Stínění pergol a zimních zahrad | Svet-oken.cz

Stínění pergol a zimních zahradStínění pergol a zimních zahrad

Máte pergolu či zimní zahradu a řešíte jejich zastínění? Zastínění je potřeba (ideálně zvenku), ochrání vás před agresivním sluncem, ale chrání také samotnou konstrukci před silným deštěm či větrem. Přesto je nejhorší, když do zimní zahrady pálí slunce a ze zimní zahrady se tak stává neobyvatelný skleník vhodný spíše pro rajčata než pro příjemné posezení. Pergoly i zimní zahrady mají podobný systém zastínění. Musíte vyřešit zastínění střešní části a zastínění stěn. Nejčastěji se používají markýzy a venkovní rolety na okna.

Zastínění střešní části - markýzy

Střecha se u pergol i zimních zahrad nejlépe zastíní speciálními markýzami. Jedná se v podstatě o rolety, které jsou vybaveny vodícími lištami. Markýzy jsou vyrobeny ze speciální látky, která je velmi pevná, dokonale vypnutá a odolná proti vodě. Můžete si vybrat ze spousty barevných kombinací. Navíc ani v průběhu let její barvy neblednou ani pod každodenním ostrým sluncem. Markýza se montuje přímo na střechu pergoly či zimní zahrady, bývá většinou vyrobena na míru a je standardně opatřena motorem a dálkovým ovládáním. Může mít také sluneční čidla, sama se pak zatáhne, když začne slunce připalovat a naopak.

Boční zastínění – venkovní rolety či žaluzie

Pergoly i zimní zahrady se z bočních stran stíní buď venkovními roletami nebo žaluziemi. Právě díky hliníkovým venkovním roletám můžete svou pergolu uzavřít a udělat z ní uzavřený obyvatelný prostor. Rolety můžete ovládat ručně klikou nebo dálkovým ovládáním. Prostor dobře zatemníte, rolety chrání také proti hluku, odradí zloděje a navíc tepelně izolují.

Prosklené plochy zimní zahrady můžete kromě venkovních rolet zastínit také žaluziemi (ideálně také venkovními). Hlavní výhodou žaluzií oproti roletám je skutečnost, že je není potřeba vytahovat celé, můžete jednoduše regulovat přístup přirozeného světla do zimní zahrady.

Užijte si své zimní zahrady a pergoly po celý rok!


Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky

Volejte bezplatnou infolinku pro stínící techniku

Zelená linka pro stínící techniku