Balkón může rozšířit váš byt | Svet-oken.cz

Balkón může rozšířit váš bytBalkón může rozšířit váš byt

Byty v panelových domech nejsou příliš velké a hodně lidem by se určitě hodilo prostory bytu rozšířit. Máte-li balkón či lodžii, můžete je plnohodnotně využívat. Zasklení balkónu (lodžie) rozšíří váš byt o několik metrů čtverečních. Navíc vám vznikne prostor, který bude sloužit jako místo k odpočinku, miniherna pro děti nebo třeba jako pracovna. V pěkných slunných dnech se dá dobře využít i nezasklený balkón. Záleží na lokalitě, ale na nezaskleném balkónu si můžete příjemně odpočinout nebo se i opálit.

Vhodně zvolený nábytek

Na tak malém prostoru jako je balkón je velmi důležité vhodně zvolit nábytek a doplňky. Možností je spousta a záleží hlavně na vašem vkusu. Elegantní proutěná křesla, houpací síť, lehký a pevný kovový nábytek či dokonce příjemná válenda ke čtení a odpočinku. Na malých balkónech se často používají tzv. multifunkční řešení – skládací a stohovací nábytek. Hlavním cílem je samozřejmě ušetřit místo. Když už balkón plnohodnotně zapojíte do svého bydlení, dobře si ho vybavte.

Co s podlahou balkónu?

Podlaha balkónu či lodžie je stejně důležitá jako nábytek. Opět máte spousty možností. Samozřejmě záleží na tom, jestli je balkón zasklený nebo ne. Jestli jste balkón zasklili, pak můžete použít koberec, plovoucí podlahu a jiné vnitřní podlahové krytiny. Jestliže je balkón otevřený, použijte dekorativní venkovní krytiny – dlažba, masivní akácie, polypropylenový plast aj.

Vyplatí se zasklení balkónu? Ano!

Zasklený balkón má spoustu výhod a ani to není příliš nákladná investice. Zvýšíte hodnotu svého bytu, zvětšíte si svůj obytný prostor, balkón můžete používat celoročně, sníží se prašnost u vás doma, zvýší se bezpečnost, ušetříte energii za vytápění, omezíte přístup hmyzu do bytu apod. Nechat si zasklít balkón či lodžii se vám tedy určitě vyplatí.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky

Volejte bezplatnou infolinku pro balkóny, lodžie či zimní zahrady

Zelená linka pro balkóny, lodžie či zimní zahrady