Neomezená životnost hliníkových oken | Svet-oken.cz

Neomezená životnost hlinikových okenNeomezená životnost hliníkových oken

Hliníková okna jsou nejdražší na trhu. To je fakt, který je potřeba přijmout. Za tuto vyšší cenu však získáte téměř nezničitelný hliníkový profil, který má životnost řádově 50 a více let. Než by vám „odešlo“ hliníkové okno, to už se spíše změní technologie, vymyslí se nové systémy oken nebo se najde nový materiál. Hliníková okna se mohou používat všude – v obytných i průmyslových budovách, v bytech, rodinných domech, firmách, školách i komerčních objektech.

Díky pevnosti, tuhosti a nízké hustotě hliníku je možné vyrábět velké prosklené plochy bez rušivých a světlu bránících vyztužení a příček. Nejpoužívanější je u luxusních administrativních budov, prosklených fasád a zimních zahrad.

Srovnání s plastovými a dřevěnými okny

Dřevěná okna jsou nejstarší, pro některé nejkrásnější, ale trpí na povětrnostní vlivy, mohou se kroutit a jejich životnost je nejkratší. Plastová okna mají životnost kolem 30 let, což je dostatečné, jsou levnější, ale nevypadají tak elegantně a někdy mohou být i poruchové (záleží na typu okna a výrobci). Zato hliníková okna mají životnost minimálně dvojnásobnou, vypadají elegantně až luxusně, jsou lehká, pevná a mají i další výrazné přednosti.

Přednosti hliníkových oken

Kromě extrémně dlouhé životnosti mají hliníková okna i další přednosti. Podívejme se tedy na konkrétní přednosti hliníkových oken:

  • Pevnost a stálost. Hliníkové profily jsou velmi pevné a tvarově stálé. Ani časem se nekroutí, nedeformují, ale poctivě drží svůj tvar.
  • Minimální údržba. Hliníková okna nemusíte lakovat, natírat ani opravovat případné mechanické poškození. Jsou velmi odolná a kromě občasného umytí nepotřebují v podstatě žádnou údržbu.
  • Bezpečnost. Hliníkové profily jsou pevné až nerozbitné. Okno do nich přesně zapadne a je velmi těžké ho vylomit či vyvrátit. Hliníková okna se používají všude tam, kde je větší potřeba dbát na bezpečnost objektu.
  • Elegantní vzhled. Někomu se více líbí dřevěná okna, ale hliníkovým oknům nelze upřít čistá elegance a až luxusní vzhled. Profily si můžete samozřejmě koupit v nejrůznějších barevných provedeních a například i v dekoru dřeva.

Pořídíte-li si hliníková okna, máte je téměř stoprocentně na celý život.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>

pobocky kalkulace-zdarma
Odbornou pomoc vám poskytnou naši pracovníci na bezplatných linkách
svet-oken-bezplatne-linky