Hliníková okna jsou jako nová, i když do nich slunce „pere“ celé dny | Svet-oken.cz

Hliníková okna jsou extrémně odolná

Hliníková okna jsou jako nová, i když do nich slunce „pere“ celé dny

Hliníková okna jsou alternativou k plastovým či dřevěným oknům. Mají však jiné vlastnosti, výhody a nevýhody. Jedná se o nejkvalitnější okna a tomu odpovídá i cena. Hliníková okna jsou totiž výrazně dražší než okna plastová. Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska se vyplatí, protože jejich životnost je extrémně dlouhá. I ve velmi náročných podmínkách. Kromě vysoké odolnosti a pevnosti patří k jejich přednostem i barevná stálost. Proto jim nevadí, když se do nich opírá silné slunce celé dny. Drží si svou původní barvu a jejich životnost slunce ani jiné povětrnostní podmínky neohrozí.

Kde použít hliníková okna

Hliníková okna se často používají u administrativních budov, u prosklených fasád kancelářských budov a všude tam, kde je potřeba vytvoření rozsáhlých okenních sestav, které mají být samonosné, případně nesené jen velmi tenkou nosnou konstrukcí. Dalším specifikem hliníkových oken je skutečnost, že se dají díky jejich vlastnostem vyrábět v takových velikostech, které už nejsou u plastových či dřevěných oken možné. Navíc jsou hliníkové profily velmi lehké, nezatěžují tolik stavební konstrukci a dobře se s nimi při montáži manipuluje. Nezpochybnitelnou výhodou je také jednoduchá údržba, která životnost oken ještě prodlouží.

Nejen stříbrný hliník, ale jakékoliv barvy

Při představě hliníkových oken se většině lidí vybaví stříbrná barva hliníku. V praxi se však hliníková okna vyrábějí v nejrůznějších barvách. Také povrchová úprava hliníkových profilů je velmi variabilní. Díky štíhlým profilů působí hliníková okna elegantně až luxusně. Podívejte se na ukázky hliníkových oken na internetu, hned uvidíte, kde všude se dají použít a jak různorodý je jejich výběr. Kromě oken se vyrábějí také velmi odolné a bezpečné hliníkové vchodové dveře, které se opět nejčastěji používají v administrativních budovách, firemních objektech či nemocnicích nebo školách.

Kde hliníková okna koupit

Vyberte si spolehlivou firmu, která má dostatek zkušeností, pozitivní reference a hlavně kromě internetového obchodu také vlastní kamennou prodejnu (nebo prodejny). Ideálně ve vašem okolí. Můžete tak nákup hliníkových oken vyjednat osobně, poradit se a sami tak vycítíte, jestli s daným prodejcem okem spolupracovat. V neposlední řadě tak máte místo, kde je možno vyřídit jakékoliv případné reklamace.


Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky