Vybíráme nová garážová vrata – na co se zaměřit | Svet-oken.cz

Vybíráme nová garážová vrata - na co se zaměřitVybíráme nová garážová vrata – na co se zaměřit

Potřebujete nová garážová vrata? Tento článek by vám měl pomoci s rozhodováním, která si pořídit. Připraveno je 5 základních otázek, na které si budete muset sami odpovědět. Kromě těchto pěti faktorů, které výběr ovlivňují je tady ještě cena, ale tu se stejně dozvíte během výběrového procesu. Obecně samozřejmě platí, že čím vyšší cena, tím kvalitnější vrata. Na které konkrétní otázky byste si tedy měli hned na začátku odpovědět:

  1. Výběr typu garážových vrat. Jako první je potřeba zvolit typ garážových vrat, který potřebujete. Záleží na velikosti vaší garáže, přístupu do ní, na ceně i na tom, jaký typ vám vyhovuje. Můžete vybírat z několika možností, které mají své přednosti i nevýhody – sekční vrata, rolovací vrata, výklopná vrata, závěsná či posuvná garážová vrata.

  2. Jaké lamely mají vrata mít? Výběr lamel je dost důležitý. Některé jsou zateplené a zlepšují tak tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti, další jsou zase bezpečnostní, že se přes ně žádný zloděj nedostane. O typu lamel se určitě pobavte s prodejcem.

  3. Vrata s dveřmi nebo bez nich? Do některých typů vrat se dají zabudovat dveře či menší okýnka. Můžete tak vyjít z garáže, aniž byste otevírali celá vrata. Je to praktické, ale má tento doplněk pro vaše potřeby smysl? Jestliže ano, ideální jsou sekční garážová vrata.

  4. Výběr barvy garážových vrat. Dále je potřeba vybrat si konkrétní barevné provedení vrat, povrchovou úpravu, případně i jejich sladění s fasádou apod. Největší výběr opět nabízejí sekční garážová vrata, která jsou v současné době suverénně nejpoužívanější.

  5. Výběr dodavatele. V neposlední řadě musíte vybrat konkrétního dodavatele vrat. Ideální je podpořit českého výrobce a hlavně vybrat firmu s dobrými referencemi, která kromě internetových stránek provozuje i kamenné prodejny. Tam se totiž můžete osobně domluvit, zeptat se na cokoliv, poradit se. V nejhorším máte i místo, kde můžete svá nová garážová vrata v budoucnosti reklamovat nebo si objednat jejich servis.


Máte vybráno? Stačí oslovit konkrétního prodejce, který vám vrata na míru nacení. Po vzájemné dohodě vybraná firma zajistí odbornou montáž a vy máte nová garážová vrata!

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej


> > AKTUALITY

Právě hledáme nové kolegy

Hledáme zaměstnance na rozličné pozice v různých pobočkách po celé ČR. Více informací naleznete >> zde >>

Kdy se vyplatí koupit levná plastová okna?

Je možné pořídit levná okna a přitom se nespálit, pokud se budete řídit několika základními pravidly.

>> Všechny aktuality >>