepotřebujete odborníka. V tomto článku se podíváme jak seřídit dveře vlastními silami a kdy už je potřeba oslovit odborníka.

Jak vybrat dveře do koupelny

Publikováno: 20.9.2017 Autor: Svět oken

Koupelnové dveře musejí na rozdíl od ostatních interiérových dveří splňovat dost specifické požadavky. Kromě toho, že se jedná o dveře, které se v drtivé většině domácností používají nejčastěji, dveře do koupelny by měly být i velmi odolné. Hlavně jim nesmí vadit výrazná vlhkost vzduchu, která se nárazově mění, stejně tak by jim nemělo vadit časté střídání teplot.

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Publikováno: 17.9.2017 Autor: Svět oken

Hlavní předností venkovních žaluzií, oproti například roletám či vnitřním žaluziím, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. V našem článku vám poradíme, jak na to.

Jak probíhá příprava interiéru u výměny oken

Publikováno: 13.9.2017 Autor: Svět oken

Montáž oken se v drtivé většině případů provádí zevnitř místnosti. Výměna oken je regulérní stavební činnost. Počítejte s tím, že se bude v bytě prášit a vznikne stavební odpad, který bude třeba vyvézt. Ve vašem bytě se bude pohybovat několik montážních pracovníků. Proto je důležité svůj byt nebo dům na výměnu oken dobře připravit. Jaké vhodné kroky učinit při prípravě interiéru k výměně oken vám poradí náš článek.

Jak vysadit plastové okno

Publikováno: 9.9.2017 Autor: Svět oken

Vysadit plastové okno není nic složitého. Obecně platí, že vysazení okna bude o dost jednodušší, když ho budete dělat ve dvou lidech. Okno vám nespadne, jeden ho jistí a druhý vysazuje. Ve dvou se i okno lépe přenese, kam potřebujete. V tomto článku si ukážeme jednoduchý postup, jak na to.

Ovládání venkovních žaluzií a rolet v moderním světě

Publikováno: 5.9.2017 Autor: Svět oken

Ovládání venkovních žaluzií a rolet může mít mnoho podob. V dnešním světě už můžete i tyto úkony automatizovat a ovládat tak žaluzie a rolety třeba přes chytrý mobil. Pro některé lidi je budoucnost v automatizaci domácnosti. Jiní mají zase rádi klasiku a ovládání pomocí šňůry. Sto lidí, sto chutí. Jaké ovládání preferujete vy?

Balkónové dveře v kostce - co potřebujete před výběrem vědět

Publikováno: 21.8.2017 Autor: Svět oken

Balkónovým dveřím se říká také francouzská okna a jsou velmi elegantní a stále oblíbenější. Každý dům a byt výrazně prosvětlí. Suverénně nejpoužívanější jsou plastové balkónové dveře, často s dekorem dřeva, takže nakonec vypadají jako dřevěné, ale drží si všechny pozitivní vlastnosti plastových dveří.

Úniky energie v nízkoenergetických domech (ROZHOVOR)

Publikováno: 15.8.2017 Autor: Svět oken

Úniky energií v energeticky úsporných domech jsou v současnosti často diskutovaným a hojně zmiňovaným tématem. Jak poznáme, že z domu uniká větší množství energií nebo kde jsou "slabá" místa, kde k úniku dochází? Odpovědi nejen na tyto otázky vám přinášíme v rozhovoru s odborníkem v oboru panem Karlem Murtingerem.

Pochvala vždy potěší

Publikováno: 4.8.2017 Autor: Svět oken

Největším oceněním naší práce je spokojenost našich zákazníků. Dlouhý děkovný dopis nám zaslal pan Miroslav Líbal, který se rozhodl pro výměnu starých oken za nová. Jak probíhala realizace jeho zakázky a co nejvíce ocenil na našem přístupu a službách se dozvíte v našem článku.

Kvalita skla ve fasádních oknech a v zasklívacích systémech (ROZHOVOR)

Publikováno: 18.7.2017 Autor: Svět oken

Jaké sklo je nejlepší použít do plastových oken, jaký vliv mají změny počasí na sklo a podléhá sklo stárnutí? Pokud vás blíže zajímají odpovědi na tyto otázky, přinášíme vám rozhovor s expertem v oboru stavebního skla, Ing. Miroslavem Sázovským. Zjistěte více o kvalitě skla...

Vchodové dveře z hliníku jsou ideální do bytových domů

Publikováno: 13.7.2017 Autor: Svět oken

Vchodové dveře se vyrábějí buď hliníkové nebo plastové. Je mezi nimi podstatný rozdíl v mnoha ohledech. Například v ceně, životnosti, odolnosti... Pojďme se podívat na to, proč jsou hliníkové vstupní dveře ve frekventovaných bytových domech lepší variantou.

Design interiérových dveří vybírejte pečlivě

Publikováno: 6.7.2017 Autor: Svět oken

Interiérové dveře budete mít před očima každý den. Nejen při příchodu domů, jak je tomu u vstupních dveří, ale budete se na ně dívat doslova na každém kroku. I proto je zde výběr dost důležitý. Na výběr máte tisíce nejrůznějších barevných provedení, kombinací materiálů i typů. Ať už se vám líbí prosklené nebo posuvné, nechte se inspirovat...

Při výběru garážových vrat nezapomeňte zohlednit jejich pohon

Publikováno: 20.6.2017 Autor: Svět oken

Tak jako existují různé typy garážových vrat, tak existují různé pohony vrat. Vratové pohony se liší silou, rychlostí a množstvím funkcí. S výběrem konkrétního typu vám nejlépe poradí odborníci, tedy firma, od které pohon garážových vrat kupujete. Ale abyste věděli z čeho konkrétně můžete vybírat a jak se jednotlivé typy liší, přečtěte si náš článek.

Získejte dotace na výměnu oken

Publikováno: 13.6.2017 Autor: Svět oken

Zajímají vás dotace na okna? Státní program Nová zelená úsporám umožňuje získat dotace na výměnu oken a dveří. Cílem je dosáhnout úspor energie. Čím vyšší úsporu získáte, tím vyšší dotaci můžete získat. Důležitá je také skutečnost, že součástí výměny oken nemusí být současně realizováno kompletní zateplení obvodových stěn, střechy, stropu, podlahy. Pojďme se podívat, jak probíhá celá žádost o dotace.

Letní zasklení balónu je investice na zimu

Publikováno: 8.6.2017 Autor: Svět oken

Zasklení balkónu vypadá v létě jako téměř nepotřebné, jelikož se nejčastěji nechává zasklení otevřené a zasouvá se jen v případě deště nebo na noc. Přesto je výhodné nechat si balkón zasklít už na jaře nebo v létě. Jednak si na zasklení zvyknete a vyzkoušíte si, jak funguje. A když začnou přicházet chladnější dny, výhody zaskleného balkónu využijete naplno.

Zajímavá historie žaluzií a rolet

Publikováno: 3.6.2017 Autor: Svět oken

Stínící technika není výdobytkem moderní doby, v určité podobě funguje už několik tisíc let. Během času se postupně zdokonalovala, v dnešní době si tak můžete vybrat ze spousty variant, jak svůj byt nebo dům zastínit – rolety, závěsy, žaluzie, markýzy, okenice a jejich různé podoby. V tomto článku se podíváme, jak se stínící technika vyvíjela od starověku dodnes.

Nejrůznější tvary a design plastových oken

Publikováno: 15.5.2017 Autor: Svět oken

Moderní plastová okna válcují všechny ostatní materiály a na trhu je tak spousta výrobců. Ti nabízejí nejen různou kvalitu oken, ale také nejrůznější design, rozměry a tvary oken. Chcete-li svou stavbu zpestřit, možná vás zaujmou okna trojúhelníková, kulatá či extrémně velká nebo malá. Která se líbí vám?

Namontujte si stínící techniku ještě před létem

Publikováno: 9.5.2017 Autor: Svět oken

Hlavním úkolem stínící techniky je ochránit interiér před horkem a příliš silným sluncem. Proto se určitě vyplatí neváhat a pořídit si stínící techniku ještě před létem, nejlépe hned, protože dny se prodlužují a slunce je stále více a více. Ať už si budete pořizovat venkovní rolety, žaluzie, markýzy nebo obyčejné závěsy, hurá do toho!

Plastové vchodové dveře s madlem, klikou či koulí

Publikováno: 5.5.2017 Autor: Svět oken

Vybíráte vchodové dveře? Nejčastější a nejpraktičtější jsou plastové nebo hliníkové dveře. Drtivá většina lidí volí cenově dostupnější plastové vchodové dveře, ale to, co budeme řešit v tomto článku platí většinou i pro dveře hliníkové. Tedy jaký typ doplňků ke dveřím zvolit - klasické kliky, madlo nebo kouli? Doplňky dodají dveřím specifický ráz... Co zvolíte vy?

Jakou barvu interiérových dveří vybrat

Publikováno: 30.4.2017 Autor: Svět oken

Při výběru interiérových dveří budete řešit, jestli budou plné či částečně prosklené, budete vybírat, z jakého materiálu budou vyrobeny, jestli budou klasické nebo posuvné a v neposlední řadě také musíte vybrat jejich barvu. To není až tak jednoduché, hlavně ať ladí s okolním interiérem.

Kontrola domu po zimě - co přenechat odborníkům a co udělat sám

Publikováno: 25.4.2017 Autor: Svět oken

Zima je pryč a přichází jaro a léto. V tomto období se vyplatí věnovat pár hodin kontrole domu po zimě. Zkontrolujte půdu, jestli někde neteče střecha, sklep, jestli nenavlhl nebo tam nemáte myši, pozvěte si odborníky na kontrolu plynového kotle a komína. V tomto článku se zaměříme na kontrolu oken, dveří a garážových vrat.

Co zvolit, venkovní rolety či žaluzie?

Publikováno: 20.4.2017 Autor: Svět oken

Venkovní rolety i žaluzie mají společnou hlavní funkci, zastínit danou místnost. Obě dvě varianty mají své výhody a nevýhody. Venkovní rolety jsou oblíbenější u rodinných domů, venkovní žaluzie zase u bytů. V tomto článku si srovnáme jejich vlastnosti, ale nutno říct, že chybu neuděláte s roletami ani s žaluziemi.

Jaké typy balkónů a lodžií lze zasklít

Publikováno: 14.4.2017 Autor: Svět oken

Obecně platí, že lze zasklít téměř každý typ balkonu či lodžie, ovšem předtím je vhodné obrátit se na odborníky na statiku, kteří posoudí technický stav a únosnost stávající konstrukce balkónu. Poté se již můžete rozhodovat, zda zvolíte rámový či bezrámový systém.

Projekty na plastová okna - proč si je udělat

Publikováno: 10.4.2017 Autor: Svět oken

Ať už stavíte nový dům, rekonstruujete nebo jen chcete vyměnit v celém domě okna, určitě je ke zvážení spolupráce s projektantem, společně naleznete vhodné řešení pro váš dům. Projektant zahrne do návrhu otázku bezpečnosti či odhlučnění. Společně pak vyberete vhodná okna i spolehlivého dodavatele. Investice do projektanta se vyplatí, hlavně v případě, že si pořizujete více oken a dveří.

Interiérové dveře z masivu - pro a proti

Publikováno: 4.4.2017 Autor: Svět oken

Budete si pořizovat interiérové dveře? Můžete vybírat z různých materiálů. Nejoblíbenější, nejlevnější a nejpraktičtější jsou bezesporu plastové interiérové dveře, které mívají různou povrchovou úpravu. Naopak nejdražší a nejluxusnější jsou dveře právě z masivu. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody interiérových dveří z masivu.

10 rad pro výběr garážových vrat

Publikováno: 31.3.2017 Autor: Svět oken

Investice do kvalitních garážových vrat je tedy na místě. Nejspíše budete volit ze dvou variant – sekční vrata nebo rolovací vrata. Obě varianty mají svá pro a proti. Co je při výběru ale nejdůležitější, jsou vaše konkrétní požadavky a skutečnost, jaké dispozice má vaše garáž. V tomto článku se podíváme, na co všechno byste měli při výběru garážových vrat myslet, a jaké otázky si zodpovědět.

Hliníková okna se hodí do náročných podmínek

Publikováno: 28.3.2017 Autor: Svět oken

Hliníková okna vynikají spolehlivostí, velmi dlouhou životností, vysokou pevností, stálostí a odolností. Jsou ideálním materiálem do náročných podmínek. Navíc hliníková okna vypadají moderně a luxusně. Přesvědčte se sami o jejich výhodách...

Markýzy a vítr - co zvládnou a co už ne

Publikováno: 23.3.2017 Autor: Svět oken

Do začátku léta sice ještě nějaký čas zbývá, ale už teď je vhodné přemýšlet o zastínění až udeří horko. Jedním z oblíbených způsobů zastínění jsou markýzy. Jejich nevýhodou je ovšem fakt, že nemají rády vítr. Normální vítr markýza snese, ale jakmile se začne otřásat, je čas ji zatáhnout. Více o markýzách a povětrnostních vlivech se dozvíte v našem článku.

Od koho koupit plastová okna - živnostníci versus větší firmy

Publikováno: 19.3.2017 Autor: Svět oken

Když si vyberete plastová okna, což je asi nejvýhodnější v

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE